O tematach bzdurnych i mniej bzdurnych

Techniczne aspekty forum Bestiariusza, tutaj możecie również zgłaszać błędy forum.

Postprzez Gnom » 4 sie 2008, 07:01

Będzie trochę długi post, bo łączę dwa tematy żeby nie zaśmiecać tematu o stronie B.

Galathar napisał(a):Jakoś nie zauważyłem byś cokolwiek tu pochwalił - i sie mnie słówek nie czepiaj - nie znasz mnie, nie wiesz jak to wygląda wewnątrz w redakcji w tej chwili, to nie wrzucaj na mnie.

Strasznie podobały mi się trzy profesje Joka do Cthulhu, czego nie omieszkałem skomentować (zbiorczo, w newsie aktualizacji). Głównie interesują mnie teksty Cthulhu i nie czytam np. D&D bo tego systemu nie lubię. Jaki ty tam jesteś, mnie naprawdę średnio interesuje, za to "czepiam" się Twojego podejścia do korekty. Bo ja, prosty informatyk (właściwie kiepski z ortografii), nie wczytuję się w tekst żeby wyłapywać jego błędy w co możesz mi wierzyć lub nie. Ale skoro po przeczytaniu tekstu widzę je Ja, to znaczy, że tak ciężkie do wyłapania to one nie były.

Jakoś do tekstów, które poprawiałem sie nie doczepiłeś, a poprawiam już od jakiegoś czasu

A myślisz, że skąd pochodzi cytat by Galathar: "nawiasem mówiąć w Wordzie nie mam polskich znaków bo mam angielską wersję i mi się nie chciało zainstalować polskiej"? Ten Twój komentarz wisi na stronie, w komentarzu do artykułu do którego Ja się doczepiłem. Podobnie jak Diabeł, przestałem już komentować błędy ortograficzne ale to nie znaczy, że ich nie ma.

Galathar napisał(a):I nie muszę korzystać ze słownika w polskim Wordzie, żeby wyłapać błedy.

To ja już nie wiem. Raz piszesz, że błędy są bo nie miałeś polskiego Worda i poprawiłeś tylko to co Ci się udało samemu wyłapać, a teraz mówisz, że wcale Ci potrzebny nie jest. Bazuję tylko na tym, co sam napisałeś i to nie jest łapanie za słowa, tylko odnoszenie się do Twoich wypowiedzi.

Galathar napisał(a):teraz dopiero to wyszło bo Jassminie i Diabołowi się nie spodobało to, że forum żyje swoim życiem, a ludzie są tu zgrani i lubią się wygłupiać.

Racz zauważyć, że tematowi bzdurnych tematów poświęciłem dwa zdania post scriptum a za włączenie mnie do tej wojny podziękuj serdecznie Kristofowi. Na ten temat wypowiedziałem się już bodajże w temacie o wpływie fantastyki na kształtowanie życia człowieka (czy jakiś taki podobny psudoambitny temat).

Galathar napisał(a):z opowieści reszty redakcji wiem, że nie po raz pierwszy macie pretensje

Spytaj ich jeszcze, o co ciągle mamy pretensje, od kiedy te pretensje mamy i dlaczego je jeszcze mamy. Tak będzie... pełniej i zdecydowanie obiektywniej.

Galathar napisał(a):Więc nie kwestionuj, proszę, mojej kompetencji. Skoro reszta redakcji uznała, że im się przydam i że mogę im pomóc, a ja mam na to ochotę i czas, to jedyne co możesz zrobić to to zaakceptować.

Jedyne co mogę robić to to komentować, co właśnie robię - akceptować niczego nie muszę.

Galathar napisał(a):Nie będę więcej odpowiadał na bezpośrednie zaczepki w stosunku do mojej osoby. Nie mam ochoty się kłócić (ale jak będę miał będę wiedział pod jaki adres uderzać ^^)

Jak już mówiłem, Twoja osoba nie jest tu ważna. Ty jesteś Kowalski, my wszyscy jesteśmy Kowalscy. Mnie interesuje całokształt korekty i jeśli nie jest to tajemnicą, chciałbym poznać tą procedurę o której wspominała Wiedźma.

