Co mogą robić grim&evil BG? :)

Dział obowiązkowy dla miłośników Starego Kontynentu, niezależnie czy są z Chaosu czy nie.

Co mogą robić grim&evil BG? :)

Postprzez Misiekh » 25 paź 2004, 13:55

No właśnie - co można poprowadzić na sesjach dla BG z drugiej strony barykady? Tych złych, chaotycznych wyznawców Rogatego Szczura, Tzeentcha itd?

Prowadzę kampanię dla Skavenów (+3 ludzkich niewolników - szpionów) i generalnie mam ogólne założenia, mam pomysły na następne 2-3 sesje, ale potrzebuję więcej :) Podpowiedzcie coś MG w potrzebie, w końcu co n głów to nie jedna ;)
Misiekh

Postprzez Jok » 25 paź 2004, 16:59

`ja prowadzilem raz druzyne dwa skaveny, krasnolud chaosu, nekromana...ciekawie nawet bylo. raz tez bylem ryserzem chaosu,. mialem fajny patent bo glowe mialem na piersi a dokrecalem sobie helm przez to parre razy ciosy poszly-w pusty-helm :D
Jok

Postprzez Misiekh » 25 paź 2004, 17:25

Yyy Joku, ino że Skaveny nienawidzą nekromantów i undeadów chyba nawet bardziej, niż ludzie Skavenów a Kraśki zielonoskórych ;) Miały swego czasu nieprzyjemne zajścia z Nagashem :)

A tak wracając do tematu - jak prowadziłeś, to podpowiedziałbyś co im dałeś do zrobienia :). Może u siebie uda mi się to wykorzystać ;).
Misiekh

Postprzez Logan » 4 lis 2004, 00:11

Skaveny to prześwietna rasa :D . Kiedyś ich nie lubiłem bo to takie paskudne, wredne i ma czerwone oczka... :wink: Ale po przeczytaniu "Zabójcy skavenów" Williama Kinga moja ocena ich dotycząca zmieniła się o 180 stopni. Teraz uważam że jest to jedna z najciekawszych ras w Starym Świecie.

Jak wiadomo Skaveny to straszne tchórze i potworne krętacze. Wiele sesji można poprowadzić wykorzystując ich cechy charakterystyczne (niech będą one motorem działań).
Kilka pomysłów do wykorzystania:
:arrow: pewien szczur twierdzi że jest najodważniejszym członkiem miotu - niech znajdzie się zwierz który powątpi w te przechwałki, niech go znieważy - pewnie wywoła to walkę, ale niekoniecznie. Szczur który uzna swoją niższość będzie wyszydzany przez innych, może opuścić swoich towarzyszy i w skryciu próbować zabić wroga. Jeszcze śmieszniej będzie jeśli skaven "lepszy" wpadnie na pomysł aby tez zabić rywala. Co by było gdyby się spotkali sam na sam z nożami albo trucizną? haha Iście skaveńska rodzinka!
:arrow: Grupa skavenów wyrusza po skarb/artefakt, i po wielu trudach osiągają swój cel. Ale to dopiero połowa zabawy. Najlepsze zaczyna się gdy każdy szczurek zaślepiony wartością przedmiotu zaczyna kombinować jakby tu zatrzymać wszystko tylko dla siebie. Każdy z osobna myśli o zabiciu towarzysza i zgarnięciu nagrody, ale oficjalnie to nadal są dla siebie mili i wogóle... (skojarzył mi się reality show BAR - hehe ale shit)
:arrow: Typowa przygoda dla skavena to skrytobójstwo - są w tym mistrzami. Można zlecić im zamordowanie jakiejś mniej lub bardziej znanaej osobistości, a po wykonaniu zadania... BUM, nie ma pieniędzy tylko trzeba uciekać bo całe miasto wisi im nad głową.
:arrow: Przywódca klanu wysyła grupe najlepszych szperaczy w celu odnalezienia artefaktu zabijającego pchły... no dobra trochę mnie poniosło :P

Mam nadzieję że coś z tego ci się przyda. Układając przygodę myśl jak skaven, wczuj się w to włochate, brudne, śmierdzące ciało, pamiętaj że masz ostre zęby i pazury itd.
You might be a big fish, in a little pond... doesn't mean you've won...
Logan

Postprzez Mario1349 » 6 kwi 2005, 21:08

Misiekh tyś mi zachaosił mojego kurde elfa :P do końca (twego :D ) życia ci tego nie wybacze, a tak serio to kampania (której chyba zresztą nie dokończyliśmy o ile dobzre pamiętam) była dość ciekawa, no może poza tym wątkiem jak żydówa grałą kapłanem rogatego szczura w zastępstwie bąka bo totalnie spierdoliła gre :/
No World Order
Mario1349

Powrót do Warhammer