Jak oceniacie Zew Cthulhu

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Jak oceniacie Zew Cthulhu

Postprzez maestro » 9 kwi 2005, 14:19

Jak oceniacie ten system?
Zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Osobiście istota systemu bardzo mnie intryguje. Ten nastrój, tajemniczość i groza... to wszystko jest świetne, dopóki ma się doświadczonego Mistrza Gry. No i nie oszukujmy się w końcu, ZCto system do którego niezbędny jest dobry miszczu
maestro

Postprzez Jok » 9 kwi 2005, 14:47

co prawda pierw czytalem Lovecrafta potem zajolem sie ZC(czyli kolejnosc prawidlowa) wiec wypowiem sie jak to jest z tym klimatem gry- potrzeba dobrego MG w tedy porzygoda jesli jest dobra moze byc wspaniala.(malo logiczne ale co tam nie musiscie mnie rozumiec, dziele sie w konczu przemysleniami) jedyna wada gry moze byc bestairiusz gdyz uwazam ze chaostium zrobilo blad kazac wprowadzic do potworow statystyki- kazda bestia tylko spojrzeniem moze zasiac w umyslach graczy szalenstwo- wiec nie robmy z ZC adekow
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 10 kwi 2005, 20:54

No ogólnie fajny systemik. Typowy horror. Mitologia bardzo mi się podoba, mechanika k100 również. Sama istota systemu przemawia do mnie co prawda średnio, ale ogólnie jest ok.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez sirlan » 11 kwi 2005, 06:39

Mnie się w sumie całość bardzo podoba. Zainteresowałem się systemem głównie ze względu na Mitologię Cthulhu oraz po zagraniu w komputerową przygodówkę "Necronomicon", któa miała świetny klimat. No i od tamtego czasu interesuje się Zewem
sirlan

Postprzez Montaron » 16 kwi 2005, 20:45

Nie lubię Zewa. System mi się nie podoba, zapewne dlatego że nie lubię też Lovecrafta i jego klimatów. Horror tego typu to nie dla mnie. Dlatego jeśli chodzi o ten system to jestem zdecydowanie na nie, choć parę razy próbowałem się z nim zapoznać i polubić go
Montaron

Postprzez Jok » 17 kwi 2005, 10:05

coz rozne sa gusta- ale powiedz jaki system Twoim zdaniem to dobry horror? coz z ŚM? chyba nie bo zadko gracze decyduja sie grac ludzmi a taki wampir to nie ma sie w zasadzie czego brac(no moze oprocz Freyrow:P)
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez allah » 6 maja 2005, 06:20

Grałem w czasie jednego z konwentów. Byłem początkowo przekonany że taki horror to nie dla mnie, ale jak się potem okazało to nawet mi się spodobało. Aktualnie mam w planach kupno podstawki do ZC :)
allah

Postprzez sambor » 7 cze 2005, 06:25

Ja w Zewa grałem jedynie raz, kiedy MG skołował podręcznik. Nie powiem, żeby mi się nie podobało, bo ogólnie ZC jest fajny - prosta mechanika, fajny świat i jego realia. Ale do klimatu do teraz nie mogę się przyzwyczaić. Tak więc mogę grać i czerpać z tego przyjemność, a klimatu nie czuję. Znacznie bardziej wolę systemy a'la Neuro - choć wiem że w tym przypadku nie ma to nic do rzeczy, bo są to zupełnie różne sprawy
sambor

Następna strona

Powrót do Zew Cthulhu