Wiedźma napisał(a):A tak pól merytorycznie - Gnomie, zdanie poszczególnych redaktorów to jeszcze nie zdanie redakcji. Za redakcję może się wypowiadać ewentualnie Naimad czy Joku (jeśli wynika jednoznacznie z wypowiedzi, że jest to zdanie redakcji, a nie osobiste danego administratora), przy czym wypowiedź względnie oficjalna Joka jest tu na razie jedna i to nie do niej się odniosłeś mówiąc o "zdaniu redakcji". Więc bardzo proszę - bez generalizowania i popadania w przesadyzm (chociaż to by mogło być na swój sposób zabawne... Razz).

No ba, że skrajnie generalizowałem, ale za przeproszeniem, wkurwił mnie niezmiernie post Kristofa i to jemu dedykowana jest ta propozycja (mimo wszystko przed napisaniem tego sprawdziłem czy Kristof jest obecny w dziale Redakcja na stronie :P). A że ze mnie niewolnik-pasjonat, to przesadyzm i przemasochizm jest mi znany :D
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gnom
 
Posty: 302
Dołączył: 17 lut 2005, 08:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Wiedźma » 4 sie 2008, 08:10

Gnom napisał(a):Mnie interesuje całokształt korekty i jeśli nie jest to tajemnicą, chciałbym poznać tą procedurę o której wspominała Wiedźma.

Wiedźma nie wspominała o żadnej procedurze, o tym wspomniał Misiekh :P. Poza tym jest to moja prywatna procedura dla działu Literatury, bo jak przed momentem wspomniałam - każdy opiekun odpowiada za swój dział i czy stosuje/ będzie się stosował do takiej procedury czy nie to już jest jakby poza moją wiedzą i kontrolą. Generalnie wygląda (bądź powinno wyglądać) to tak:


/przekopiowane z "Planu zmian w dziale Literackim"/

# Korekta:
1. Teksty do korekty mają wpadać do działu propozycji min. na tydzień przed planowanym terminiem ich ukazania. Tekst, który pojawi się później, automatycznie zostaje uznany jako zgłoszony do następnej aktualizacji.
2. Każdy artykuł będzie poprawiany przez autora tak długo, aż zostanie uznany za nadający się do korekty (korektorzy mają poprawiać tylko błędy ortograficzne/ interpunkcyjne, czasem jakieś powtórzenie, a nie styl, szyk i gramatykę.
3. Tekst, który zostanie uznany za niespełniający kryterium podanego w p.2 nie będzie publikowany, niezależnie od jego priorytetu czy autora. Dlatego zaleca się umieszacznie artykułów w propozycjach jak najwcześniej, tak, aby móc go długo i wnikliwie poprawiać jeśli zajdzie taka potrzeba.
4. Korektor ma zawsze rację. W razie wątpliwości na ten temat należy zwracać się do opiekuna działu.


Na razie tyle :P.
"Lecz czemu jesteś samotny? I czemu nie zbiegło z Tobą całe piekło? Czyżby ból ich był mniejszy, mniej godny ucieczki? Lub mniej odporny jesteś niźli oni?"

Pamiętaj: każdy popełniony błąd ortograficzny zwiększa prawdopodobieństwo wiedźmofobii!
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 5475
Dołączył: 27 cze 2004, 19:52
Lokalizacja: Inferno / Kraków /

Postprzez Rein » 4 sie 2008, 12:52

Ja się tu w jeden szczegół wtrącę bo się czuję kompetentny ;)

Misiekh napisał(a):
3. Nie widzę powodów, dla których krytyka ma lądować na PW czy gg. Decydując się na redagowanie serwisu internetowego, redaktor decyduje się na status w pewnym sensie osoby publicznej. Jeśli czytelnik chce wysłać mu słowa krytyki na PW, proszę bardzo, ale to żaden obowiązek. Komentarze na stronie czy topiki na forum to równie dobre miejsce. W czym miałoby pomóc "ukrywanie" krytyki? Na pewno nie pomoże w rozwoju Bestiariusza, raczej doprowadzi do stagnacji i zapaści.


