Jak oceniacie Zew Cthulhu

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Postprzez Jok » 7 cze 2005, 21:07

sambor napisał(a):Ja w Zewa grałem jedynie raz, kiedy MG skołował podręcznik. Nie powiem, żeby mi się nie podobało, bo ogólnie ZC jest fajny - prosta mechanika, fajny świat i jego realia.

grywalna mechanika- uwazam to za duzy plus systemu :) jedynie troche bron palna pozostawia do rzyczenia ale do reszty nie mam zastrzezen
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Re: Jak oceniacie Zew Cthulhu

Postprzez Andre » 7 maja 2010, 06:32

Jeden z moich pięciu ulubionych systemów. Klasa sama w sobie. Zawsze chętnie prowadzę, jeśli znajdę poważną drużynę. Nadajer się świetnie do jednostrzałówek ale też i długaśnych kampanii (Horror w Orient Expressie, Maski Nyarlathotepa). Unikatowy dzięki pomysłom HPL-a i rozgrywce wzbogaconej środkami specjalnymi (muzyka, kadzidło, świece, hand-outy, przebrani gracze... mrrr!).

Stawiam go na równi z Monastyrem, Wampirem Maskaradą i Pływem :)
Andre

Re: Jak oceniacie Zew Cthulhu

Postprzez Galathar » 6 wrz 2010, 23:56

Właśnie przeglądam podręczniki do tego systemu. Głównie w związku z usprawnianiem działów RPG, ale... hmmm. Muszę przyznać, że mi się podoba koncepcja gry w świecie opartym na mitologii Cthulhu. Słyszałem jednak parę opinii, że Zew ma swoje wady - chociażby wprowadzenie na siłę potworów i parę innych rzeczy...

Tak czy siak, mam pewne obawy, czy jest to dobra rzecz do tego, by zaczynać z nią gry fabularne. I czuję pewien sceptycyzm związany z tym, że trafić na dobrą drużynę i MG może być ciężko tutaj. Ale jeśli się to stanie nie wątpię, że może być naprawdę ekscytujący. To, że system jest wymagający sprawiło chyba jednak, że jest dość mało popularny? A może to kłopoty z wydawcą spowodowały swego rodzaju zepchnięcie na boczny tor?
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Poprzednia strona

Powrót do Zew Cthulhu