Wampiry a Wilkołaki w WoDzie

Nieważne kim jesteś wampirem czy wilkołakiem, ten dział jest dla Ciebie.

Postprzez Soyuz » 5 lis 2006, 18:32

Jak tak czytam co tutaj piszecie to nie jestem pewien, czy ktokolwiek z was czytał którykolwiek z Clan Booków, ale oczywiście mogą się mylić.
Troche rozbawiło mnie stwierdzenie, że wilkołaki trzymają "sztame" z gangrelami. To jakby powiedzieć, że wilk nie gryzie się z lisem bo mieszkają w tym samym lesie. To jest coś takiego jak tolerancja. Oni się nie lubią a już napewno nie kochają i razem nie gadają przy piwie o pierdołach.
Moimi osobistymi ulubieńcami w tej ankiecie są dwa klany.
Assamici, bo nie wiedzieć czemu gram jednym od dwóch lat i cały czas z tą samą ekipą i nie zanosi się, by mi się on zaczął nudzić.
Malkavianie, bo jako jedyni dysponują najpokaźniejszym zestawem możliwości ze wszystkich klanów.
Patagończycy wszystkich krajów łączcie się!

Staram się tylko wyrazić swoje zdanie...
Soyuz

Postprzez Diabellus » 6 lis 2006, 09:30

Oho, widze ze jestes naprawde "zorientowany" i odrazu proboje narzucic "swoja wizje" ktora jest dokladnie tym samym co ja napisałem. Napisalem sztama, ale nie pisałem nigdzie o piwie. Zdazaja sie czasami polowania jakiegos pojedynczego gangrela z paroma wilkolakami.

P.S. Topic posrzatałem, minus dla Kristofa. Choc nowy tez mogl by wchodzic troche normalniejszym tonem...
Diabellus

Postprzez Soyuz » 6 lis 2006, 13:24

Szczerze mówiąc, nie zamierzam nikomu narzucać "swoich wizji" jak to określiłeś, tylko ukazuje swoje zdanie na ów temat. Jest to w końcu forum dyskusyjne nieprawdaż ? Z kolei fakt, że za sobą mam parę ładnych lat gry między innymi w wampira (nie tylko sesje, ale i larpy) to z tej racji, chciałbym ukazać moje spostrzeżenia poparte ową swoistą nauką jaką odebrałem od wielu różnych mistrzów gry.
Z kolei...

Diabellus napisał(a):Moimi ulbieńcami oczywiscie są... Gangrele. Głównie przez sztame z wilkołakami, i ich zwierzęce instyntkty....

Może niedowidzę, albo ktoś usunął fragment twojego postu, ale naprawdę nie mogę znaleźć treści w której określasz na jakiej zasadzie owa "sztama" działa. Oświeć mnie proszę. Byłbym bardzo wdzięczny.

Co do polowań. Taki wampir przynajmniej w moim mniemaniu musiałby się czymś wielkim przysłużyć wilkołakom by zasłużyć na ich towarzystwo. Choć tak czy tak zapewne zostałby rozszarpany przez któregoś z garou, który uważałby go za pomiot żmija, który trzeba zgładzić.

Soyuz

Postprzez Balduran De'Arnise » 6 lis 2006, 14:45

Soyuz napisał(a):(...) moje spostrzeżenia poparte ową swoistą nauką jaką odebrałem od wielu różnych mistrzów gry.
Z kolei...

Każdy MG zmienia realia tak jak mu to odpowiada.
Diabellus napisał(a):Moimi ulbieńcami oczywiscie są... Gangrele. Głównie przez sztame z wilkołakami, i ich zwierzęce instyntkty....

Może niedowidzę, albo ktoś usunął fragment twojego postu, ale naprawdę nie mogę znaleźć treści w której określasz na jakiej zasadzie owa "sztama" działa. Oświeć mnie proszę. Byłbym bardzo wdzięczny.

Co do polowań. Taki wampir przynajmniej w moim mniemaniu musiałby się czymś wielkim przysłużyć wilkołakom by zasłużyć na ich towarzystwo. Choć tak czy tak zapewne zostałby rozszarpany przez któregoś z garou, który uważałby go za pomiot żmija, który trzeba zgładzić.
[/quote]
Oj stary, gdzie ty żyjesz? :roll:
Przecież w Mrocznych Wiekach Gangrele mieli pokój z likanami...

Trochę samokrytyki, nikt nie jest alfą i omegą
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Soyuz » 6 lis 2006, 15:00

Owszem każdy mg zmienia realia jak mu się podoba. W końcu to on tu prowadzi. Ale przynajmniej na sesjach, w których brałem udział, część z owych treści się powielała. Zaznaczam, że grałem z różnymi mistrzami o różnych stylach prowadzenia.

Co do twojego pytanie. Mieszkam w XXI wieku i mam się dobrze.
Likanie byli w underworldzie, który nie jest moim zdaniem najlepszym ukazaniem świata mroku choć zapewne niezamierzonym.

Co do twego stwierdzenia, że gangrele miały zawieszenie broni bo tak bym to nazwał z garou to tak nie do końca.
Wszyscy garou, przynajmniej z założenia, powinni traktować większość wampirów jak sługi Żmija, z którym toczą z góry skazaną na porażkę wojnę. Wampiry z kolei nie uważają się za owe sługi gdyż często nawet nie mają pojęcia o istnieniu takiej siły jak Żmij. Co nie przeszkadza garou by mordować ich kiedy tylko mają ku temu okazję. Jednym z najprostszych sposobów na nie zostanie zjedzonym przez wilkołaka jest wysokie człowieczeństwo i wysokie poszanowanie dla natury. Co często mają gangrele choć nie koniecznie. Czasem się może zdarzyć, że tylko pogonią jakiegoś wampirzego hipisa z klanu torreador.

Soyuz

Postprzez Soyuz » 6 lis 2006, 15:45

Balduran De'Arnise napisał(a):Trochę samokrytyki, nikt nie jest alfą i omegą

Rozumiem, że jest to skierowane do mnie, ale nie rozumiem dlaczego. Nie uważam się za nieomylne źródło wiedzy na każdy możliwy temat ani za mistrza wszech wag, ale czy to, że wysławiam się na temat, o którym mam jakieś pojęcie w takowy sposób, który uważam za stosowny i nie krzywdzący nikogo, czyni mnie gorszym ? Jeżeli nie życzycie sobie mojej obecności na tym forum z jakiegoś powodu to po prostu powiedzcie mi to wprost.

Przepraszam za offtop.

Soyuz

Postprzez Diabellus » 10 lis 2006, 08:44

Topic podzielony.

Soyuz, a ty mi powiedz czy wszystkie wilczki walczą ze Żmijem? Bo jakoś nie bardzo z tego co pamiętam. Pozatym masz cała masę roninów, wyrzutków itp. Wilkołak to nie tylko wojownik o gaie(geje:P). Nikt nie pisze o niewiadomo jakim halo polowaniu z wataha srebrnych kłów.
Diabellus

Postprzez Soyuz » 10 lis 2006, 18:28

Każdy wilkołak jako stworzenie Gai ma obowiązek walki ze Żmijem. Przynajmniej z tego co pamiętam ^^'''
Są tylko trzy plemiona wilkołaków, które nie walczą ze Żmijem:
Bunyip - australijskie wilki-torbacze (bo zostały wytępione... przynajmniej ich znacząca większość).
Kroatan - zablokowali jedną z głów żmija przed jej wjazdem na ziemie Ameryki Północnej samemu znikając z powierzchni ziemi.
Białe Wyjce - z tego prostego powodu, że teraz są Tancerzami Czarnej Spirali i służą żmijowi.

Reszta wilkołaków różnie do tego podchodzą. Jedni chcą zniszczyć ludzi uważając ich za główny motor destrukcji natury i prawie nigdy nie zmieniają formy z wilka na coś co mogłoby chociaż trochę przypominać człowieka... chyba, że Crinos, ale to inna para kaloszy ^^'''
Drudzy od czasu do czasu coś tam zrobią dla obrońców natury przy użyciu tego co uznają za stosowne... na przykład broni automatycznej ze wszelkimi możliwymi bajerami.

Generalnie - żaden werek nie może być bierny w tej sprawie, bo jest ona związane z ich egzystencją.

Tyle ode mnie ^^'''

Soyuz

Powrót do Świat Mroku