Rzeczpospolita Odrodzona

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Postprzez Diabellus » 16 kwi 2007, 09:12

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Reszta - no niby spoko (poza TechRzeszą i MotoRuskimi :lol: ), ale jeśli to będzie system wojenny, to nie lepiej zrobić z tego planszówki a'la RPG? Ciągła walka niby ok, ale cóż...

Cholera, czy to tylko ja mam problem z przeczytaniem MutoRuski jako MotoRuski?

A mi sie tam podoba, ze gra będzie traktować o wojnie, dywersji, partyzantce. I znam dużo ludzi którzy mnie poprą. I najlepsze w tym wszystkim ze to Polska w końcu będzie górą ;) . Jak widać Kristofie za mało czujesz klimat tego świata.
Diabellus

Postprzez Danielzo » 16 kwi 2007, 14:28

Diabellus napisał(a):Jak widać Kristofie za mało czujesz klimat tego świata.
Właśnie ja sądzę, że Kristof dobrze poczuł klimat tego świata i sie zawiódł (a jeśli nie zawiodłeś się Kristofie to sorry). Trudno się dziwić kiedy autor pisze z jednej strony:
Idea była prosta – napisać wariację na temat NS i pokazać fanom gry jak wygląda Polska w obliczu ataku Molocha, lecz – w przeciwieństwie do oficjalnej linii NS – potraktować to z jajem, na wesoło.
A z drugiej:
RPO robimy prawdziwą rzeź wszystkim naszym sąsiadom. To gra patriotyczna. To gra ku pokrzepieniu serc. To gra, w której Polacy wreszcie są górą. Naród Małyszów i Smolarków.
Jak widać tytuł tego powinien być: "Rzeczpospolita Odrodzona, czyli patriotyzm z jajem" :P
Nie chcę, żeby ta dyskusja o marnym pomyśle na RPG przeszła na dyskusję czym jest patriotyzm, ale pozwólcie, że napiszę jedno: uważam, że autor ma bardzo jednowymiarowe poczucie patriotyzmu, jeśli sprowadza się on dla niego do "robienia prawdziwej rzezi sąsiadom" i "kopania dupska Ruskim i Szkopom" (i zawierania sojuszu z Iranem :D ).
Danielzo

Postprzez Misiekh » 16 kwi 2007, 22:16

To ma być RPG dla jaj, humor, absurd, sceny rodem z Monty Pythona, a nie śmiertelnie poważny system uczący dojrzałego patriotyzmu ;). Za poważnie to bierzecie :)

A już wogóle rozwalił mnie ten gostek, co wstawił na blogu komentarz, że on w razie czego służy alternatywną geopolityką Wschodu, bo się tym interesuje ;). Litości, to chyba nie o to w RPO chodzi, żeby tworzyć poważny, realistyczny system ;).

Nie zdziwiłbym się, gdyby najpoteżniejszą bronią w grze był "Najśmieszniejszy kawał świata" ;)

Aha, Diaboł, ja też ciągle zamiast MutoRuski czytam MotoRuski (a za pierwszym razem nawet Motorówki ;) ). Motomyszy z Marsa się kłaniają ;)
Misiekh

Postprzez Danielzo » 16 kwi 2007, 23:11

Może i masz rację Misiekh, że zbyt poważnie to wziąłem. Nadal jednak niepokoi mnie sposób myślenia autora. Po prostu nie wiem kiedy zaczyna się u niego ta sfera "jaj", a kiedy (jak on to ładnie określił) "gra patriotyczna". Jeżeli robi on sobie jaja z "patriotyzmu", to nie mam nic przeciwko temu, a nawet popieram, bo tym głupiej na tym wychodzą takie osoby, co piszą "I najlepsze w tym wszystkim ze to Polska w końcu będzie górą", bo (domyślam się, że na tym ma polegać to "bycie górą") "kopiemy dupsko i Ruskim i Szkopom". Jeżeli więc Trzewik ośmiesza kretynizm nacjonalizmu, daję mu wielki plus. Jeżeli natomiast uważa się on za "patriotę", który tworzy grę "ku pokrzepieniu serc", dla Polski - bojowego Chrystusa Narodów :P, to jest po prostu... hmmm... jakieś ładne słowo... Abderytą. :D
I jeszcze to set the record straight: nie myślcie, że bronię tu jakiegoś "poprawnego" pojmowania patriotyzmu, bo sam się za patriotę nie uważam. Zastanawiam się jedynie nad sposobem myślenia autora tej gry i jak może ona być odebrana.
Danielzo

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 17 kwi 2007, 13:52

No mnie osobiście filozofia jaką pokazał Trzewik przeraża, bo jak można nazywać patriotyzmem "kopanie dupska Ruskim i Szkopom"? Stąd też mój komentarz z początku, który podtrzymuję: to będzie ulubiony system nacjonalistów.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Diabellus » 17 kwi 2007, 17:02

Kristoff, przesadzasz panie :) . To gra RPG, nie wiem co do niej ma nacjonalizm. Poza tym jak byś dobrze przeczytał ta notkę, to też byś doszedł do wniosku że Polacy nie mają tak różowo. Proponuje ludziom którzy mają uczulenie na temat patriotyzmu, podejść trochę bardziej na luzie do tego systemu. To co obecnie wiemy, nie daje nam jeszcze pełnego obrazu systemu. Ze mnie żaden nacjonalista, a wiem już że system mi się spodoba...
Diabellus

Postprzez Misiekh » 12 maja 2007, 12:15

Niby piszą co jakiś czas nowe notki na tym blogu, ale piszą tak, jakby chcieli jak najbardziej opóźnić postawienie sprawy jasny - jaki to ma być system.

Diaboł, nie mówili czegoś na Constarze o tym? :)
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 12 maja 2007, 13:04

No graficzka którą zamieścili jest fajna, przyznaję. Ale jeśli w Polsce nie było zagłady, to czemu to wygląda jak szyb naftowy w USA z Neuroshimy?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne