Rzeczpospolita Odrodzona

Wszystkie systemy RPG które nie mają póki co swego działu.

Rzeczpospolita Odrodzona

Postprzez Diabellus » 6 kwi 2007, 09:14

Cóż, na razie na temat samego systemu mało wiadomo. Ale lepsza taka dyskusja niż w komentarzach newsów. A więc? Jak się zapatrujecie? Wiem, wiem. Wiadomo na razie mało. Ja mam obawy, co do tego czy Portal wydoli z 3 liniami produkcyjnymi...
Diabellus

Postprzez Danielzo » 6 kwi 2007, 10:56

Przeczytałem wpis na ich stronie i niestety muszę powiedzieć... Beznadzieja. Autorzy ujawniają jakieś zakręcone poglądy polityczne, które wbrew pozorom, mają swoje odniesienie do teraźniejszości. Już sam fakt napisania o V RP ich kompletnie ośmiesza.
Panie premierze, ludzie Gromu przed laty zajmowali Hussainowi szyby naftowe, cholernie dobrze strzeżone szyby naftowe. Zajęcie bazy to pestka.
Bardzo logiczne. Jeśli zajmowano szyby naftowe, to zająć bazę wojskową musi być łatwiejsze :D
Nie wiem jakie są poglądy autorów co do UE, ale widać, że niezbyt wierzą (albo nie chcą wierzyć) w jej rozwój jeśli "Kraj od długich miesięcy był na krawędzi, a tego co dosięgło elit władzy nie można już było nawet nazwać impasem. To był dramat. Kraj potrzebował wstrząsu.".
No i oczywiście scenariusz potęgi irańskiej. Jestem tylko w stanie powiedzieć, że przypomina mi to moją rozmowę z jednym eurosceptykiem, który uważał, że powinniśmy natychmiast wyjść z UE i związać się z Iranem - my będziemy wysyłali im zboże, a oni nam ropę. :D
Zastanawia mnie jeszcze, czy nazwisko premiera jest odniesieniem do Henryka Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Państwa w PRL Ale po przeczytaniu ich politycznego scenariusza sądzę,.że nie zdawali sobie z tego sprawy.
Danielzo

Postprzez Misiekh » 6 kwi 2007, 10:59

A ja myślę, że może być zabawnie :). Na razie to mi wygląda na coś w stylu Paranoi ;)
Misiekh

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 kwi 2007, 12:13

No cóż, może Paranoia, ale z drugiej strony chyba to samo uniwersum, co Neuroshima... A przynajmniej tak by wynikało.

Ale fakt, jestem sceptyczny, podobnie jak Danielzo. Uważam zresztą, że Portal powinien skupić się na Neuro i Monastyrze (szczególnie tym drugim - dodatki wychodzą sporadycznie), bo faktycznie, trzecia linia produkcyjna to może być za dużo i dostaniemy gniota.

Ale fakt, tematyka dość oryginalna. Zobaczymy co z tego będzie.
Póki co jedno jest pewne - to będzie ulubiony system nacjonalistów :)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Diabellus » 7 kwi 2007, 13:59

Danielzo napisał(a):
Panie premierze, ludzie Gromu przed laty zajmowali Hussainowi szyby naftowe, cholernie dobrze strzeżone szyby naftowe. Zajęcie bazy to pestka.
Bardzo logiczne. Jeśli zajmowano szyby naftowe, to zająć bazę wojskową musi być łatwiejsze :D

Biorąc pod uwagę fakt, że w wszystkich tych bazach musiały paść zabezpieczenia oparte na elektronice, to tak. Może to być łatwe. No ale to nie o tym temat.

Jak Misiek zauważył, zapowiada się nam system z jajem. Nie ma on polegać na maksymalnym realizmie, ale na fantazjowaniu o tym co mogła by Polska w stanie 3 wojny światowej. Realia są te same co w Neuroshimie, prawie. Więc myślę że coś z tego może być. Tylko czy wydawnictwo podoła?
Diabellus

Postprzez Danielzo » 8 kwi 2007, 21:20

Diabellus napisał(a):Biorąc pod uwagę fakt, że w wszystkich tych bazach musiały paść zabezpieczenia oparte na elektronice, to tak. Może to być łatwe. No ale to nie o tym temat.
No i oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że istnieje spora różnica między żołnierzami słowackimi, fińskimi i duńskimi, a "armią" iracką, która specjalnie nie stawiała oporu podczas wojny :P

Diabellus napisał(a):Jak Misiek zauważył, zapowiada się nam system z jajem. Nie ma on polegać na maksymalnym realizmie, ale na fantazjowaniu o tym co mogła by Polska w stanie 3 wojny światowej
Na minimalny realizm też nie mamy co liczyć... Oczywiście nie chodzi mi o realizm taki: czy zaistnieje coś takiego jak Moloch, czy nie?
Przyznam jednak rację Diabellusowi, że system będzie z jajem. A źródło tego jaja? - kretyński scenariusz polityczny :P
Danielzo

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 15 kwi 2007, 19:06

trzewik na blogu RO napisał(a):W Notece 2015 Polacy pokonali USA, w Burzy Parowskiego pokonaliśmy Niemców, tu, w RPO robimy prawdziwą rzeź wszystkim naszym sąsiadom. To gra patriotyczna. To gra ku pokrzepieniu serc. To gra, w której Polacy wreszcie są górą. Naród Małyszów i Smolarków.

Cholera, nawet nie mam siły komentować. Ten fragment jest tak śmieszny (ale i straszny), że po prostu... no nie mogę :lol:

Reszta - no niby spoko (poza TechRzeszą i MotoRuskimi :lol: ), ale jeśli to będzie system wojenny, to nie lepiej zrobić z tego planszówki a'la RPG? Ciągła walka niby ok, ale cóż...

Aha, no i niech mi ktoś powie... jeśli Moloch jest w USA, to jaki był jego wpływ na Europę? Tego jakoś nigdy nie byłem w stanie pojąć. Ale to chyba nie ten temat.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Veetoo » 15 kwi 2007, 19:47

Kristof Dernhest Eidenfel napisał(a):Aha, no i niech mi ktoś powie... jeśli Moloch jest w USA, to jaki był jego wpływ na Europę? Tego jakoś nigdy nie byłem w stanie pojąć. Ale to chyba nie ten temat.

A cholera wie, może stworzył filię.
Die, die my Darling
Veetoo

Następna strona

Powrót do Inne