Klanarchia

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 27 maja 2009, 12:57

Heh, nic z tego nie zrozumiałem i jakoś sobie dotychczas radziłem w projektowaniu mechanik do RPGów i planszówek bez tej wiedzy... Ale wierzę na słowo że mecha jest dzięki temu lepsza ;)

A co do oryginalności, to chodziło mi bardziej o to, że o ile mieszanka jest dość nowatorska, to elementy które się na nią składają już nie. Szczególnie uderzyła mnie tutaj obecność inkwizytorów, którzy nijak mi nie pasują do całej reszty waszego świata (chyba że to tylko nazwa na coś co prezentuje się kompletnie inaczej niż chociażby w Warhammerze - prawdopodobnie tak właśnie jest).
Przy czym nie traktuj tego jako zarzutu, bo ja jestem osobiście zdania że jedyne co robimy w tej chwili to przetwarzanie i ponowne łączenie starych motywów. To w zasadzie rozmowa na inną okazję.

Pozwól że jeszcze raz podkreślę - świat mnie zainteresował, ale pełne zdanie o nim będę mógł dopiero wyrazić jak przeczytam podręcznik. Pod tym względem jestem empirystą.

EDIT: przeczytałem pobieżnie art Trzewika, rozumiem już o co konkretnie chodzi. Nie będę tutaj przedstawiał mojego zdania bo jest dość nietypowe a nie chce mi się kłócić ;) Ogólnie - jeśli uważacie że to ważne, dobrze że to wprowadziliście :P
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Furiath » 30 maja 2009, 11:13

Aby przybliżyć Wam, jakie informacje wypełniają 424 strony Klanarchii, zamieściliśmy Spis treści podręcznika w formacie pdf.
Furiath

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 30 maja 2009, 15:28

Wygląda interesująco. Na pewno kupiłbym gdybym jeszcze grał choć trochę regularnie... A tak to poczekam i może zakupię w przyszłości albo przejrzę po pożyczeniu od znajomego.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia strona

Powrót do Inne