Niemieckie klimaty

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Niemieckie klimaty

Postprzez Pafnucy » 19 lut 2012, 14:01

Ave!

Jak wiadomo, Imperium jest "niemiecko ukorzenione". Widać to np. po nazwach miast czy imionach obywateli tego kraju. Dlatego jestem ciekaw, czy na swoich sesjach używacie niemieckich wstawek dla dodania klimatu?

Czy zamiast mówić "panie" do jakiegoś BN`a używacie niemieckiego odpowiednika herr? Ja staram się to wprowadzać jak najczęściej. Głównie w nazwach własnych. I tak, więzienie Wielkiego Teogonisty dla heretyków niedaleko Altdorfu zowie się Alptraumketzer (koszmar heretyków), jedna ze stanic w Ostlandzie to Marknordenklinge (ostrze północnej granicy). W czasie sesji wygląda to tak, iż podaje nazwę miejsca po niemiecku, a potem tłumaczenie. Jednak już potem operuje ustami BN`ów tylko niemiecką nazwą.

Pozdrawiam
Obrazek
Pafhammer, czyli fanowska strona fanatyka Warhammera
Bo każda prawdziwa fanowska strona musi mieć pochodnię!
http://pafhammer.net/
Pafnucy

Re: Niemieckie klimaty

Postprzez morfin » 30 mar 2012, 21:02

Ha! Ja miałem o tyle łatwiej, że zdecydowana większość mojej, a wcześniej nie mojej, drużyny znała niemiecki. I, oczywiście, zabawa z tym była przednia. A już nazwanie jednego z naprędce skonstruowanych BNów imieniem Wurst, do dziś krąży jako miejscowa legenda. 8) Tak... co ciekawe, te bardziej wyszukane jakoś się tak dobrze nie przyjmowały. :wink:
Pick A Card... ANY Card!
morfin

Powrót do Warhammer