Niedopracowania, nielogiczności i ich rozwiązania

Nigdy nie ufaj maszynom...

Niedopracowania, nielogiczności i ich rozwiązania

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 6 lut 2007, 16:35

Zakładam ten temat, bo mam parę problemów związanych z podręcznikiem głównym... No i gdyby jeszcze komuś wpadło do głowy coś, czego nie wie, to może Neuroshimowi Specjaliści będą w stanie pomóc :)
Pytanie na dziś: jaka jest cena śrutu? Robię sobie właśnie postać i nigdzie nie mogę znaleźć tego, a jest mi potrzebne bardzo...
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Veetoo » 6 lut 2007, 22:47

Wiesz co pewnie nie mniej nie wiecej niż cena normalnego naboju 1-3 gamble, powiedziałbym nawet ze 2.

Co do innych buraków zwiazanych z cennikiem - EMP i Pogromca w broni miotanej? ;)
Die, die my Darling
Veetoo

Postprzez Diabellus » 7 lut 2007, 08:37

Po pierwsze, chcemy śrut do strzelby, czy może nabój karabinkowy(wypełniony śrutem, jak by nie było)? Bo odpowiedzi są dwie. Zacytuje sobie tutaj dwóch panów znawców ;) .

Śrutu nie ma w cenniku. Są tam jedynie pociski śrutowe .12 i kosztują 2g/szt a ich dostępność to 50%. Śrut do wiatrówek (grzybki) powinien kosztować 1g/20szt a jego dostępność powinna wynosić 30%. Natomiast, śrut do produkcji własnych pocisków śrutowych, min, granatów oraz do innych celów (kuleczki) powinien kosztować 1g/30szt a jego dostępność powinna wynosić 30%

Druga odpowiedź brzmi:

str. 138
.22 (to śrut jest) cena 2g/szt. dostepnosc 50%
Ostatnio edytowano 7 lut 2007, 16:09 przez Diabellus, łącznie edytowano 1 raz
Diabellus

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 7 lut 2007, 10:15

Tak mi się właśnie wydawało, że to śrut. Dzięki! Ale mogliby panowie piszący podręcznik gdzieś to zaznaczyć. No i co to do cholery jest Wagomiar Naboju (przy strzelbach) i czy ma to jakiś wpływ na mechanikę?
Co do Pogromcy - bez sensu jest w ogóle jego obecność w cenniku, gdyż zarówno przy cenie jak i dostępności widnieje duży napis "Nie do kupienia"...
Zasada "Najpierw spójrz mi w oczy". Jest napisane "Walczący wykonują Przeciętny Test Morale. W teście można wspierać się Niezłomnością." O co tutaj chodzi? Że testujemy Charakter, odejmujemy od kostek Morale a potem jeszcze Niezłomność? Czy raczej można używać Niezłomności zamiast Morale?
No i ostatnie - pierdoła, ale zawsze. Testy Reputacji. Mamy napisane: "(...)wykonujesz Bardzo Trudny test Charakteru.(...)Jeśli ci się powiodło, właśnie zdałeś Test Reputacji." Abstrahując od tego, że jest to kretyńska zasada (na co komu wtedy Wartość Reputacji?), to linijkę niżej stoi jak byk: "(...)rzucasz 3k20 i wynik musi być mniejszy lub równy twojej Reputacji w danym miejscu." Wszystko fajnie, ale jak to "wynik musi być równy lub mniejszy"? Na trzech kościach mam wyrzucić mniej niż np. 15? Pewnie chodzi o zwykły test... Ale gdzie to jest jasno napisane?
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Diabellus » 7 lut 2007, 16:16

Pogromca i EMP w cenniku i maja cenę 100 gambli. Mogą go odpowiednie profesje za tą cenę wykupić. Nie jest bez sensu ich obecność w cenniku :) .

Niezłomność to w tym wypadku umiejętność wspierająca. Znajdź w podręczniku sobie o tym. Nie pamiętam gdzie to jest niestety, a nie mam przy sobie podręcznika.

Co do reputacji... to jest spieprzone. Napewno większość ludzi zgadza się z tym że testujemy reputację i za umiejętność służy nam sława. I robimy test któremu ustalamy poziom trudność i w zależności od własnego widzi mi się. ;)
Diabellus

Powrót do Neuroshima