Pomysł na system (Do oceny)

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Postprzez Galathar » 18 gru 2009, 20:44

Więcej - oryginalny pomysł ma mniejsze szanse na wybicie się niż zgrany pomysł dobrze podany. Bo jak to mówili u Barei "ja lubię tylko te piosenki co je znam". :) Ale i profesjonalna realizacja nie gwarantuje sukcesu.
W każdym razie, pomysł nie jest aż tak straszny, żeby go całkiem do śmieci wyrzucać. Tzn. widziałem już dużo gorsze koncepty - niektóre zrealizowane nawet...
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Zegarmistrz » 19 gru 2009, 01:31

Pomyśl nad napisanie opowiadania?
Z pisarstwa podobno czasem idzie wyżyć ;P

Idzie. Potwierdzam własnym słowem... Ale jedynie pod warunkiem, jeśli się jest co najmniej trzeciorzędnym dziennikarzem lub autorem powieści sprzedających się w nakładach 10 000+. RPG jest dość ryzykowne i niestety stanowi niekończące się źródło frustracji.

Dziękuje za wszystkie komentarze. Tak jak pisałem chciałem tylko sprawdzić czy to ma sens. Trudno pomysł idzie do śmieci.

Znaczy się: jak na mnie ten pomysł jest nienajgorzy. Jednak ma kilka wad. Są to:
- osadzenie gry w realnie istniejącej epoce. Bardzo to utrudnia jej pisanie, wymaga bowiem ogromnej, fachowej wiedzy. Prawdopodobnie więcej, niż obrona pracy magisterskiej oraz przygotowanie kilku publikacji naukowych.
- grzebie się w tej całej okołochrześcijańskiej mitologii, która znów wymaga szerokiej wiedzy, tym razem z innej dziedziny.
- dotyka problemu papiestwa, które ponownie wymaga sporo wiedzy. Np. pomysł, że papież jest antychrystem nie jest w cale taki nowy. Wbrew pozorom papierze nie są postrzegani jako święci przez cały świat chrześcijański. W zasadzie do drugiej połowy XX wieku panowała bardzo otwarta wrogość między papierzami, głowami kościołów protestanckich oraz częścią kościołów prawosławnych (i to bardzo wielostronna). Protestanci długo też utrzymywali, że papież jest antychrystem. Nie wszyscy papierze byli też świętymi, byli wśród nich tacy, których uważano za praktykujących czarowników (np. Sylwestra III).

Więcej - oryginalny pomysł ma mniejsze szanse na wybicie się niż zgrany pomysł dobrze podany.

Ale łatwiej nim debiutować i przebić się.
Zegarmistrz

Postprzez Rein » 19 gru 2009, 13:46

Z tą specjalistyczną wiedzą bym nie przesadzał. Po pierwsze pomysł OP zakłada ostrą magiczną apokalipsę którai tak wywraca wszystko do góry nogami i zmniejsza potrzebe realistycznych detali.
Po drugie nie oszukujmy sie, wiekszosc odbiorcow nie bedzie miala lepszego pojecia o sredniowieczu jak autor.

W tymsystemie zdaje sie bardziej chodzic o "fajnosc" niz realizm, co nie musi byc wada
Rein

Poprzednia strona

Powrót do Inne