Smoki, giganty, jednorożce itp.

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Smoki, giganty, jednorożce itp.

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 14:55

Ave!

Warhammer z założenia (szczególnie w Polsce) jest systemem dark fantasy, gdzie sporo czerpie się z historii, a do tego dąży się do wyskokiego współczynnika realności. A w tym temacie chciałbym poruszyć jeden z aspektów tego problemu, a mianowicie mityczne stworzenia. Tak tylko dodam, że przez mityczne stworzenia rozumiem takie, które posiadają znaczne moce, no i są z tych potężniejszych. Czyli trolle czy harpie raczej odpadają Czy pojawiają się one u Was na sesjach? A jeśli tak, to jak? Może dla przykładu powiem, jak to wygląda u mnie.

Jednorożec: raz w przygodzie pojawił się on kilka raz. Objawiał się on tylko jednemu bohaterowi - bretońskiemu rycerzowi. Za pierwszym razem, gdy BG obudził się jako pierwszy na polanie przy wodospadzie. Ujrzał go na skraju lasu. Przetarł oczy z niedowierzania, ale potem go już nie było. Okazało się, że miejsce do którego trafli do święty gaj. Potem BG widział go jeszcze kilka razy, w coraz gorszym stanie (z krwiawiącym gbokiem, wbitą włócznią). Działo się tak, ponieważ stwory Chaosu zaczęły bezcześcić to miejsce. Po uratowaniu gaju, BG ujrzał z daleka galopującego jednorożca na polanie, przy pełni księżyca.

Smok: Prowadziłem kampanię, gdzie w tle jest ta mityczna bestia. Przodek jednego z BG zabił smoka. Jednak jeden z towarzyszy owego przodka, w tajemnicy przed kompanami wprowadził bestyję w stan hibernacji, aby za potem obudzić go i zapanować nad nim. Jak się okazało, zająć to miało o wiele więcej czasu, toteż założył pewną tajną organizację. I tak czas płynął. BG gdy się urodził, były dziwne znaki na niebie, a później postawiony horoskop powiedział (no, ale nie będę was zanudzał). Chodzi o to, że czas wybudzenia smoka zbliża się, a drużyna stopniowo poznaję tajemnicze wydarzenia sprzed 500 laty. W finałowej scenie planowałem walkę z ledwo co przebudzonym smokiem, jednak niestety kampania z powodu odejścia kilku Graczy rozleciała się :sorry:

Gigant: kiedyś zdarzyło mi się, iż Gracze musieli udać się w Szare Góry, by tam odnaleźć grote giganta i odzyskać od niego pewien przedmiot. To były początki mojego mistrzowania, ale Gracze po dziś dzień wspominają tą przygodę i walkę z gigantem :king:

Ogólnie uważam, że w Warhammerze jest miejsce na tego typu bestyję i nawet powinny one występować. W dążeniu do realizmu nie możemy zapominać o tym, że WFRP to jednak fantasy. Należy te stwory wprowadzać z umiarem. Na pewno będą występować w dalekich stronach, z dala od cywilizacji, gdzie nie ma dróg ani zajazdów. Poza bezpośrednimi spotkaniami z BG, te stworzenia mogą się także pojawić jak tło: ktoś gdzieś widział jednorożca, może jakaś wyprawa wracająca z Gór Krańca Świata widział jakiś cień (no i wiadomo co to było: przelatujący smok).

A co Wy na ten temat myślicie?

Pozdrawiam
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Avatar użytkownika
Pafnucy
 
Posty: 189
Dołączył: 18 lut 2012, 20:49
Lokalizacja: Legionowo Piaski + Warszawa

Re: Smoki, giganty, jednorożce itp.

Postprzez Misiekh » 1 mar 2012, 21:50

"Głównym złym" mojej ostatniej kampanii (niedokończonej z powodu przeprowadzki) był potężny demon. Postaci graczy jednak nie zdążyły spotkać go osobiście, choć ścierały się z jego pomagierami i ze 2 razy miały okazję z nim "porozmawiać" za pośrednictwem czarnoksięskich zaklęć. Samo spotkanie z demonem twarzą w mroczny pysk zachowałem na grande finale, do którego niestety nie doszło :(

Natomiast giganta również użyłem w tej kampanii - jako głównego bossa pierwszej, wprowadzającej przygody. Gigant - mutant chaosu był tam strażnikiem w opuszczonym zamczysku, które musieli odwiedzić bohaterowie. A przy tym także sługą wymienionego uprzednio demona.
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Re: Smoki, giganty, jednorożce itp.

Postprzez Pafnucy » 18 mar 2012, 12:44

Misiekh napisał(a):Natomiast giganta również użyłem w tej kampanii - jako głównego bossa pierwszej, wprowadzającej przygody. Gigant - mutant chaosu był tam strażnikiem w opuszczonym zamczysku, które musieli odwiedzić bohaterowie. A przy tym także sługą wymienionego uprzednio demona.


Tak, kwestia strażników w różnych lokacjach to idealne rozwiązanie dla Mistrza Gry odnośnie takich pieszczochów :D
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Avatar użytkownika
Pafnucy
 
Posty: 189
Dołączył: 18 lut 2012, 20:49
Lokalizacja: Legionowo Piaski + Warszawa


Powrót do Warhammer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 cze 2019, 02:50 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron