JAk wykonujecie makiety?

Dowiedz się lub poinformuj innych jak robić makietę czy jak malować figurki.

JAk wykonujecie makiety?

Postprzez Jok » 14 paź 2004, 10:40

pytanie jest w sumie proste: jak robicie swoje makiety:) czy wogole robicie? ja opieram sie glownie na gazetce WP gra strategiczna i na tym co znajde w necie. A Wy? macie jakies wlasne pomysly?
Jok

Postprzez naimad » 15 paź 2004, 11:52

Joku akie znasz strony które pomagają przy robieniu makiet? Chcę stworzyć dość sporą makietę (1,5m x 1,5m). Twierdza otoczona przez łąki i wzgórza. Twierdza oczywiście drewniana, i ma być złożona z elementów (np wieża+kawałek muru+ wieża = główna brama

Wszystkich makieterów prosze o udzielenie włąsnych rad :)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 15 paź 2004, 16:47

zrob tak:
pierwsza warstwa- sklejka -1,5m na 1,5m (dla usztywnienia)
na to syropian
jako ze makieta bedzie plaska doloz wzgorza robiac je takze ze styropianu szlifujac pilnikiem o drobnej tarce. przyklej wikolem na plaski syropian
potem calosc zapackaj rowno gipsem tak zeby nie bylo widac faktury sytropanu(takich kulek) jak wyshnie pociagnij calosc wikolem co nada fakture ziemi. nastepnie pomaluj wikol na braz i przyklej posypke (lub dywanik ale posypka na nierownej powierzchni zda lepiej egzamin)
forst rob z kartonu uzywajac szpachlowki i metody suchego pedzla.

strona gdzie mozesz znalesc wskazuwki
to:
www.games-workshop.pl (w dziale LOTR-hobby jest ladnie to wytlumaczone ze zdjeciami)
www.srodziemie.sfan.pl
Jok

Postprzez naimad » 12 gru 2004, 10:42

Zmieniłem jednak sposób wykonywania makiety na nieco prostszy, a mianowicie wszelkie budowle składane są z kawałków grubego kartonu. Mimo że może to dziwnie brzmieć, póki co zameczek prezentuje się całkiem nieźle...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez sirlan » 5 kwi 2005, 06:25

Sadze ze z drewnem jest za duzo roboty, a po wykonaniu modelu sa potem problemy z jego konfigurowaniem. Dlatego, kiedy jeszcze gralem w bitewniaki (przestawilem sie teraz na rasowe RPG), moje modele byly zlozone tylko i wylacznie z kartonu.
sirlan

Postprzez Logan » 5 kwi 2005, 08:47

Teren najlepiej jest zrobić z zaprawy gipsowej - bardzo łatwo się modeluje, szybko schnie, jest lekki.
"Ruchome" górki najlepiej jest zrobić ze styropianu (dobrze jest trochę ponadtapiać górną płaszczyznę, wychodzi ładna faktura po pomalowaniu), dobrym materiałem modelarskim jest też styrodur - materiał podobny troszkę do styropianu ale o wiele bardziej zbity. Można z niego wykonywać jakieś pojedyncze detale w np. budynkach.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Jok » 5 kwi 2005, 12:50

ostatnio wziolem sie za wykonywanie makiety bramy Rogatego Grodu z Lotra(juz nie mam gdzie figsow 3mac) calosc ustawilem na starej dykcianek o wymiarach 30 na 20 - to bedzie diorama niz makieta) narazie idzie niezle- mam juz zrobione ze styropianu zbocza wawozu i koncze bame- jak skoncze- albo pokaze jak narazie wyglada to wrzoce fotke w edit
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Sancho » 9 kwi 2005, 15:27

nie drewno, nie karton ani nie styropian ale pianka modelarska znana rowniez pod nazwa foamboard - rulez. dostepna w prawie kazdym sklepie z stuffem dla malarzy itp. o dowolnej grubosci i rozmiarach, fajnie sie tnie i skleja. zrobilem z tego swiatynie imperialna do czterdziestki, ruiny kamienic i bede sie zabieral po maturkach za robienie wiekrzych rozmiarow miasta. bedzie z tego takie ladne hivecity do cityfight'a.
Sancho

Następna strona

Powrót do Warsztat malarski