Istota Magic: The Gathering

Niezależnie jaki masz kolor talii to jest dział dla Ciebie - fana M:TG.

Istota Magic: The Gathering

Postprzez naimad » 6 gru 2004, 09:13

Mam zamiar sprawić sobie na święta podstawową wersję M:TG. Nie wiem jednak czy warto, nie wiem o co dokładniej w tej grze chodzi, i przeraża mnie aniglelskie wydanie kart. Czy do tego jest chociażby polska instrukcja? I czy przyjemność płynąca z grania jest duża?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 6 gru 2004, 16:11

O żadnych "instrukcjach" nic nie wiem, ale są np. "podręczniki" (taki właśnie próbuję sprzedać na Allegro, mi już niepotrzebny). Poza tym skoro kupujesz, to pewnie znasz jakichś ludzi, którzy w to grają - od nich najszybciej się nauczysz.

Przygotuj się jednak na duże wydatki, bo na gotowych deckach nic nie ugrasz. Dobrym rozwiązaniem na pierwszy okres gry jest kupienie 2-3 gotowych decków, paru boosterów (zestawy po bodajże 15 kart, dobieranych losowo wg. klucza - o ile pamiętam - 1 rare, pare uncommonów, reszta commony). Tylko nie kupuj byle jak tych decków, zawsze przejrzyj listę kart w nich zawartych :). A najlepiej zacznij od rozmów z bardziej doświadczonymi graczami, niech oni ci polecą jakieś kombinacje kart. I pooglądaj karty w internecie. Edycji jest bardzo dużo, a kart w każdej mnóstwo. A że cena dość nieraz dość, to trzeba ostrożnie dobierać - bo ani sie połapiesz, jak całą kase wydasz (znam to z autopsji :P ).

Poza tym na Allegro widziałem w niezłych cenach duże kolekcje kart. Obejrzyj, poproś sprzedających o listę kart w kolekcji.

Generalnie, jeżeli masz ekipę która gra w Magica, to przyjemność płynąca z grania jest bardzo duża. U mnie ekipa się wykruszyła, więc w końcu sprzedałem moją kolekcję... w sumie teraz żałuję, ale trudno ;).

PS. Weź poprawkę na to, że moje informacje mogą być trochę nieaktualne. Ja grałem, gdy na rynek wchodziła edycja Classic, a jak niedawno przeglądałem na necie karty to takie cuda widziałem, o których wtedy się nawet nie słyszało ;). Ale jedno się na pewno nie zmieniło - cena :]
Misiekh

Postprzez naimad » 6 gru 2004, 16:30

Nie Miśkhu, nie mam żadnych znajomych grających w MAgica... po prostu zaintrygowała mnie popularność tej karcianki.

Właściwei to jestem już przekonany żeby kupić i spróbować, poczytam instrukcje (przed chwila cos o niej czytalem w sklepiku isa) i potem zobaczę co sie będzie działo ;) a jeśli mi sie spodoba to już zadbam żeby forum MTG się rozbudowało ;)
naimad

Postprzez Logan » 8 gru 2004, 09:33

Bardzo polecam Magica - jest to świetna rozrywka. Szkoda że nie masz żadnych znajomych grających, ale na pewno w twoim mieście ktoś się znajzdie kto gra... zostaw ogłoszenie w miejscowej księgarni, sklepie fantasy... - ktoś się zgłosi.

Nie musisz grać od razu zawodowo, na poziomie turniejowym. Ja nigdy nie grałem w turnieju, ani też ta gra nie pochłaniała całego mojego czasu (i kieszonkowego). Najpierw kupiłem talię, potem kilkanaście boosterów (na przestrzeni roku), parę kart osobno... mało na to wydałem, ale w domowym gronie można było pograć i się pobawić...
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez naimad » 8 gru 2004, 13:12

już jest po fakcie, Magica zamówiłem, ba, nawet mam już przysłaną paczkę. Nie chcę jej jednak póki co otwierać, wolę to zrobić wieczorem 24 grudnia...

Nie ma w moim mieście żadnego sklepu fantasy, a księgarnia zajmuje sie tylko podręcznikami szkolnymi i prasą. Liczę na moich trzech kumpli-sąsiadów, którzy chociaż są zieloni w RPG, pociąga ich niezbyt skomplikowana ale dająca dużą satysfakcję rozgrywka... nie wiem czy mtg jest skomplikowane ale z tego co już usłyszałem to rozrrywka jest przednia;)
naimad

Postprzez Logan » 8 gru 2004, 15:18

Jak kumple zobaczą karty to na pewno się wciągną :) Daje słowo - jeśli lubią klimaty fantasy.
Ja w zeszłym roku kupiłem karciankę Horus Heresy sam, na początku (jeszcze przed kupnem) wszytskich namawiałem do zakupu, ale każdy sięwykręcał brakiem kasy... dopiero jak zobaczyli karty w moich rękach to ich wzięło :D Wciągnąłem w sumie jeszcze 3 kolegów.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez naimad » 8 gru 2004, 18:48

Owszem lubią fantasy są jednak bardzo wybredni i lubują się przede wszystkim w elektroniczneju rozrywce... w D&D wychodziło nam średnio... liczę że MageKnight pójdzie lepiej (zawsze woleli mieć przed sobą firuki i planszę), a co do Magic: The Gathering to jestem dobrej myśli, choć niczego pewien.
Ostatnio edytowano 8 gru 2004, 19:06 przez naimad, łącznie edytowano 1 raz
naimad

Postprzez Jok » 8 gru 2004, 19:00

co do Magica-polecam na poczatek czerwona badz zielona talie-na [pierwszy ogien pod zadnym pozorem nie bierz niebieskiej-jest zbyt kombinatorska
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Następna strona

Powrót do Magic: The Gathering