Necronomicon

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Postprzez Gnom » 17 lut 2005, 23:20

"Ad Meiomrum Cthulhu Glorian - Bibliografia- Zew Cthulhu- Chaostium - Podrecznik RPG" - hmm, szczerze powiem że nie wiem o czym mówisz... :)

"Ad Meiomrum Cthulhu Glorian" to dedykacja dla ALEISTER CROWLEY zmarłej w 1975 roku. A książka jest nie tyle kolejnym przekładem Necronomiconu, co jego interpretacją. Raczej nei jest to RPG cokolwiek byś o tym nie mówił... Czy jest to fachowe czy nie - nie wiem. Ale jeśli podana jest bibliografia na której opierają sie kolejne opinie to raczej jest to nie tyle wiarygodne, co bardziej poważne niż podręcznik do gry... :)

Jesli chcesz to Ci to prześlę i sam porównasz ze swoim podręcznikiem.

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Jok » 18 lut 2005, 14:12

Wiesz milo ze sie inbteresujesz Necronomikon i wogole ale mowiac delikatnie musze Ci troszeczke objechac wiec nie miej mi tego za zle.
Gnom napisał(a):Ad Meiomrum Cthulhu Glorian - Bibliografia- Zew Cthulhu- Chaostium - Podrecznik RPG" - hmm, szczerze powiem że nie wiem o czym mówisz... :)

Tak sie sklada ze mam to i jak sobie dyskretnie lukniesz<czytaj przeczytasz> na ostatniej stronie masz bykiem napisana Bibliogafia(tlumacze bibliografia to takie cos z czego sie korzystalo piszac ksiazke)
zywcem pisze:

Petersen, Sandy Willis, Lynn (red), Zew Cthulhu.
wydawnictwo Mag Warszawa 1995

no stary ale ze jako masz komuterowa wersje to pewnie tego nie znalazles

Gnom napisał(a): Ad Meiomrum Cthulhu Glorian" to dedykacja dla ALEISTER CROWLEY zmarłejw 1975 roku.

No teraz uwazaj bo Cie bede gnoil (naprawde wybacz) za te ignorancje:
Uwazaj wiec
ALISTER CROWLEY to byl po pierwsze On a nie Ona!!!!!!
Po Drugie Zmarł w 1947!!!! a nie 1975!!!!
Stary jak juz sie powolujesz na jakies dowody to chociaz wiedz o czym mowisz. Tak sie sklada ze dedykacja a redakcja to tez dwie rozne sprawy.
Ksiazka moze i jest mu dedykowana ale nie znaczy ze sam Crowley mial z nia stycznosc. z tego co sie orientuje z biografii tego okultysty nigdy nie mial stycznosci z HPL.

Gnom napisał(a):"Jesli chcesz to Ci to prześlę i sam porównasz ze swoim podręcznikiem.

Nie musisz podsylac bo mam to i to w wersji ksiazkowej.
Pozatym jakbys czytal dokladnie to bys zauwazyl ze nie odwoluje sie do Podrecznika RPG ale do Prozy Lovecrafta

Gnom napisał(a):Pozdrawiam,
Gnom

Pozdrawiam Joku :wink:
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Gnom » 18 lut 2005, 14:34

Jok napisał(a):(tlumacze biografia to takie cos z czego sie korzystalo piszac ksiazke)

Hehehe. teraz rozumiem :D. Ale to nie jest Biografia tylko Bibliografia :D. To powód przez który nie kumałem :wink: bo nie wiedziałem o czyją biografię Ci chodzi... :wink:

No w sumie to jeśli chodzi o szczerość, to tematem się nie interesuję na tyle by wiedziec fakty i się sprzeczać, a już broń boże (którykolwiek boże), na ten temat z kimś obcykanym dyskutować... Lubię poprostu prozę i tyle :)

"Ad Meiomrum Cthulhu Glorian - Biografia- Zew Cthulhu- Chaostium - Podrecznik RPG" a to zrozumiałem jakobyś oznajmiał pełny tytuł tego co mam. :) Stąd moje porównanie z pordęcznikiem do Cthulhu :)

Pozdrawiam,
Gnom
Obrazek
Gnom

Postprzez Jok » 18 lut 2005, 14:56

o kurcze faktycznie pomylilem Biografie z Bibliografia- wybacz juz ten blad poprawilem.
a co do Alistera Crwoleya jesli jestes zainteresowany jego zyciem:
http://pa34.lomianki.sdi.tpnet.pl/~rimm ... rowley.htm
Jok

Postprzez Gnom » 13 kwi 2005, 19:05

Dzięki. Z miłą chęcią poczytam.

Pozdrawiam,
Gnom

---------
Edit:
---------

Hmm. Jok'u. A mam takie pytanie - skoro wszystko jest fikcją, to czego fragmenty znajdują się w londyńskim British Museum?

Pozdrawiam,
Gnom
Obrazek
Gnom

Postprzez Andrie Oddbody » 6 maja 2005, 13:16

Gnom mógłbyś przesłać oba Necronomicony na maila?
Adres to: martin_bigby@o2.pl
Zaczynam coraz bardziej wkręcać się w to.
Andrie Oddbody

Postprzez Jok » 6 maja 2005, 23:09

Hmm. Jok'u. A mam takie pytanie - skoro wszystko jest fikcją, to czego fragmenty znajdują się w londyńskim British Museum?

Pozdrawiam,
Gnom

i w watykanie:P
gdzie spotkales sie z tym ze jest cos takiego w Brotish Museum? jesli w opracoaniu do Necronomikonu- to pic, jesli gdzie incziej to warto sie nad tym zastanowic-podaj zrodlo.
BTW znalazlem kilka notek ze jakoby dziadek HPL opowiadal mu o Necronomikonie:>
Jok

Postprzez Gnom » 10 maja 2005, 05:44

Coś takiego znalazłem w wypowiedzi HR Gigera w swoim albumie ARh+. Mogę Ci zeskanować stronę jak chcesz poczytać.

Szanuję HRGigera i uważam za człowieka, mimo że artystę (w dodatku niezłego dewianta), jednak kompetentnego w wypowiedziach...

Pozdrawiam,
Gnom
Obrazek
Gnom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zew Cthulhu