Nie jestem za "ukrywaniem" krytyki, ale zwróćcie uwagę że krytyka publiczna jest z psychologicznego punktu widzenia bardzo obciążająca dla krytykowanego - nie dość że wprost atakuje jego poczucie własnej wartości (poprzez wskazanie niekompetencji) to jeszcze publicznie podminowuje jego "pozycje w stadzie" ;) Rezultatem jest emocjonalna reakcja obronna. Czego ten podgrzany temat jest chyba najlepszym dowodem :)

Innymi słowy, personalna i indywidualna (najlepiej konkretna, a nie "za całokształt") krytyka ma szanse być o wiele skuteczniejsze niż publiczne sianie ogniem z kałacha na "tych wszystkich złych niedobrych".
Taka mała rada ode mnie dla tych którzy chcą żeby ich głos coś zmienił...
Rein
 
Posty: 198
Dołączył: 14 lut 2008, 02:53

Postprzez Hannibal » 6 sie 2008, 03:43

Diabellus napisał(a):O, od kiedy jestem 'niezwykłym' użytkownikiem? Czym różnie się od np. Haniego? Tym że byłem redaktorem? Sorry, ale to raczej wpływu nie ma na nic.


Ojej zostałem wyróżniony, mam tylko nadzieję, że pozytywnie:P Choć chyba po temperaturach naszych rozmów, Diaboł, raczej nie powinienem się łudzić:/

BTW Dzięki Ci Boże za człowieka uczonego w psychologii społecznej.

A tak, dla skomentowaniu całej dyskusji. Niestety i jedna i druga strona ma po trosze racje. Rozumiem ludzi zniesmaczonych, choć nie uważam, że krytyka literówek była najważniejsza(tak wiem, że ten temat był pół roku temu poruszany). Rozumiem też ludzi, którzy są zniechęcani do pracy negatywnymi komentarzami, też bym się wkurzył, dlatego mimo, że kiedyś dostałem propozycję dołączenia do redakcji, nie skorzystałem z niej.
Myślę, że ludziom potrzebne są słowa pochwały za ich pracę, bo nie trzeba być profesorem żeby wiedzieć, że pochwała zdziałać potrafi więcej niż krytyka. Pragnę też zauważyć, że dawno już nie było takiej sytuacji, żeby ktoś kogokolwiek klepał po pleckach. Od roku(tak strzelam) panuje raczej atmosfera pilnowania się i innych. Ja przynajmniej takową odczuwam.
Co do bzdurnych topików. Tak są. Ja po prostu się w nich nie udzielam.
Dlaczego mniejszym zainteresowaniem cieszą się tematy fantastyczne? Bo mniej można o nich powiedzieć. Nie są to tematy lotne ani niezgłębione, same z siebie umierają.
Co do tematu "rola fantastyki w kształtowaniu życia człowieka", to panie Gnomie głównie na nas dwóch opierała sie dyskusja, więc nie wiem o co Ci chodzi.
To tyle z mojej strony. Peace and love :D :D :D :D
Hyde: "oh...weather kicks ass...!"
Avatar użytkownika
Hannibal
 
Posty: 787
Dołączył: 29 wrz 2005, 16:02
Lokalizacja: małe pod warszawskie piekiełko

Postprzez Diabellus » 6 sie 2008, 10:59

Rein napisał(a):


Nie jestem za "ukrywaniem" krytyki, ale zwróćcie uwagę że krytyka publiczna jest z psychologicznego punktu widzenia bardzo obciążająca dla krytykowanego - nie dość że wprost atakuje jego poczucie własnej wartości (poprzez wskazanie niekompetencji) to jeszcze publicznie podminowuje jego "pozycje w stadzie" ;) Rezultatem jest emocjonalna reakcja obronna. Czego ten podgrzany temat jest chyba najlepszym dowodem :)


Widzisz, człowiek decydując się na bycie osobą publiczną powinien być gotowy na znoszczenie krytyki publicznie. G... mnie obchodzi jego psychologia, jak on to znosi itp. Jak ktoś nie chce komentarzy pod swoimi artami, to może niech piszę na gildie? Takie możliwości daje ten serwis, więc takie gadanie nie ma sensu. Jeśli tak ciężko redaktorom znosić krytykę, to może niech ich wspaniały skrypter wyłączy taką opcje?
Avatar użytkownika
Diabellus
 
Posty: 1612
Dołączył: 24 gru 2004, 10:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gnom » 6 sie 2008, 12:22

Rein napisał(a):Innymi słowy, personalna i indywidualna (najlepiej konkretna, a nie "za całokształt") krytyka ma szanse być o wiele skuteczniejsze niż publiczne sianie ogniem z kałacha na "tych wszystkich złych niedobrych".
Taka mała rada ode mnie dla tych którzy chcą żeby ich głos coś zmienił...

