Figurki plastikowe czy metalowe?

Dowiedz się lub poinformuj innych jak robić makietę czy jak malować figurki.

Figurki plastikowe czy metalowe?

Postprzez sirlan » 7 kwi 2005, 23:03

No właśnie jakie preferujecie figurki? Ja osobiście wolę figsy wykonane z plastiku. Są tańsze i stworzenie armii wymaga włożenia mniejszej ilości funduszy. A satysfakcja potem identyczna :)
sirlan

Postprzez Jok » 8 kwi 2005, 07:32

preferuje metalowe- ze wzgledu na ich walory estetyczne- sa o wiele lepiej wykonane i posiadaja wiecej detali. Zreszta plastiki to zwykle normalni szeregowi nic wiecej. a metalowe figsy to juz bohaterowie, dowodzcy czy cos"wiecej". a pozatym metalowe figurki latwiej zmyc jesli cos poszlo nie tak w malowaniu.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Sancho » 10 kwi 2005, 13:14

cze!
Nie zgadzam sie z Toba Jok. figurki plastikowe sa rownie szczegolowo wykonane jak metalowe i maja jeszcze wiele innych plusow: farba od nich nie odpryskuje jak od metali, jak spadnie plastik na ziemie to zazwyczaj sie nic nie stanie a jak metal spadnie to sie caly obije. pozatym latwiejesze w transporcie i najwazniejszy plus - mozliwosc konwertowania figurki. z plastikiem mozemy zrobic praktycznie wszystko a metal tnie sie tak srednio fajnie i malo precyzyjnie.
syu
Sancho

Postprzez Jok » 10 kwi 2005, 14:02

Sancho napisał(a):cze!
Nie zgadzam sie z Toba Jok. figurki plastikowe sa rownie szczegolowo wykonane jak metalowe

przykro mi ale nie masz racji. porownaj sobie tych dwoch elfow-chociaz by fakture na helmie:
http://us.games-workshop.com/games/lotr ... rriors.htm
http://us.games-workshop.com/games/lotr ... spears.htm
odrazu widac ktory jest metalowy a ktory plastik.
Jok

Postprzez Sancho » 10 kwi 2005, 15:56

na zaprezentowanych zdjeciach jest to tylko i wylacznie kwestia pomalowania i robiac odpowiedni podklad sprayem uzyskasz identyczne efekty faktury. pozatym ja nie oparlem swojego stwierdzenia ogladajac zdjecia tylko oparlem je wieloletnim odswiadczeniem i mam figurki ktore dopiero po wzieciu do reki rozpoznasz jako metalowe albo plastiki bo wygladaja identycznie (zarowno na plaszczyznie szczegolow jak i faktury).
to tyle odemnie i pozostaje przy swoim :P

PS i pamietaj - racja bywa względna.
Sancho

Postprzez Jok » 10 kwi 2005, 16:26

wyobraz sobie ze ja tez mam wieloletnie doswiadczenie. i wiem doskonale ze figurki wydane przez games-workshop roznia sie od siebie starannoscia wykonania w zalerznosci od tego czy sa metalowe czy plastikowe. wroc uwage ze elf pikinier ma wzory na helmie zas swordsmeni nie. tego sprayem nie zrobisz(moze ewentualnie kitem do konwersji) ale fabrycznie ich nie ma. coz ale faktycznie racja jest wzgledna
Jok

Postprzez Sancho » 10 kwi 2005, 17:33

rożnice miedzy figurkami plastikowymi a metalami byly wyraznie widoczne pare lat temu. obecne zapewniam cie ze roznic nie widac. szczegolowosc i starannosc wykonania jest prawie jednakowa przy obu rodzajach figurek. (jeszcze jest jeden czynnik - jakie figurki bierzemy pod uwage - bo nie wszystkie figurki do wszystkich systemow GW sa robione przez tych samych artystow. moze rzeczywiscie jest tak jak mowisz przy LOTRZE ale przy figurkach ktore wychodza ostatnio w wh40k precyzja jest jednakowa)
Sancho

Postprzez Jok » 10 kwi 2005, 17:53

w Lotrze i Wahemmie normalnym w gwoli scislosci z tym ze w Lotrze z edycji na edycje widac poprawe
Jok

Następna strona

Powrót do Warsztat malarski