Demonolog

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Demonolog

Postprzez kopniu699 » 21 lip 2008, 09:44

Demonolog
Profesja zaawansowana.
Opis: Demonolodzy to nieliczna grupa kapłanów-wojowników, tórzy zgłebiają wiedzę na temat demonów. Dzieki tej wiedzy są znacznie skuteczniejsi w walce z pomiotem Chaosu. Demonolodzy są niesłusznie uważani przez pospólstwo za czcicieli Chaosu. Demonolodzy zajmują się także zgłębianiem magii. Doskonale posługują się bronią dwuręczną, dzięki czemu mogą przeciwstawiać się demonom na każdym kroku.

Obrazek

Umiejętności: Czytanie i pisanie, język tajemny (demoniczny i magiczny), nauka (demonologia i teologia), splatanie magii, wiedza (demonologia), jeżdziectwo,
Zdolności: magia tajemna (dowolna), Broń specjalna (dowolna), magia kapłańska (dowolna), pancerz wiary, silny cios, zastraszenie lub plotkowanie, obieżyświat lub medytacja.
Wyposarzenie: broń dwuręczna (dowolna), średni panczerz ( kaftan kolczy i skórzana kurta), symbol dowolnego bóstwa, szaty kapłana lub demonologa dobrej jakości.
Profesje wstępne: Kapłan, Ucznoy, Wybraniec boży, łowca czarownic.
Profesje wyjściowe: Mistrz zakonny, Mistrz magii, Wybraniec boży, Fechmistrz, Weteran.

[img][480:550]http://img292.imageshack.us/img292/3228/demonologqx9.jpg[/img]

Rysunek mojego autorstwa...

Jak wam się podoba Demonolog??
Sorry za ew. błędy ort.
kopniu699

Postprzez Misiekh » 21 lip 2008, 15:16

Opis profesji chaotyczny i niejasny.

I czy w WFRP nie ma już demonologów, i czy nie są oni po "tej złej" stronie? Nie pamiętam podręcznika do 2-ki, ale w 1-ej edycji demonolog to była jedna z możliwych specjalizacji czarodzieja. A to by znaczyło, że nazwę trzeba zmienić.

Zresztą i tak bym ją zmienił, bo się kojarzy niezbyt dobrze.

W sumie ta profka to taki stary dobry battlemage ;) Popracuj, żeby była bardziej oryginalna. I dopracuj styl opisu :)
Misiekh

Postprzez kopniu699 » 22 lip 2008, 08:46

Mam 2-ke i tam nie ma nic o demonologach... Ale dobra coś pomyśle nad nim. A co do nazwy to ciężko coś innego wymyślić...
kopniu699

Postprzez Diabellus » 22 lip 2008, 14:18

Słabo czytasz coś tą dwójkę, skoro już podstawka daje możliwość wybrania Tradycji Chaosu która daje możliwość przywołania demonów, co dla mnie jest jednoznaczne z demonologią. A sam opis, to taki ni z dupy ni z pietruszki. Kopiowanie pomysłów bez własnej inwencji twórczej nie jest zbyt dobrym pomysłem...
Diabellus

Postprzez Elion » 22 lip 2008, 16:10

hmmmmm niewiem, zawsze uważałem. ( i uważac będe ) że demonolodzy to Magowie starajacy sie opanowac demony do własnych celów. więc są po stronie chaosu. ale moga byc wyjatki... chociaż moim zdaniem byłoby to dziwne:]
" Jesteśmy najbardziej ucywilizowaną rasą, ponieważ najdoskonalej zabijamy"
Elion

Postprzez raland » 27 cze 2009, 12:19

W królestwie magii jest opisany demonolog i posługuje się on magią czarnoksięską chaosu. Tak jak nekromantami nazywa się tych co władają magią nekromancji .
raland

Powrót do Warhammer