Wady ZC

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Postprzez Diabellus » 20 sty 2010, 20:40

Wady ZC? Jedna podstawowa. ZC.
Diabellus

Postprzez Galathar » 20 sty 2010, 21:22

A mógłbyś rozwinąć myśl i ją uargumentować? Ciekaw jestem czemu masz taką opinię o tym systemie :)
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Jok » 21 sty 2010, 10:18

Jak ten system ma taka wade to dziwne ze ludzie jeszcze tak chetnie w niego grywaja. ostatnio zupelnie przypadkiem spotkalem ludzi w knajpie ktorzy elegancko przy herbacie porozkladali znajomo wygladajace podreczniki i rozpoczeli najzwyklej w swiecie sesje
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Diabellus » 21 sty 2010, 10:48

Jok - jak chętnie? Pokaż mi jakąś statystykę? Jakoś nie widzę żeby to był mega popularny system ;] . Chętniej ludzie grają wg mnie w Neuroshime czy D&D niż ZC :> . A może się mylę? Druga rzecz, że prostą prawdą jest że ludzie chcą się bawić a nie bać się na sesji ;] . Ogólnie dla mnie ZC = fail. I jego wadą jest świat i całe to pieprzenie o plugawości i niewypowiedzianym źle. Choć w zasadzie ten system jest tak niewypowiedzianie słaby... ;)
Diabellus

Postprzez Rein » 21 sty 2010, 17:02

E tam, jakby ludzie nie lubili się bać albo raczej "bawić w banie się" to horrory nie byłyby całkiem popularnym gatunkiem filmowo literackim a nazwisko Stephen King byłoby znane tylko nielicznym :)
Więc ludziom zdarza się bawić w banie się również na sesji.

A jakie zdanie masz Diabellus o Delta Green? Bo o ile sam też nie jestem raczej fanem ZC to wcielenie mitów w wersji DG bardziej do mnie przemawia.
Rein

Re: Wady ZC

Postprzez Andre » 7 maja 2010, 06:21

Wady? Praktycznie brak.

Dla mnie wadą okazały się mało precyzyjne informacje nt. Mitów w opisach ksiąg. Tak naprawdę, Strażnik sam musi wymyślać ich treść aby zaspokoić ciekawość graczy ;)
Andre

Poprzednia strona

Powrót do Zew Cthulhu