Jasne :) Ale przecież tak to właśnie wygląda obecnie. Pod artykułami umieszczana jest konkretna, obiektywna i konstruktywna krytyka a na forum, raz na jakiś czas wybucha temat ogólny i zbiorczy w stylu "wojna i grzanie z kałacha", bo mówiąc krótko: "ile można". Bo ja nie wiem jak mają być forsowane takie krytyczne zmiany jak nieszczęsna korekta. Nadaje się o tym, przez x miesięcy a zmian raczej nie widać. :) Jeśli dostanę informacje, że założenie tematu na forum, w odpowiednim dziale i temacie propozycji zmian na stronie: "proponuję poprawić korektę i czytać artykuły/newsy przed wrzuceniem", ma pomóc, to jak tylko doprowadzę się do porządku po ataku ekstremalnej wesołości założę taki temat. Liczę, że Wiedźmowy System Kontroli Treści będzie stosowany sumiennie i błędy będą się pojawiać sporadycznie.

Bestiariusz się nie rozwija. Rozwijanie się to nie walka o utrzymanie się na tym samym miejscu. Strona leży od pół roku. Skrypty strony się sypią i z niewiadomych powodów część artykułów nie jest podlinkowana. Panel administracyjny, chociaż dostępu do niego nie mam, jest dalej w phpBB tak jak go zostawiłem już LATA temu. Strona posiada jeszcze mnóstwo pozostałości starego skryptu i normalnie wygląda tylko strona główna i dział filmów - reszta leży jako lista artykułów. Nie wiem jak Wy to nazywacie, ale dla mnie to nie jest rozwój. Ostatnia zmiana na stronie głównej bestiariusza, polegała na zlikwidowaniu czegoś co wcześniej było dodanej jako nowy feature. Jeszcze poprzednia zmiana była najpierw napisana a dopiero później zastanawiano się nad jej przydatnością. Chciałbym się rzeczowo dowiedzieć, na czy polega ten "rozwój" którego usilnie wypatruję, ale jakoś nie widzę. Przecież tutaj się kompletnie nic nie zmieniło od pół roku! Tak prosto proszę, do prostego człowieka, co się na Bestiariuszu rozwija?
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gnom
 
Posty: 302
Dołączył: 17 lut 2005, 08:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gnom » 20 sie 2008, 12:11

Gnom napisał(a):Bestiariusz się nie rozwija. Rozwijanie się to nie walka o utrzymanie się na tym samym miejscu. Strona leży od pół roku. Skrypty strony się sypią i z niewiadomych powodów część artykułów nie jest podlinkowana. Panel administracyjny, chociaż dostępu do niego nie mam, jest dalej w phpBB tak jak go zostawiłem już LATA temu. Strona posiada jeszcze mnóstwo pozostałości starego skryptu i normalnie wygląda tylko strona główna i dział filmów - reszta leży jako lista artykułów. Nie wiem jak Wy to nazywacie, ale dla mnie to nie jest rozwój. Ostatnia zmiana na stronie głównej bestiariusza, polegała na zlikwidowaniu czegoś co wcześniej było dodanej jako nowy feature. Jeszcze poprzednia zmiana była najpierw napisana a dopiero później zastanawiano się nad jej przydatnością. Chciałbym się rzeczowo dowiedzieć, na czy polega ten "rozwój" którego usilnie wypatruję, ale jakoś nie widzę. Przecież tutaj się kompletnie nic nie zmieniło od pół roku! Tak prosto proszę, do prostego człowieka, co się na Bestiariuszu rozwija?

Minęły 2 tygodnie - to chyba wystarczająca ilość czasu żeby się zastanowić nad odpowiedzią. Szkoda tylko, że ani zmian, ani odpowiedzi - nie widać...

PS. Może ktoś nie wie: To nie były pytania retoryczne
There is no happiness without slavery. Slavery is the key to happiness.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gnom
 
Posty: 302
Dołączył: 17 lut 2005, 08:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 kwi 2019, 00:53 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron