Gra w wilkołaka

Nieważne kim jesteś wampirem czy wilkołakiem, ten dział jest dla Ciebie.

Gra w wilkołaka

Postprzez Rybson » 6 lis 2005, 22:59

Graliście w wilkołaka? Sam świat mroku znam tylko po byku niestety, ale bardzo bym pograł włąśnie wilkołakiem. Robi mnie brutalny, likantropiczny klimat, a nie ekscentryczne społeczeństwo "ą ę" wampirów.

Jak wygląda gra wilkołakiem, chodzi mi konkretnie o kontrolowanie przemiany. Czy jest to kompletnie uzaleznione od księżyca, czy moze wogole? Postać na kontrolę nad postacią? Wogole czy to wszystko wygląda mniej wiecej jak w filmie "Underworld"?

EDIT: moje drugie pytanie: jak odbywa się zarażenie likantropią? Ugryzienie?

I jeszcze taki aspekt - czy bezwzglednie wszystkie wilokoaki nienawidza wampirow i odwrotnie? Czy, podczas grania, graliscie mieszanymi druzynami??
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Re: Gra w wilkołaka

Postprzez Soyuz » 5 lis 2006, 18:48

Pomimo tego, że ten topik jest niesamowicie przedawniony - odpowiem na pytania w nim zawarte tak dla potomnych.

Rybson napisał(a):Graliście w wilkołaka? Sam świat mroku znam tylko po byku niestety, ale bardzo bym pograł włąśnie wilkołakiem. Robi mnie brutalny, likantropiczny klimat, a nie ekscentryczne społeczeństwo "ą ę" wampirów.

Jeżeli "robi" Ci taki klimat to pooglądaj sobie filmy klasy G jak gore. Wilkołak to nie jest tylko walka i roszarpywanie wampirów na strzępy. Często musisz główkować.

Rybson napisał(a):Jak wygląda gra wilkołakiem, chodzi mi konkretnie o kontrolowanie przemiany. Czy jest to kompletnie uzaleznione od księżyca, czy moze wogole? Postać na kontrolę nad postacią? Wogole czy to wszystko wygląda mniej wiecej jak w filmie "Underworld"?

Postać ma absolutną kontrole nad postacią, nic nie jest uzależnione od księżyca, chociaż jakiś tam wpływ ten nasz satelita ma. Przemiana rzeczywiście wygląda podobnie jak w underworldzie, chociaż tutaj istnieją rytuały, które pozwalają postai zachować odzienie.

Rybson napisał(a):EDIT: moje drugie pytanie: jak odbywa się zarażenie likantropią? Ugryzienie?

Napewno nie jest to ugryzienie. Ty się poprostu z tym rodzisz. Masz to zakodowane w sobie i przy osągnieciu pełnoletności następuje pierwsza przemiana. Może się ona troche opuźnić, ale zawsze następi... o ile ów gen jest aktywny. Jakbyś został ugryziony, albo drapnięty przez łerka to byś leżał w kilku kawałkach.

Rybson napisał(a):I jeszcze taki aspekt - czy bezwzglednie wszystkie wilokoaki nienawidza wampirow i odwrotnie? Czy, podczas grania, graliscie mieszanymi druzynami??

Może inaczej, wilkołaki - owszem, nienawidzą wampirów jako coś nienaturalnego i sprzecznego z naturą. Generalnie uważają ich za sługi żmija, którego trzeba tępić. A wampiry wilkołaków powinny się bać, jeżeli tak nie jest - to ktoś w miare szybko zdechnie. Mieszaną drużyną grałem raz, ale było to tylko dla tego, że grałem krewniakiem, przed pierwsza przemianą, który, można by powiedzieć, w pewien sposób został uratowany przez swych współtowarzyszy (dokładniej przez pewnego torreadora, który stwierdził, że moja postać robi "piękną muzykę i szkoda by było stracić taki talent"). Potem wyszło przy losowaniu plemienia, że wyszedł Pomiot Fenrisa, ale na to już wpływu nie miałem. Ledwo uciekli w kazdym razie.
Patagończycy wszystkich krajów łączcie się!

Staram się tylko wyrazić swoje zdanie...
Soyuz

Powrót do Świat Mroku