Warhammer Fantasy Roleplay - Druga Edycja

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Postprzez Diabellus » 13 lis 2005, 15:53

Pierwsza edycje mozna dostac na Allegro ;) . Misiek duzo na nia nie dal.... no i znamy pierwsza edycje bardzo dobrze...
Diabellus

Postprzez Galathar » 15 sie 2009, 23:13

Tak o propos drugiej edycji. Nie mam teraz możliwości zaprezentowania konkretnych linijek (czyt. nie chce mi się ich szukać), a zresztą może i źle czytam zwyczajnie, ale... smoki to powinny istnieć czy nie? W podręczniku w pewnym miejscu pisze (chyba w kalendarium, albo historii), że ktoś tam zabił ostatniego smoka. Tymczasem w Bestiariuszu piszą, że naraz obudzone są tylko 2-3 smoki. Kolejne jednak się powoli budzą. Moje przeoczenie czy błąd?

Poza tym podręczniki są fajnie wydane, ale te biedne rogi po inbtensywnym wykorzystywaniu strasznie się niszczą. Przydałaby się jakaś osłona na nie. Od strony "materiałowej" to chyba jedyna wada, bo poza tym to jak się o nie dba, to w miarę trwałe te "knigi".
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez KluchA » 16 sie 2009, 07:29

Z tego co wiem smoki żyją i mają się dobrze, ostatniego raczej nikt nie zabijał.
Śmiej się, to cały świat będzie się śmial razem z tobą, płacz, a będziesz płakał sam.
KluchA

Postprzez Galathar » 16 sie 2009, 09:26

"322: W Drakwaldzie Imperator Hundrod Zapalczywy zabija ostatniego smoka, Mascara Wielkiego."
Dziedzictwo Sigmara, str.23
Galathar

Postprzez Rein » 16 sie 2009, 15:22

Hmm... Może chodzi o ostatniego smoka w Drakwaldzie?

Bo co jak co ale druga edycja będąc bardziej "battlowa" smoków na świecie ma dużo.
Rein

Postprzez Galathar » 16 sie 2009, 16:51

No właśnie też mi się tak wydaje, ale warto by rzucić okiem czy to błąd w tłumaczeniu, czy tak w oryginale jest. Póki co nei mam dostępu do oryginalnych podręczników więc nie sprawdzę :)
Galathar

Re: Warhammer Fantasy Roleplay - Druga Edycja

Postprzez Jok » 2 maja 2010, 15:52

Po ok 2 latach udalo mi sie znowu skompletowac duzyne do WH. tym razem 2 ed. Zabojca Trolli, Elfka uczen Czarodzieja, Czlowiek-Kat, i Arab (nie znam jego profesjii). Ciesze sie bardzo ze wreszcie mam szanse pograc w jakiegos RPG. Zaczelismy w imperium w strfach graniczacych z Sylwania.
Co do 2 ed. Podrecznik raz ze jest ladnie wydany, dwa ze lepiej sie tworzy postacie. Dziwi mnie to troche z umiejetnoscia czytania i pisania bo jest duza zmiana w porownaniu z 1 ed. Podobnie ze zabojca trolli ktorym gra ma skorzany kaftan na starcie.
Reszte spostrzezen bede zapisywal wraz z kolejnymi sesjami
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Re: Warhammer Fantasy Roleplay - Druga Edycja

Postprzez naimad » 13 gru 2010, 23:18

I jak tam Joku sesje we wspomnianym gronie?
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Poprzednia strona

Powrót do Warhammer