Regulamin Forum - przeczytaj zanim coś napiszesz!

Techniczne aspekty forum Bestiariusza, tutaj możecie również zgłaszać błędy forum.

Regulamin Forum - przeczytaj zanim coś napiszesz!

Postprzez Samwise » 20 wrz 2005, 00:16

FAQ z dnia 21 listopada 2005.

Forum Fantastyka & Bestiariusz jest częścią portalu Fantastyka.net.pl oraz Bestiariusz for RolePlay, i zrzesza miłośników szeroko pojętej fantastyki. Rejestracja na naszym forum jest jednoznaczna z zaakceptowaniem poniższego regulaminu.

:idea: KONTO

:arrow: 1. Każdy użytkownik na obszarze Forum może posiadać tylko jedno konto, i tylko tego jednego konta używać.
:arrow: 2. W przypadku niemożności zalogowania lub rejestracji, należy niezwłocznie powiadomić któregoś z administratorów forum poprzez pocztę elektroniczną lub komunikator internetowy.
:arrow: 3. Wysłanie szablonu rejestracyjnego nie oznacza zakończenia procesu rejestracji. Forum Fantastyka & Bestiariusz wymaga aktywacji kont, której mogą dokonać tylko administratorzy. Dopiero po aktywowaniu konta przez administratora, do użytkownika przychodzi e-mail z prośbą o potwierdzenie rejestracji.
:arrow: 4. W przypadku włamań na czyjś profil (niestety, takie przypadki się zdarzają), należy jak najszybciej powiadomić któregoś z moderatorów lub administratorów.

:idea: PISANIE WIADOMOŚCI NA FORUM ORAZ ZAKŁADANIE TEMATÓW

:arrow: 1. Każdy napisany post musi prezentować pewną wartość merytoryczną i być zgodny z tematem dyskusji. Posty niezgodne z tematem, lub tak zwane 'jednozdaniówki' będą usuwane bez ostrzeżenia.
:arrow: 2. Wiadomo, każdy ma prawo popełnić w poście błąd, dwa a może i więcej. Mimo to każdego obowiązuje pisanie postów zrozumiałych, bez rażących błędów ortograficznych, z uwzględnieniem wielkich liter oraz znaków interpunkcyjnych.
:arrow: 3. NIE WOLNO pisać notek:
a) obrażających innych użytkowników forum
b) zawierających słownictwo powszechnie uznawane za niekulturalne (chyba że jest to w jakiś sposób uzasadnione)
c) w których przejawia się rasizm, nietolerancja i dyskryminacja
d) domyślny kolor czcionki to czarny, zabrania się więc pisania całych postów w kolorze innym niż ten
e) z użyciem Caps Locka
f) z zawartymi zdjęciami lub multimediami pornograficznymi i ogólnie odbiegającymi od przyjętych granic dobrego smaku. Dotyczy to postów, podpisów jak i innych informacji w profilu
g) zawierających jedynie uśmieszki lub raptem kilka słów
h) zawierających przesadną ilość emotikonów. Ikonki są dla użytkowników, ale należy używać ich z umiarem
:arrow: 4. Powyższe zasady dotyczą wszystkich działów na forum.

:idea: KONSEKWENCJE W ŁAMANIU REGULAMINU

:arrow: 1. Za nagminne łamanie regulaminu forum przewidziane są kary w postaci Potępienia lub Potępienia i Zbanowania.
:arrow: 2. Użytkownik dostaje upomnienie po każdym złamaniu regulaminu. Jeśli upomnień zbierze się kilka, a użytkownik nie zmieni swojego zachowania, moderator ma prawo wnioskować o Potępienie danego użytkownika.
:arrow: 3. Potępienie to stan, w którym użytkownik ma prawo aktywnie uczestniczyć w życiu forum. Mimo to nad jego emblematem pojawia się podpis 'Potępiony'. Potępienie nie musi się utrzymywać cały czas. Użytkownikowi zostanie przywrócona normalna ranga, jeśli tylko poprawi swoje zachowanie i przez pewien okres czasu będzie aktywnie uczestniczył w życiu forum.
:arrow: 4. Zbanowanie, to inaczej zablokowanie użytkownikowi możliwości korzystania z forum. Konto takiego użytkownika zostaje zablokowana lub skasowane i osoba ta nie ma prawa więcej udzielać się na forum. Użytkownik zostaje zbanowany po nie reagowaniu na ostrzeżenia moderatorów i administratorów i dalszym łamaniu regulaminu. Tuż przed zbanowaniem do użytkownika zostaje wysłane ostatnie ostrzeżenia, jeśli nie zostanie otrzymana odpowiedź - następuje zbanowanie.

:idea: MODERATORZY

:arrow: 1. Moderatorzy to osoby pilnujące porządku na forum.
:arrow: 2. Ich obowiązkiem jest dbanie, by użytkownicy przestrzegali powyższego regulaminu oraz wyciąganie konsekwencji z działań userów.
:arrow: 3. Moderatorzy mają prawo usuwać posty łamiące regulamin forum.
:arrow: 4. Moderatorzy mają prawo edytować posty użytkowników celu wycięcia fragmentów łamiących regulamin. Zabrania się moderatorom ingerowania w ogólną treść postów.
:arrow: 5. Moderatorzy mają prawo przenosić tematy z kategorii do kategorii, lub z działu do działu, jeśli tylko temat został umieszczony w nieodpowiednim miejscu.
:arrow: 6. Moderator aktywnie uczestniczy w życiu forum, tak jak inni jego użytkownicy. Wszelkie przejawy chełpienia się swoim statusem będą pociągać za sobą konsekwencje.
:arrow: 7. Jeśli moderator zwraca uwagę użytkownikowi, to ma rację. Jeżeli dana osoba jest moderatorem, to z pewnością sobie na taki status zasłużyła. Na moderatorów można składać skargi tylko jeśli są one uzasadnione.
:arrow: 8. Użytkownicy nie powinni pytać w jaki sposób zostaje się moderatorem. Modowie są wybierani przez adminów w staranny sposób, i jeśli zostaniesz zauważony przez adminów, a akurat jest zapotrzebowanie na kolejną osobę pilnującą porządku - zostaniesz o tym powiadomiony przez Prywatną Wiadomość.

Pozdrawiamy, Samwise, Joku, Naimad
Avatar użytkownika
Samwise
 
Posty: 290
Dołączył: 19 kwi 2004, 12:36
Lokalizacja: Świdnica

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 09:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron