Która epoka?

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Re: Która epoka?

Postprzez Andre » 7 maja 2010, 06:23

Zdecydowanie 1920. Najciekawsze tło historyczne (najwięcej się działo na świecie), realia całkowicie zgodne z większością opowiadań Mistrza HPL... najwięcej dodatków systemu odnosi się do tego okresu. Czegóż chcieć więcej?
Andre

Postprzez Galathar » 7 wrz 2010, 00:06

Cazpian pisze, że to na co dzień mamy - lata 1990... ale w sumie te 20 lat temu świat nie był jeszcze taki jak dziś i wydaje mi się, że - poza nowymi mediami - był bardziej zbliżony do 1920 niż dziś. Swoją drogą, jak by grać w dowolnej epoce (poczynając od starożytności do przyszłości), który okres i lokacje byłyby najciekawsze? Pytam, bo Mity Cthulhu ciągną się na przestrzeni eonów i można sobie wyobrazić jeśli nie całą przygodę, to choć jej fragment osadzony dajmy na to w średniowiecznej Japonii (w końcu u Lovecrafta podróżowanie w czasie w sumie jest możliwe).
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Jok » 26 wrz 2010, 21:56

Ja ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy od epoki nie wazniejsze jest to czy swiat jest wysniony czy przebudzony. Zastanawiam sie czy przypadkiem nie przeniesc graczy do wlasnie Dreamlandsow - moze znajdzie sie jakas nowa chetna duzyna. Bo prawde mowiac epoki juz mi sie troche przejadly. Chyba ze niestandartowo zagralbym w sredniowieczu autorsko ;) to mogloby by byc ciekawe
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Poprzednia strona

Powrót do Zew Cthulhu