Systemy Świata Mroku

Nieważne kim jesteś wampirem czy wilkołakiem, ten dział jest dla Ciebie.

W co grasz?

Wampir Maskarada lub Mroczne wieki
13
81%
Wilkołak Apokalpisa / Mroczne wieki
2
13%
Mag: Wstapienie
1
6%

Liczba głosów : 16

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 5 sty 2010, 14:25

Słyszałem całkiem niezłe opinie o Changeling: The Lost, czyli nWoDową odmianą tego systemu.

Wg mnie z tymi wszystkimi settingami jest ten sam problem co z komiksami DC i Marvela. Osobno są ekstra. Ale gdy nagle okazuje się ze to jest jedno uniwersum, to wychodzi na to, że przeciętnych śmiertelników jest jak na lekarstwo :P

Ale fakt, poza "Wielką Trójką" (w kolejności Wampir, Mag, Wilkołak), Changeling jest jedynym systemem który mnie interesuje jeśli o WoDa chodzi.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Galathar » 5 sty 2010, 17:00

Mały offtop komiksowy: zasadniczo się zgadzam. Jest jednak na szczęście sporo przygód herosów z perspektywy zwykłych śmiertelników i zazwyczaj są one świetne i otrzymują dobre recenzje. Przykład to ostatnia publikacja Marvela na naszym rynku, o tytule bodajże "Marvels". Bardzo mi się podobały scenariusze komiksów z Ultimate Spiderman. Jeden z ciotką May u psychoanalityka, cały komiks to w zasadzie gadanina May właśnie. Podobnie numer w którym opisywane jest banalne zajście z perspektywy reportera, Spider-mana i kogos tam jeszcze. Albo - to już trochę inna sprawa, ale sie pokrywa - ten w którym ponownie pojawia sie Venom i na ławce w parku opowiada o swoich "problemach".
W Batmanie sporo było tez tego typu motywów - bo tam są często problemy zwykłych ludzi pokazane, a nie herosów. Croosovery zazwyczaj się skupiają właśnie na postaciach bohaterów, więc nie ma sie co dziwić, że nie ma w nich miejsca dla zwykłych ludzi.
Takie zabiegi - z wydarzeniami z perspektywy zwykłych ludzi - to wyjątek, ale świetnie się sprawdzają i dają kontrast, że jednak oprócz herosów jest ktoś jeszcze.
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 5 sty 2010, 19:49

Nie rozumiemy się. Mnie wadzi to że w jednym komiksie jest Batman i Superman, Gotham i Metropolis (a do tego Nowy Jork i cała reszta tałatajstwa). Nie mam nic przeciwko temu żeby Batman jeździł do Japonii uczyć się walczyć, albo do Szwajcarii na narty, ale mam coś przeciwko jeśli jedzie do Nowego Jorku na spotkanie biznesowe. A także gdy działa w jednej drużynie z Zieloną Latarnią. To się dla mnie po prostu kupy nie trzyma i tyle. Podobnie, jeśli X-Men, Spiderman i inni to jedno uniwersum, to na każde miasto w Ameryce przypada przynajmniej jeden super-villain. A to przecież bzdura. Wiadomo że wszyscy siedzą na Manhattanie :D

Koniec offtopa.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia strona

Powrót do Świat Mroku