Dział Neuroshimy na Bestiariuszu - czego więcej?

Nigdy nie ufaj maszynom...

Jakiego typu tekstów powinno być więcej w dziale Neuroshimy?

Artykułów
4
36%
Broni i przedmiotów
0
Brak głosów
Potworów
1
9%
Profesji
0
Brak głosów
Recenzji
0
Brak głosów
Sztuczek
0
Brak głosów
Wszystkich
3
27%
Inne(napisz w poscie)
3
27%

Liczba głosów : 11

Dział Neuroshimy na Bestiariuszu - czego więcej?

Postprzez Diabellus » 5 paź 2007, 13:34

Oto przed wami krótka ankieta, co powinno zmienić się w naszym dziale Neuro? Jakiego typu tekstów powinno być więcej? Czego szukasz w dziale Neuro u nas i na innych stronach?

Zapraszam do ankiety oraz do wypowiadania się co byście zmienili. Przyszłość tego działu zależy także od was.
Diabellus

Postprzez chicliac » 5 paź 2007, 14:37

Inne: Osobiście chciałbym zobaczyć jakieś przygody, to co najlepsze dla mnie w każdej grze fabularnej, to hmm... fabuła. Jasne że trzeba improwizować bo nigdy nie wiadomo co twórczym graczom może coś wpaść do głowy, ale dobrze zbudowany, a właściwie rozbudowany scenariusz pozwala poczuć się jak w dobrym filmie gdzie ciągle coś się dzieje i niema że: "-Jesteście w lesie... -Acha.. ... ... .... koniec". Chodzi o to żeby zawsze, jako gracz, po pierwsze mieć opcje, po drugie się nie nudzić.
Pozdrawiam.
chicliac

Postprzez naimad » 7 paź 2007, 19:15

Zagłosowałem na Potwory, z bardzo prostego powodu - niezależnie od systemu, w jaki gram, to co mnie najbardziej pociąga, to potwory, bestie, monstra - nazywajmy to jak chcemy. Nie bez powodu serwis nazywa się 'Bestiariusz' ;p.
A tak na poważnie? Glos poszedł na potwory, bo rzeczywiście takowe zawsze się przydadzą (nazwa serwisu zobowiązuje), ale przydatne będą wg mnie wszystkie dodatki i nowości, w stylu sztuczek, profesji, broni itd. Bardzo pożądane byłyby przygody i LARPy, oraz artykuły, ale ich pprzygotowywanie jest bardzo czasochłonne, z czego dobrze zdaję sobie sprawę.
Ogólnie rzecz biorąc, zależy mi na tym, żeby dział Neuro był bogaty w treść - i na tyle, na ile mogę, staram się to zapewnić. Ale to, co osobiście lubię najbardziej i czego szukam na stronach fanowskich to potwory i profesje.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Misiekh » 9 paź 2007, 01:43

Glosuje na Artykuly, bo pod tym pojeciem rozumiem ogolne arty z rodzaju "Sztuczki dla MG" albo "Jak nie masz pomyslu, to spojrz tutaj i cos ci do glowy wpadnie" ;) Uwazam, ze to najbardziej przydatne jest :)
Misiekh

Postprzez Diabellus » 11 paź 2007, 10:24

Dobra, parę głosów się zebrało. Pora na nie odpowiedzieć.

Chicliac:
Jestem wielkim przeciwnikiem publikowania przygód w internecie. Poza pokazaniem swojego warsztatu są wg. mnie one kompletnie bezużyteczne. Dodatkowo, przecież każdy publikowany u nas na stronie art jest składową takowego scenariusza. Skoro mamy np. potwora, to czemu go nie wykorzystać? Ciekawy NPC - idealny do jakiegoś pomysłu. Do tego mamy pakiet rzeczy do usprawnienia gracza :) , bądź do urozmaicenia NPC'a w przygodzie.

Naimad:
Ankieta ma cel tylko i wyłącznie informacyjny. Będę starał się kierować przy pisaniu tekstów nią, ale nie zawsze na wszystko ma się inspiracje (np. właśnie na potworki).

Misiekh - tak, dobrze zgadłeś. To dział właśnie z tego typu tekstami. Na razie jest nim tylko mój tekst o siłowaniu się na rękę(roziązaniu tego mechanicznym przedewszystkim). W planach mam cykl artykułów "Zorganizuj sobie" w którym będą wskazówki dla MG i graczy jak zorganizować niektóre rzeczy w świecie Neuroshimy. Na pierwszy ogień idzie "Zorganizuj sobie turniej gladiatorów". Z reguły wydaje się rzecz prosta, a ludzie nawet nie wiedzą ile błędów można przy tym zrobić...

A ja jako że dział jest mój, niczego zobowiązującego nie zaznaczyłem. Wszystko zależy od was! :)
Diabellus

Postprzez Rauko » 27 mar 2008, 09:25

Przede wszystkim oprócz potwórów przydałyby się opisy jakichś ciekawych NPCów,organizacji i miejsc.Dobrze rozpisany npc może sam z siebie wygenerować postać,organizacje tak samo tylko szybciej i pełniej,a miejsca często same nasuwają przygody.Gracze po prostu chcą coś określonego zrobić w takiej lokacji,zachowują się w określony sposób.Innaczej będą działać w Vegas a innaczej w Typhoon Vilage.Nie trzeba wymyślać jakichś mega przygód bo i tak nie wiadomo czy gracze na nie "wpadną",dobry gracz potrafi zniszczyć najbardziej misterne plany każdego MG :evil: Za to lokacje i osoby same generują zdarzenia,częściowo sie wtedy improwizuje ale wychodzi to w miarę naturalnie i odruchowo :)
Rauko

Powrót do Neuroshima