Co każdy Bohater powinien zrobić?

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Co każdy Bohater powinien zrobić?

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 14:03

Jakie są unikatowe elementy świata Warhammera? Co Mistrz Gry powinien pokazać Graczom na sesjach, aby ich postacie poczuły klimat Starego Świata? Jakie elementy scenerii, motywy przygód, spotkania? Co podać Graczom? Stwórzmy taki mały katalog atrakcji :wink:

Rejs liniowce Cesarz Luipold. Zaprezentowany w "Księdze Wiedzy Tajemnej" liniowiec jest dla mnie jedną z takich atrakcji. Bohaterowie wcale nie muszą być zamożni, aby dostać się na jego pokład i tu przeżyć jakąś przygodę :)

Eksploracja pozostałości krasnoludzkiej twierdzy. Myślę, że jeśli w twojej przygodzie/kampanii BG są zmuszeni do odnalezienia jakiegoś przedmiotu czy też księgi, to dobrze ją umieścić w ruinach krasnoludzkiej twierdzy. Daje to ogromne możliwości i frajdę, o widokach nie wspominając :)

Zamek Drachenfelsa. Podobnie jak wyżej, z tym jednak zastrzeżeniem, że jest to raczej lokacja dla sceny finałowej, ze względu na swój "poziom trudności" :evil:

Wizyta w Górach Krańca Świata. Może być to powiązane z podróżą do ruin krasnoludzkiej twierdzy. Jednak wydaje mi się, że sceneria tych szczytów jest wręcz obowiązkowym elementem każdej większej kampanii Warhammera ;)

To na razie tyle ode mnie. Z pewnością lista nie jest pełna i jeszcze ją będę uzupełniał. No i czekam również na Wasze propozycje :)
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: Co każdy Bohater powinien zrobić?

Postprzez Misiekh » 1 mar 2012, 21:43

Zapomniany gościniec w sercu puszczy w mglistą, zimną noc - lokacja tak Warhammerowa, jak to tylko możliwe :)

Skaveńskie tunele (szkoda, że brak polskiego słowa oddającego angielskie "Under-empire" :) ) - Skaveni to według mnie jedna z fajniejszych ras w fantasy w ogóle, a do Warhammera pasują tak bardzo, że chyba bardziej nie można. I można ich wplątać w zasadzie w każdą przygodę ;)
Misiekh

Postprzez morfin » 1 mar 2012, 22:46

Zajazd na rozdrożu - scenariusz pod tytułem, o ile dobrze pamiętam, "Czarny Pies"... ale nie tylko. I nie chodzi tu o sakramentalne "A więc jesteście w karczmie" na początku przygody, ale o wszelkie możliwe, a mrrroczne, zajazdy, w jakich BG mają nieszczęście spędzać noc. Oj, tam to się cuda dziać potrafią! :tak:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Postprzez Pafnucy » 18 mar 2012, 12:41

Misiekh napisał(a):Skaveńskie tunele (szkoda, że brak polskiego słowa oddającego angielskie "Under-empire" :) ) - Skaveni to według mnie jedna z fajniejszych ras w fantasy w ogóle, a do Warhammera pasują tak bardzo, że chyba bardziej nie można. I można ich wplątać w zasadzie w każdą przygodę ;)

Tak, szczuroludzie to swego rodzaju kwintesencja świata Warhammera. Podobnie zresztą jak fimiry (kolejny dowód na to, że druga edycja ssie :agresja: ).
Walka w takich tunelach może być szczególnie ciekawa, jeśli weźmie się pod uwagę, że są one dostosowane do skaveńskich rozmiarów. No i jeszcze to pytanie, które ciągle będzie się pojawiać w głowach bohaterów - jak daleko wchodzimy w te tunele :evil:
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Powrót do Warhammer