Czego chcą od nas Vau?

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Czego chcą od nas Vau?

Postprzez Misiekh » 7 lis 2005, 16:13

Vau przez długie lata ignorowali ludzkość. Nie interesowała ich współpraca z ludźmi, ale też nie walczyli z nami - z wyjątkiem pierwszego starcia zaraz po kontakcie obie rasy żyły obok siebie jakby się nie dostrzegając. Ludzie próbowali nawiązać kontakt, wysyłali dyplomatów... ale poetyckie rozmowy o pogodzie trudno uznać za stosunki dyplomatyczne :lol:

A teraz nagle to Vau zaczynają badać ludzkość. Zapraszają do siebie ludzkich dyplomatów, wysyłają misje do Znanych Światów... mają nawet ambasadę na Byzantium Secundus, choć o ile pamiętam nigdy żaden Vau tam nie przebywał.

Jak myślicie, skąd wzięła się ta nagła zmiana podejścia? Co oni właściwie kombinują?
Misiekh

Postprzez Gizbar aka Bocian » 11 kwi 2006, 08:27

Może po prostu czegoś chcą od ludzi? Mimo tego, że jesteśmy tylko małymi (i to dosłownie:)) istotkami w porównaniu do nich, to możemy im pomóc tym naszym skurw***skim uporem, jakiego im może brakować. Należy pamiętać też , że ich polityka różni się diametralnie od naszej, wieć może chcą po prostu poznać naszą potęgę, zwyczaje itp., aby nas podbić. Szczerze, to wcale by mi to nie przeszkadzało:) Może przynajmniej kościół (kur*a ich mać!!!) nie miał by takij władzy...
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Re: Czego chcą od nas Vau?

Postprzez Balduran De'Arnise » 11 kwi 2006, 08:32

Misiekh napisał(a):A teraz nagle to Vau zaczynają badać ludzkość. Zapraszają do siebie ludzkich dyplomatów, wysyłają misje do Znanych Światów... mają nawet ambasadę na Byzantium Secundus, choć o ile pamiętam nigdy żaden Vau tam nie przebywał.

Raz, w czasie koronacji Alexiusa
Jak myślicie, skąd wzięła się ta nagła zmiana podejścia? Co oni właściwie kombinują?

Opcji jest kilka:
-Bawią się nami
-Próbują wybadać czy wiemy coś o Urach
-Próbują nam dać coś do zrozumiania :P
Ale opdowiadając na pytanie w temacie "Czego chcą od nas Vau?" ja stawiałbym raczej że - Nic

Inżynier-świr napisał(a):wieć może chcą po prostu poznać naszą potęgę (...)

O, chćby
(...) aby nas podbić

Nie sądzę, Vau gdyby chcieli to podbiliby nas z palcem w dupie, więc nie rozumiem po co im poznawania kultury do tego
Szczerze, to wcale by mi to nie przeszkadzało

Taaaak... Totalna wojna z rasą która rozwala całą fregatę jednym strzałem? :lol:
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 11 kwi 2006, 23:15

Może po prostu czegoś chcą od ludzi?

Ale czego taka potęga może od ludzi chcieć?

Należy pamiętać też , że ich polityka różni się diametralnie od naszej, wieć może chcą po prostu poznać naszą potęgę, zwyczaje itp., aby nas podbić.

Mieli już tyle okazji do podboju że ło ;).
Zresztą z przebiegu pierwszego kontaktu z Vau (która to była planeta? wyleciało mi ze łba ;) ) można IMO wnioskować, że nie planowali oni, a więc pewnie nadal nie planują (to bardzo skostniałe imperium ;) ) ekspansji do ludzkiego wszechświata. Przegonili ludzi, zabronili im ruszać swoich podopiecznych (te stworki co lubiły ogrody ;) ) i wrócili do siebie :).

Opcji jest kilka:
-Bawią się nami

Nie umiem sobie wyobrazić bawiącego się Vau :lol:

-Próbują wybadać czy wiemy coś o Urach

Ludzie, w przeciwieństwie do Vau, wielkiej tajemnicy ze swojej wiedzy nie robią. Poza tym wygląda na to, że Vau wiedzą o Urach o wiele więcej od nas :)

Próbują nam dać coś do zrozumiania

To to na pewno :). "Morze faluje gnane wichrem, gdy biały kucyk przemierza usianą wiosennymi kwiatami łąkę" :lol:
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 12 kwi 2006, 06:32

Misiekh napisał(a):(...) Przegonili ludzi, zabronili im ruszać swoich podopiecznych (te stworki co lubiły ogrody ;) ) i wrócili do siebie :).

G'nesh się toto zwało :)

Opcji jest kilka:
-Bawią się nami

Nie umiem sobie wyobrazić bawiącego się Vau :lol:

A może jest całkiem inaczej niż ci się wydaje - Wymyślają jakieś dziwne haiku specjalnie, a potem robią z nas idiotów i śmieją się z kumplami z nagrań ze zdziwionymi ludźmi, myślisz że dlaczego oni tak lubią magiczne latarnie? :twisted: :lol:

Próbują nam dać coś do zrozumiania

To to na pewno :). "Morze faluje gnane wichrem, gdy biały kucyk przemierza usianą wiosennymi kwiatami łąkę" :lol:

Choćby :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Gizbar aka Bocian » 30 maja 2006, 08:39

A może jest całkiem inaczej niż ci się wydaje - Wymyślają jakieś dziwne haiku specjalnie, a potem robią z nas idiotów i śmieją się z kumplami z nagrań ze zdziwionymi ludźmi, myślisz że dlaczego oni tak lubią magiczne latarnie?

He, co do tego to się nawet zgodzę:) Ja sam dostawałem ROTFL-a ze śmiechu jak słuchałem tych ich wierszyków, a co dopiero poważni dyplomaci- musieli wyglądać baaaardzo fajnie podczas słuchania tekstów Vau. A oni pózniej mieli z nas nizłe jaja. Serial w Vau-TV: ' A teraz konkurs wideotele, jaką najgłupszą minę zrobił dyplomata":)
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Powrót do Gasnące Słońca