Necronomicon

Wielki przedwieczny Cthulhu leży nadal uśpiony, ale to już tylko kwestia czasu...

Necronomicon

Postprzez sirlan » 28 gru 2004, 19:55

Moje małe pytanie - czym w ogóle jest Necronomicon? Wiem że to jakaś książka. Co ona robi i co się w niej znajduje?
sirlan

Postprzez naimad » 28 gru 2004, 21:47

Kilka cytatów z podręcznika źródłowego do Zew Cthulhu:

"Ten odrażający manuskrypt zawiera pieśń do Yog-Sothotha, dzięki której można otworzyć Drogę do tego świata; informacje o "Proszku Ibn-Ghaziego"; opis "Znaku Voorish".

"Księga zawiera również informacje o setkach miejsc i rzeczy, o których biedny Danforth bełkotał pod koniec noweli "W górach szlaeństwa".

"Necronomicon to zawiła encyklopedia. Aluzje są definicjami, zakończenia wyjaśnieniami, życzenia dowodami. "

"Słownictwo jest szalone, niczym język snu".

"Ta księga to wrota do szaleństwa"
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Jok » 29 gru 2004, 10:51

tzn ...........Necronomikon jako taki nie istnieje., tzn nie istnieje ten napisany przez abdula itd itd. za to jest rekonstrukcja Necronomikonu. Wydana jest przez swiat tajmny (takie wydawnictwo) Jestem szczescliwym pozyczaczem(pozyczyl mi Randir:D) tego dziela :) swietnie przydaje sie na sesji :D jesli chcecie moge cosik zacytowac z niego.
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez naimad » 29 gru 2004, 16:37

Cytuj cytuj... chętnie poczytam :D
naimad

Postprzez Jok » 31 gru 2004, 15:24

no ok nie chce mi sie cytowac...tzn wole wam pokazac. no naimad wrzuc w edit mojego posta linki do tych skanow co Ci wyslalem :)
Jok

Postprzez naimad » 1 sty 2005, 15:45

no to chyba Joku mamy problem bo doszedł do mnie mail bez załączników :/
naimad

Postprzez Gnom » 17 lut 2005, 18:52

Ja obecnie na dysku posiadam dwie wersje Necronomiconu. Mianowicie "Simon Version", oraz podocznie zwaną "Ad Meiomrum Cthulhi Gloriam".

Oryginalny Necronomicon, jeśli istniał kiedyś (bo tego też są sprzeczne opinie) został ocenzurowany w XIII wieku przez papierza, Grzegoża IX. Te wersje tutaj, też do tych zdaje się należą, choć nie zauważyłem nigdzie tego.

Kiedyś miałem jeszcze inną wersję gdzie było zaznaczone to iż przeszła cenzurę (częśc zaklęć, głównie wezwań była niekompletna, wersy kończące zaklęcia zastąpione zostały kropkami a mandale miały zamazane znaki runiczne).

Jako że nie jestem w stanie spamiętać zakleć - nie potrafię ich porównać. Wiem tylko że mandale są kompletne, a te znaki które kiedyś były zamazane - są wyraźne...

PS. Jak ktoś chce oba Necronomicony to jestem w stanie je przesłać...

Pozdrawiam,
Gnom
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Gnom

Postprzez Jok » 17 lut 2005, 21:09

Gnom napisał(a):Ja obecnie na dysku posiadam dwie wersje Necronomiconu. Mianowicie "Simon Version", oraz podocznie zwaną "Ad Meiomrum Cthulhi Gloriam".

Ad Meiomrum Cthulhu Glorian - Bibliogafia- Zew Cthulhu- Chaostium - Podrecznik RPG. ....tak bardzo fachowe niepowiem bardzo.

Gnom napisał(a):Oryginalny Necronomicon, jeśli istniał kiedyś (bo tego też są sprzeczne opinie) został ocenzurowany w XIII wieku przez papierza, Grzegoża IX. Te wersje tutaj, też do tych zdaje się należą, choć nie zauważyłem nigdzie tego.

Po pierwsze nie ma zadnych sprzecznosci- Necronomicon nie istnial.HPL go wymyslil- i to tak tylko w akcji ksiazek sa raptem dwie strony cytowane.

Gnom napisał(a):Kiedyś miałem jeszcze inną wersję gdzie było zaznaczone to iż przeszła cenzurę (częśc zaklęć, głównie wezwań była niekompletna, wersy kończące zaklęcia zastąpione zostały kropkami a mandale miały zamazane znaki runiczne).

Jako że nie jestem w stanie spamiętać zakleć - nie potrafię ich porównać. Wiem tylko że mandale są kompletne, a te znaki które kiedyś były zamazane - są wyraźne....

Niestety musze Cie rozczarowac- kiedy widzisz Necronomicon a w nim zaklecia, obrzedy itd- mozesz to potraktowac jako zwykla bajke i odlozyc na polke, poniewaz masz doczynienia z kiepskim bublem. Necronomicon byl (w swiecie HPL) ksiega o Historii - Swiata, Przedwiecznych, Starozytnych itd. Nie byl to zadec Exodus czy cos w ten gust. to nie ksiazka ghdzie masz cytat- czarna ziemia, czarna krew, czarna sol- zmieszac i cos tam costam. Necronomicon był ksiazka z rowazaniami teologicznymi na temat stworzenia i zamiarów Bogów. Pamietaj ze autor pisał iz sa (siegnij do Koszmar w Dunwith) ze trzeba sie przed nimi bronic...a nie paktowac
Ostatnio edytowano 18 lut 2005, 14:31 przez Jok, łącznie edytowano 1 raz
Jok

Następna strona

Powrót do Zew Cthulhu