Bohater^3

Nigdy nie ufaj maszynom...

Bohater^3

Postprzez Diabellus » 7 lis 2005, 14:49

Czyli najnowszy dodatek do Neuro. Co sie w nim znajdzie? Można poczytać o tym na stronie Wydawnictwa Portal. Dodatek zapowiada sie dziwnie, sporo tekstów z niego wyglada jak by tak naprawde byly o niczym. Czesc z nich kierowana jest do kompletnych żółtodziobów RPG (np. o podróżach). A co wy sadzicie o tym co bedzie mozna zobaczyć w tym dodatku?
Diabellus

Postprzez naimad » 7 lis 2005, 15:02

Hm... wszystko i nic :) parę rzeczy może i jest ciekawych (Poradnik Rambo, Programowanie Maszyn i nowe dragi), ale reszta jakoś tak mnie nie ciągnie :roll:. To pewnie kolejny zestaw artykułów pisanych przez twórców Neuro zlepionych w jedną książkę traktującą jak już wspomniałem o wszystkim i niczym... no ale cóż, przekonamy się kiedy podręcznik będzie już dostępny :D
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 7 lis 2005, 15:03

Pierwotny zamysł był właśnie taki, by Bohater był jak najbardziej różnorodny, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, a przy okazji przeczytał materiały, które w postaci tematycznego dodatku omijałby z daleka.

Czyli o wszystkim i o niczym.

Bohater to dużo reguł i dużo materiału o życiu postaci w świecie Neuroshimy, do tego masa pomysłów, porad i ciekawych rozwinięć postaci.

Czyli dodatek dla powergamerów.

Podróże.

Może będzie w tym coś ciekawego o świecie, ale pewnie głównie banały w rodzaju "nie ufaj obcym".

Poradnik Rambo

Jak ktoś chce tracić czas na opisywanie, jak wykopuje dołek żeby zebrać w nim wodę, to prosze bardzo. IMO bez sensu.

Tornado.

Może rozwiąże naszą dyskusję w odpowiednim topicu na tym forum :lol:

Europejczyk.

Znaczy co, Europejczyk w Ameryce? A niby skąd się tam wziął, na tratwie przypłynął?

Programowanie Maszyn i Robotów

Analogicznie do Poradnika Rambo. Jak się komuś chce krok po kroku opisywać, jak grzebie w systemie Moloch Windows 2045 to powodzenia. Dla mnie szkoda czasu, równie dobrze mógłbym opisywać krok po kroku operację śledziony chorego krasnoluda w WFRP.

Sztuki walki.

Miłego powergamingu, dla mnie walka to najmniej ważna część RPG.

Pancerz wspomagany.

j/w

Księga Montera.

Patrz "Programowanie maszyn..."

Nowe Choroby.

A po co o tym cały artykuł, jak co to można po prostu walnąć listę chorób, rzut k6 na wybór tabeli i potem rzut k20 na to, na co się choruje. I po sprawie.

Ogólnie mam wrażenie, że ten dodatek nie będzie ani potrzebny, ani bardzo wartościowy. Tzn będą w nim pewnie smaczki dotyczące świata, ale jakoś dużo na tej liście zbędnych szczegółów. Nie wiem, jestem uprzedzony po prostu ;)
Misiekh

Postprzez Diabellus » 7 lis 2005, 15:12

Miśku, sztuki walki akurat sa dobrym pomysłem, po tym jak umiejetność znikneła i jej dzialanie maja zastapić sztuczki. I w tym artykule bedzie wlasnie chyba poza samym opisem sztuk walki, sporo sztuczek. IMHO, akurat ciekawe i przydatne. A o powergaming mozna sie nie martwic, Portal banda partaczy nie jest :) .Wsyztsko zalezy od MG...

Ale odczucia widze mamy podobny, dodatek narazie zapowiada sie srednio. Poczekamy, zobaczymy. Wiem ze dodatek ten bedzie na szarym koncu mojej listy "co z NS kupic"... chyba ze cos sie zmieni.
Diabellus

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 21 sty 2007, 11:20

Tia, ja czekam aż Portal wyda jedno spore kompendium ze wszystkimi dodatkami, chociaż zapewne tego nie zrobi. Podzielam zdanie Miśka - bezużyteczny w głównej mierze dodatek, bo każdy średnio zdolny MG potrafi takie rzeczy samemu obmyśleć.
Ogólnie mam wrażenie, że większość dodatków do Neuro taka jest - w 50% to tylko luźne pomysły, które możnaby było równie dobrze wydać w formie artykułów...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Powrót do Neuroshima