Sojusz Thanquol'a z chaosakami, pytania

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Sojusz Thanquol'a z chaosakami, pytania

Postprzez Kasquit » 7 lip 2014, 12:50

Nie czytałem serii "Gotra i Felisia", ale wiem, że spotkania szarego proroka z chaosakami nie były miłe-przyjemne, chyba, że jest jakieś inne przyjemniejsze.
Teraz pytanko, czy w jakiejś przygodzie (lub w grze komputerowej) byłby możliwy sojusz z chaosakami? Czy może był nawet w którejś książek w serii? Nie wiem.
Z tego, co wiem, to Thanquol spotkał dwóch koniarzy Areka, on z nimi przyjaźnie zagadał, a oni natychmiast zaszarżowali. Wiem to z stąd:
http://warhammerfb.wikia.com/wiki/Grey_Seer_Thanquol
"Unimpressed, a rider charged at the Grey Seer and had his lanced bared, but Thanqouls squeals of mercy and talks about cooperation with the army halted the rider." :(
Jak tam pisze, tylko dlatego, że błagał o litość zabrali go do obozu, skąd Arek odesłał go do Piekło-Otchłani, aby przekazał jakąś wiadomość, wie ktoś jaką? Lecz zanim został odesłany, jeden z czarowników Tzeentcha dał Thanquolowi duży kawał spaczenia, może to znaczyło, że miał do niego jakieś dalsze plany? Choć, z tego co mi wiadomo, nasza bardzo bohaterska drużyna i tak później zabiła tego człowieka, po Arku, z tego, co mi się wydaje.
Później miał nieprzyjemne spotkanie z Khorniakami, a jeszcze później ten demon, jak wszyscy wiecie, ale jest pewno ale z tym demonem, z tego, co gdzieś wyczytałem, ten demon kiedyś chciał uderzyć samego wielkiego krwawego, lecz wziął go za szyję i wyssał jego całą osobowość, pozostawiając mu jedynie gniew. Może inny demon Khorna nie reagowałby tak na nas.
W necie widziałem przez kogoś napisaną kampanię, gdzie demony we w śnie ujawniały się Thanquolowi, innym szarym prorokom też. Tam był akurat sojusz "Chaos, Skaveny, Orki", lecz czempion Khorna wkurzał się najbardziej na orków, bo Burza Chaosu, Grimgor :(

Nie wiem, jak to było w Age of Reckoning.

Cóż, czy można by zrobić chaosowo-skaveńską przygodę, gdzie m.in. Thanquol wcześniej sprzymierzył się z chaosakami (może ten czarownik Tzeentcha, który niestety zdechł przewidział, że w przyszłości przysłurzy się im), obiecuje chaosytom trzy krasnoludzkie pałace wraz ze złotem z zamian za 2 głowy:
- Gotreka;
- Felixa.
Dobry pomysł?
Kasquit

Lokalizacja: Skavenblight, Piekło-Otchłań, Norska, Pustkowia Chaosu, Królestwo Chaosu i wogóle cały świat

Powrót do Warhammer