Scenariusze bitew

Rzuć w wir walki Elfy kontra Orkowie, ponieważ los Śródziemia zależy od Ciebie.

Scenariusze bitew

Postprzez naimad » 24 gru 2004, 23:18

Jak wyglądają Wasze pomysły na przebieg bitew w LOTR? Czy są to tradycyjne dwie salwy łucznicze i atak na hurrraaa? Jak to w Waszym przypadku wygląda?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Balduran De'Arnise » 13 mar 2005, 13:29

Cóż, ja z kuzynem robimy sobie tekturowe makiety i nawet nam to wychodzi :P
Dodatkowo zbieramy fajne kamienie jak jesteśmy nad jeziorem albo w górach :wink:

Jak dotąd to mamy Numenoryjską dwu-poziomową wieżę, wyłom muru (Róg zniszczonej katedry czy może twierdzy, w sam raz dla łucznika), wieżę sygnałową, prymitywne drzewka (splecione razem wyciory od fajki :lol: ), mur i bramę, pagórek, kilka normalnych drzewek, niski murek, skałka z godłem białej dłoni :twisted:, i kilka kamieni urozmaicających teren....

Najczęściej to robimy tak: Stawiamy na środku wieżę, którą obsadzamy siłami dobra (Rohan, bez elfów i Numenoryjczyków, ale za to z herosami), dalej stawiamy tamten zniszczony mur i drzewa (No i ten nieszczęsny pagórek), za drzewami kryją się siły zła w postaci goblinów, mieczników uruk- hai (I paru pikinierów) i Lurtza
Froda zawsze wepierniczamy z całej bitwy bo i tak nic nie robi.
Scenariusz jest ogólnie taki- Siły zła muszą zdobyć wieżę a Dobrzy muszą im w tym przeszkodzić.
Aby zdobyć tę twierdzę do środka musi wejść dwóch uruk-hai, (wybić załogę) i utrzymać się dwie, trzy tury.

Albo inne- Stawiamy bramę i mur, dookoła kamienie i drzewa, siły dobra mają tylko elfy i numenor a zło gobliny (sporo), gobliny stawiamy na bramie i na wszelkich podwyższeniach żeby było trudniej dla dobrych, poza tym żadnych udziwnień.
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez naimad » 13 mar 2005, 15:31

No właśnie... to może się przecież na dłuższą metę nudzić... dlatego tak rzadko gram w Lotra. Swoją drogą ostatnia bitwa polegała na zdobywaniu twierdzy.
Twierdzę zrobiłem sam, w większości z kartonu, ale swoją rolę odegrał też styropian jak i cienkie listewki drewna.
I nie wiem czy coś z nami graczami jest nie-tak, ale byłem na kilku forach i jak dotąd NIKT nie przyznawał się, że grał tak, by siły dobra musiały zdobywac, a zła bronić. Najczęściej jest na odwrót.
Ale według mnie to i lepiej.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Marz » 15 lut 2006, 18:38

Ja i moi 2 koledzy robimy dopiero naszą pierwszą makietw ale narazie zapowiada się tak:
Pośrodku są źli. Po bokach są dwie wieże z dobrymi (+ być może mały obozik). Zadaniem złych jest wepchnięcie na każdą z wieży wiecej wojaków niż jest aktualnie na niej dobrych (np. jak jest 5 gondorczyków to musi wejść 6 uruków). Narazie makieta jest tylko na papierze (zaczynamy robote na wiosne- bo jest wtedy piasek w piaskownicy ;) ).
Lubie Diablo, Lubie Morrowind, Lubie Baldurs Gate, Uwielbiam D&D

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

super stronka:
http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=20500
Marz

Powrót do LotR