Która epoka?

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Która epoka?

Postprzez naimad » 8 wrz 2005, 15:44

No wlasnie... w ktorej z epok gracie i prowadzicie? W 1890, 1920 czy moze 1990? A moze we wlasnej? Napiszcie ktory okres czasu najbardziej wam odpowiada do gry w Zewa i dlaczego.

Moim skromnym zdaniem, najbardziej pasujace do klimatow Cthulhu sa epoki 1890 i 1920. Mimo to jesli juz zdarzy mi sie zagrac w Zewa, to najczesciej jest to epoka 1990, a ostatnio tez 2005 :). Przyznaje, ze z jednej strony jest to pojscie na latwizne bo oczywiscie 1990 najlatwiej jest prowadzic i odgrywac... niemniej to wlasnie gra w tej epoce sprawia mi najwieksza przyjemnosc.

Jak to jest u Was?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 9 wrz 2005, 12:57

ja prowadze zawsze w 1925- w epoce w ktorej zyl i pisal HPL- najlepiej klimatem mi pasuje- czesto jednak zdarza mi sie grywac w 1990 -ale to zwykle ktos inny prowadzi. najzadziej gram w XIX w a prowadze tam tez naprawde sporadycznie(np jesli historia tego wymaga)
ale moim ulubionym jest wlasnorecznie wytworzony -1970- rock &roll
"stary widze jakas osmiornice
-nie pal juz"
a cthulhu 2525 czy cyber cthulhu to juz nie Cthulhu
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 14 wrz 2005, 21:18

Jok napisał(a):a cthulhu 2525 czy cyber cthulhu to juz nie Cthulhu

Zgadzam się w zupełności. Sesje Zewa w przyszłych czasach to jednak nie to samo. Poza tym z pewnością wiele by straciły na klimacie, bo ten jak wiadomo najlepszy jest w sesjach XX i XIX wiecznych.

A żeby nie zbaczać z tematu - mam zamiar w najbliższym czasie zagrać w okresie drugiej wojny światowej... żołnierze hitlerowscy i mroczne tajemnice... może być ciekawie :)
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 15 wrz 2005, 12:51

to doskonaly pomysl Naimad- bluzniercze eksperymenty gestapo i SS. Swoja droga SS bylo inspirowane okultyzmem(liczby, logo, siedziby, sam Himler) ale to juz inna historia ktora niemniej mozna by wykorzystac apropos zewa. co do zamej mitologi jest jedna ksiazka ktorej akcja osadzona jest w 2014 i w mitologi cthulhu ale to juz nie HPL. KSiazka sie nazywa"pasozyty umyslu" i jest mierna
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez akati » 15 wrz 2005, 17:03

Ja grywam z reguły w 1990. Chociaż 1920 jest zdecydowanie ciekawsze klimatycznie ;) Inna rzecz, że wymaga to znajomości realii epoki i odpowiedniegio wczucia się w klimat, z czym w 1990 problemów nie ma ;)

Swoją drogą: Jok- wiesz, że będziesz prowadził na działce :> Możesz się zacząć szykować psychisznie...

Gdy spogladasz w Otchłań- ona także patrzy na Ciebie...

To, co słuszne, nie zawsze jest popularne,
a to, co popularne, nie zawsze słuszne...

Banished from my realm,
only following honour and I will to survive...
akati

Postprzez Gnom » 18 wrz 2005, 16:00

No ja mam w panie za niedługo poprowadzić Zewa... W sumie to będzie mój debiut jeśli chodzi o prowadzenie - ale zobaczymy. Czasowo umieściłem swój zamysł na sierpień 1897 roku, na terenach Zagłębia Dąbrowskiego. Się okaże co z tego wyjdzie - ale jak się coś okaże to się tu pochwalę :).

Jeśli chodzi o datowanie, co mnie się najbardziej podoba, to raczej właśnie początek XX wieku, choć nie pogardziłbym i latami 50tymi. Do współczesnego Cthulhu raczej mam stanowisko zdystansowane. Poprostu jakoś takoś mnie nie bawi...

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez wronek » 22 lip 2007, 11:22

Jesli chodzi o klimat to z pewnoscia 1890 no moze 1920. reszta to juz nie to.
Bo jak na moje to wlasnie dawne czasy same w sobie sa juz dziwne i mrozace krew w zylach bo nie sa nam dobzre znane.

A jesli chodzi o gre w przyszlosci to jest absurd :P
dla wszystkich bless, gorące jak afryka!
wronek

Postprzez Cazpian » 12 gru 2007, 12:23

Ja bym optował za 1920 . Można stworzyć naprawdę fajny klimat lat dwudziestych , a 1990 to jednak trochę nuda bo to się ma na co dzień :)
Jakby nie można było się hmm 'dopisać ' do właściwych osób - Proszę o usunięcie swojego konta ... pozdrawiam..
Cazpian

Następna strona

Powrót do Zew Cthulhu