O tematach bzdurnych i mniej bzdurnych

Techniczne aspekty forum Bestiariusza, tutaj możecie również zgłaszać błędy forum.

Postprzez Diabellus » 31 lip 2008, 22:43

Komisja śledcza? A po co, skoro wiadomo że to forum to poziom mułu i piachu, na którym w ogóle nie rozmawia się o tematyce której poświęcony jest serwis, za to wielką popularnością cieszą się tematy takie jak "nie śpię w tej chwili" czy "rzeczy które mnie cieszą". To po prostu fantastycznie. No i oczywiście najlepsi są w tym tzw "moderatorzy" który dają przykład że najlepszym sposobem na dyskusje to spamowanie forum głupimi postami (vide post Wiedźmy w tym topicu). Mógł bym nie wchodzić tu miesiąc, a i tak trafie na topic tego pokroju, bo to niestety norma od 2 lat...
Diabellus

Postprzez Galathar » 2 sie 2008, 00:56

nie wiem nie znam sie - moze i racja ze za malo sie dzieje w "tematycznych dzialach" Diabol - ale forum to nie tylko wymiana pogladow ale i interakcja i zabawa rozmowa, takie glupoty sprzyjaja poznawaniu sie ludzi i co by nie mowic zblizaja ich w pewien sposob, tworzac grupe znajomych - to jest wlasnie sila forum i takich tematow, jak ci czegos brakuje to pisz w konkretnych tematach wypowiadaj sie, a nie narzkeaj ze nie da sie pogadac - jak sie sam odezwiesz predzej czy pozniej ktos Ci odpowie

a wracajac do watku glowengo - miszowaty - bo tu chodzi o to ze ta naturalna smierc jest nienaturalnie przyspieszona :D
powiedział baran co myśli, że jest kotem
Galathar

Postprzez Jassmina » 2 sie 2008, 07:43

A ja się niestety z Diabłem zgadzam. Dlatego coraz rzadziej tu zaglądam. Po takich topicach w sumie pewnie jeszcze rzadziej.
There is no way to happiness. Happiness is the way.
Jassmina

Postprzez Galathar » 2 sie 2008, 07:56

wypowiadajcie się więc proszę na te inne tematy :) o ile dotyczą kultury - filmów, książek, etc to chętnie wezmę w takich dyskusjach udział, na RPG się po prostu nie znam za dobrze - ale ja za Was tego nie zrobię, ani żaden inny moderator, ni użytkownik forum - jeżeli jedyne wypowiedzi na jakie Was stać tutaj w komentarzach lub w komentarzach pod stroną to kwestionowanie czyjes komptencji, wytykanie błędów, narzekanie, że nie jest ciekawie, itd to w sumie rzeczywiście nie wiem jaki jest sens byście tu byli - dlaczego nie komentujecie njusów czy artykułow - ale nie pod kątem błędów ale ich treści? Pod tekstem do Neuroshimy Diabol zaczął dyskusję taką ale swoja pełną wyższości postawa, wulgaryzmami (nawiasem mowiac post ten, w ktorym uzywa slowa "pi**ic powinno sie wykasowac bo to przekracza granice dobrego smaku) zepsul wszystko - a szkoda, kazdy popelnia bledy, ale latwiej jest kogos kopnac i sie powyzlosliwiac niz taktowanie powiedziec z czym sie nie zgadzasz.

chcesz konkretna dyskusje? wypowiedz sie w danym temacie - brakuje Ci jakiegos tematu - zacznij go - ot i tyle moim zdaniem.
Galathar

Postprzez Diabellus » 2 sie 2008, 09:52

Gala, spójrz w RPG do działu Neuroshimy. Policz ile topiców zacząłem, ile się kończy na mojej wypowiedzi. To będzie dobra odpowiedź na twoje ostatnie zdanie... Poza tym, wkurza mnie że modowie sobie swobodnie spamują. To się nie godzi na normalnym forum....
Diabellus

Postprzez Galathar » 2 sie 2008, 10:22

nie znam się na neuroshimie, nie grałem w nią niestety - wiem o co Ci chodzi, sam tez trochę w komiksowym pisałem i bez odpowiedzi czasem, a czasem nie
nie ukrywam tez, że moderatorzy na innych forach sie mniej wypowiadaja - ale po pierwsze - nie jest to jak na razie duze forum, a po drugie - czy to aż tak bardzo źle? Przyznaj, ze dzieki temu dobrze znasz moderatorow, przynajmniej niektorych, a to wcale nie jest takie zle. Pomijam juz to ze z niektorymi z nich sie pewnie znasz osobiscie.
Ale fakt - przydałoby się więcej wypowiedzi na temty rpgowe na przyklad. Moge Was tylko poprosić byście się częsciej podpisywali pod artykułami - nie krytykując ich pod kątem błędów, a właśnie dotyczace treści. No ale nic na sile :)
Galathar

Postprzez Hannibal » 2 sie 2008, 11:27

Dobra. Nie ma co prowadzić po raz kolejny tej dyskusji. Daiboł, wszyscy już znają Twoje zdanie. Wszyscy się ustosunkowali. W temacie "Bestiariusz" jest główny wątek tej dyskusji, nie prowadźmy jej tutaj, skoro i tak uważamy, że takie topiki nie mają sensu.
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Hannibal

Postprzez Jassmina » 2 sie 2008, 21:16

Galathar napisał(a):dlaczego nie komentujecie njusów czy artykułow - ale nie pod kątem błędów ale ich treści?

Bo błędy się rzucają w oczy. Bo Bestiariusz nigdy nie będzie dobrym portalem, jeśli teksty nie będą dobre zarówno merytorycznie, jak i technicznie. Bo skoro jest na tyle duży, by patronować książkom, powinien mieć też dobrych korektorów - a przede wszystkim dobrych piszących. Bo, wreszcie, przez ponad 2 lata zarabiałam na życie pisaniem i większość tekstów takich, jak tutaj nikt by nie przyjął. A co najgorsze - nic się z tym nie robi. Bo komentarze pod tekstami pisze kilku znajomych sobie nawzajem, poklepując się po plecach, a jeśli chcę napisać krytykę (staram się, by była konstruktywna), to wszyscy się na mnie rzucają.

jeżeli jedyne wypowiedzi na jakie Was stać tutaj w komentarzach lub w komentarzach pod stroną to kwestionowanie czyjes komptencji, wytykanie błędów, narzekanie, że nie jest ciekawie, itd

Z całym, ale to naprawdę całym szacunkiem, jaki mam dla Diabła, wolałabym, żebyś jego i moich wypowiedzi nie wrzucał do jednego worka. Z góry dziękuję.

Jeśli chodzi o czyjeś kompetencje, to akurat nie ma tu czego krytykować - bo takowych w kwestiach technicznych nie ma. Teksty wrzucane są niedbale, nikt ich nie poprawia (a przynajmniej wygląda to tak, jakby nikt tego nie robił). Czasem też strona merytoryczna pozostawia bardzo wiele do życzenia. Pisałam o tym wielokrotnie, ale nikt się tym nie przejmuje, bo przecież jest jeszcze kupa znajomych, którym (nie)obiektywnie tekst się podoba taki, jaki jest. Z literówkami, błędami merytorycznymi itp. Ja osobiście też bym to olała, ale skoro Bestiariusz chce być profesjonalny, to powinno się od jego redaktorów wymagać konkretnego poziomu. Nie wymaga się, niestety.

to w sumie rzeczywiście nie wiem jaki jest sens byście tu byli

Nie zgadzacie się z nami, to wynocha? Ręce opadają, normalnie...

Miałam kiedyś pomysł, żeby do Bestiariusza napisać, pomóc w korekcie, pomóc w reklamie. Dałam kilka rad, kilka pomysłów konstruktywnie skrytykowałam. Zero zmian. Po co mam się starać, skoro sami pomysłodawcy portalu tego nie robią?
There is no way to happiness. Happiness is the way.
Jassmina

Następna strona

Powrót do Forum