RPG popularne na zachodzie/lub wschodzie

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

RPG popularne na zachodzie/lub wschodzie

Postprzez Galathar » 16 sie 2009, 17:31

Może część z Was przegląda zachodnie strony. Może przyglądacie się z uwagą temu co tam się teraz wydaje i co tam schodzi. Dlatego mam takie pytanie: W co się gra poza Polską? Ma ktoś jakieś pojęcie co tam jest teraz popularne?
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 16 sie 2009, 18:29

Powiem tak - na serwisie RPG Geek który ostatnio ruszył rozmawia się o bardzo wielu RPGach. O znacznej większości z nich NIGDY nie słyszałem, parę innych obiło mi się o uszy, ale to wszystko.
Także nie dam ci konkretnej odpowiedzi, ale wiem że gra się w zasadzie w kompletnie co innego niż u nas (oczywiście nie licząc popularnych wszędzie Warhammera i Dedeków).
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 16 sie 2009, 19:19

Kristof, a jakie nurty dominują? Fantasy, horror, sf, postapo czy jeszcze coś innego? :)
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 16 sie 2009, 19:51

Ciężko stwierdzić - dyskusje toczą się głównie o pewnych mechanikach. Przewija się w zasadzie kompletnie u nas nieznany GURPS, ponoć bardzo dobry "indie" (nienawidzę tej plakietki, bo tworzy sztuczną podgrupę której członkowie zazwyczaj nie mają ze sobą nic wspólnego) system "Burning Wheel" (chyba głównie do fantasy), do tego także np. Primetime Adventures... Oczywiście "klasyki" w stylu Zewa Cthulhu i WoDa też są i fanów swoich mają. Ostatnio bardzo popularny w dyskusjach (i avatarach użytkowników) jest świat "Mouse Guard", oparty na komiksie o tym samym tytule i korzystający ze wspomnianego Burning Wheel...

Zachęcam do zarejestrowania się, można poczytać o takich rzeczach o których się w ogóle nie miało pojęcia że istnieją. Jest też sporo "teorii" grania - nie spodziewałem się że istnieją profesjonalne teoretyczne opracowania np. sposobu prowadzenia, albo stylu gry. A to są rzeczy z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych...

http://rpg.geekdo.com/ - mnie szukać pod Lord_Kristof.
Jako bonus, to samo konto służy też do obsługi Board Game Geeka ;)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Powrót do Inne