Wszystko cacy tylko czemu Ci kosmici maja sluzyc

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Wszystko cacy tylko czemu Ci kosmici maja sluzyc

Postprzez Jok » 6 lip 2004, 07:29

Warhammer nawet fajny jest klimatem. wszystko super. splugawione krasoludy, orki, gobliny, elfy. No typowe fantasy. Ale po co sie pytam Ci kosmici? Smajlowie bodajrze. psuja mi (przynajmniej ) cala radosc i klimat swiata. A Wy co o nich uwazacie?
Jok

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 00:30

Możesz sprecyzować o kogo ci chodzi, bo przyznaję że pierwszy raz słuszę o "smajlach". Czy występują oni w RPGu czy wzięli się z WFB?
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Misiekh » 4 lis 2004, 11:16

a może dawni Slannowie?

bo to jedyna nazwa jaką pamiętam, która może przypominać tych twoich "smajlów" :)
Misiekh

Postprzez Jok » 4 lis 2004, 11:32

ta chodzi o Slannów ale posta zakldadem jak nie mialem porecznika pod lapka
Jok

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 12:11

Aaaaaaaa, to trzeba było od razu mówić że Slaanowie, a nie jacyś Smajlowie!
Każdy świat musi mieć jakąś genezę, historia jest taka że Slaanowie właśnie stworzyli ten świat i uczynili go takim jakim jest.
Trzeba pamiętać że Stary Świat to tylko jeden z wielu istniejących w całym universum Warhammera.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Kosmita » 3 sie 2005, 10:29

Dawni Slannowie nadają niepowtarzalny klimat młotkowy.
A dokłądniej to ich działalność ponieważ to oni stworzyli większośc ras inteligentnych. A co najważniejsze to ich błąd spowodował przybycie Chaosu, a co się działo dalej to wiemy :D
Gracze nie mają szansy na spotkanie Dawnych Slannów z prostego powodu że ich nie ma aktualnie na tej planecie.
Ewentualnie mogą się natknąc na Pustkowiach Chaosu na pozostałości ich cywilizacji, lub też w Lustri na ich zdegenerowanych potomków.
Ale tak naprawdę to nie mają niewielką szansę by wogóle usłyszęć że coś takiego istniało. Jeżli już to powinni być przedstawiani jako Bogowie którzy przybyli z gwiazd. Nie mówiać o tym że część z Dawnych Slannów została Bogami Starszych Ras.
podsumowując dzięki nim to oryginalny świat, a podczas gry to nawet jak ktoś ich nie lubi to nieprzeszkodzą mu bo ich już nie ma.
"Chwalebna śmierć?
O to walczą szaleńcy i bohaterowie.
Ja chcę tylko dostać swój żołd."
Marcello Finetti, tileański najemnik

"To własnie nas różni.
Elfy zabijają z konieczności-wy, ludzie
robicie to dla przyjemności."
Gilathel, wojownik klanowy
Kosmita

Postprzez Jok » 3 sie 2005, 12:38

z tego co pamietam - w artykule Puszkina z "Gwiezdnego Pirata" Skaveni uzywali induktora pola - maszyny ktora nie wiadomo po co powtala ale wiadomo ze stworzykli ja wlasnie Slanowie. Dosc ciekawe ma wlasciwosci- nie wpuszcza nic przez wygenerowana przez induktor bariere- niestetyy jest to doslowne nic- wiec powietrza takze:(
I need someone to show me the things in life that I can't find
I can't see the things that make true happiness, I must be blind
Jok

Postprzez Kosmita » 3 sie 2005, 12:59

Jok napisał(a):z tego co pamietam - w artykule Puszkina z "Gwiezdnego Pirata" Skaveni uzywali induktora pola - maszyny ktora nie wiadomo po co powtala ale wiadomo ze stworzykli ja wlasnie Slanowie. Dosc ciekawe ma wlasciwosci- nie wpuszcza nic przez wygenerowana przez induktor bariere- niestetyy jest to doslowne nic- wiec powietrza takze:(

Co prawda tego artykuły nie czytałem ale z tego co napisałeś wynika że dobrze pasuje do Dawnych Slannów.
Czyli coś co jest ma jakieś własciwości, ale za bardzo niewiadomo jakie i po co to wogóle. Po prostu wiedza o tym zagineła. Ważne tez jest odpowiednie opisanie tego typu artefaktów graczombo jakby niepatrzeć rzadko kiedy w druzynce spotka się inżyniera. A nawet jeśli by był to miałby raczej mgliste pojęcie co to może być.
"Chwalebna śmierć?
O to walczą szaleńcy i bohaterowie.
Ja chcę tylko dostać swój żołd."
Marcello Finetti, tileański najemnik

"To własnie nas różni.
Elfy zabijają z konieczności-wy, ludzie
robicie to dla przyjemności."
Gilathel, wojownik klanowy
Kosmita

Następna strona

Powrót do Warhammer