Inżynierowie częścią Kościoła?

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Postprzez Diabellus » 8 lis 2005, 08:37

Oj... Nie zgodze sie i to cholernie. Gildia Inzynierów ma bardzo scisle stopnie wtajemniczenia. Trudno okreslic, co jest na samej górze. Wersja dla pospolstwa... wersja dla kazdego stopnia wtajemniczenia. Kto wie co ci na gorze tak naprawde robia...
Avatar użytkownika
Diabellus
 
Posty: 1612
Dołączył: 24 gru 2004, 10:40
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Misiekh » 8 lis 2005, 10:34

Czytałem kiedyś tekst, w którym był pomysł, że na samej górze jest... maszyna myśląca, zawierająca osobowości najwybitniejszych Inżynierów w historii :shock: . Nie mam pojęcia na ile jest to bliskie lub dalekie oficjalnej wersji (muszę wreszcie poczytać dodatek o gildiach ;) ), ale pomysł jest tak szalony, że aż pasuje do Inżynierów 8) .

Co nie zmienia faktu, że IMO jakby Inżynierowie byli powiązani z Kościołem, to nie udałoby im się ukryć tego w tejemnicy. To tak, jakby Korea Północna kupowała materiały rozszczepialne od USA :wink: . Po prostu nie przejdzie.

Inżynierowie i Kościół to tak ogromne organizacje, że na którymś szczeblu musiałoby prędzej czy później dość do przecieku.

Dlatego nie sądzę, by gildia była związana z Kościołem bliżej, niż głosi oficjalna wersja.
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Gizbar aka Bocian » 11 kwi 2006, 08:20

Jako inżynier w teamie i główny mózg ekipy z żalem przyjąłem wiadomość, że inżynierowie być może należeli kiedyś do kościoła...:( W GS NIENAWIDZĘ koscioła (może poza Amalteanami i Chorali, ich jeszcze toleruję), jestem gotów prowadzić całą batalię przeciw kościołowi, ale mój wredny charakter mówi mi, że można to wykorzystać :twisted: Tak ot sobie wzbudzić np. rozruchy, albo podburzyć adeptów kościoła takimi informacjami, bo oni to raczej o tym nie wiedzą... W każdym razie, mimo tego, iż info to jest mi nie w smak, mógłbym to naprawdę chamsko wykorzystać :twisted: :evil:
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Avatar użytkownika
Gizbar aka Bocian
 
Posty: 133
Dołączył: 16 lut 2006, 14:16
Lokalizacja: Z mroku się wyłaniam...

Postprzez Misiekh » 11 kwi 2006, 23:09

Tak ot sobie wzbudzić np. rozruchy, albo podburzyć adeptów kościoła takimi informacjami, bo oni to raczej o tym nie wiedzą... W każdym razie, mimo tego, iż info to jest mi nie w smak, mógłbym to naprawdę chamsko wykorzystać

Jak? Bo takie rozruchy raczej zwróciłyby się również przeciw Inżynierom ;). "Odstępcy, odszczepieńcy, zdrajcy jedynej wiary!" :D
No chyba że masz jakiś szczwany plan? Napisz, może wykorzystam u siebie na którejś sesji :D :twisted:
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Gizbar aka Bocian » 25 kwi 2006, 07:44

Wiesz, ja zawsze kryję się w cieniu, więc mnie za bardzo takie rozruchy by nie szkodziły. A co do planu? Na przykład posyłać któremuś upatrzonemu wcześniej adeptowi listy jako anonimowy informator. Może i na początku pokazytwałby je przełozonemu, ale możnaby w następnym liście najezhać na ambicję i chęć służenia Wszechstwórcy, coś w stylu że został wybrany i nikt inny nie może o tym wiedzieć. W kolejnych listach pisać coś o tym, że kościół zdradza, że jest częścią gildii inżynierów (jest odwrotnie, ale mniejsza z tym:)) i nie stosuje się tym samym do prawa proroka itd. Jak znam, życie, to zacząłby mówić o tym z przełożonymi, co mogłoby skończyć się jego śmiercią, jeśli byłby zbyt nachalny. Wtedy trzeba by dać do opinii publicznej informację, że "buiedny kadet kościoła wszechświatowego został zamordowany przez przełożonych w poszukiwaniu prawdy". Rozruchy jak cholera, a ja w tym czasie spierdalam do Vuldroków, aż sytuacja się uciszy :D
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Avatar użytkownika
Gizbar aka Bocian
 
Posty: 133
Dołączył: 16 lut 2006, 14:16
Lokalizacja: Z mroku się wyłaniam...

Postprzez Balduran De'Arnise » 25 kwi 2006, 08:21

Gizbar aka Bocian napisał(a):W kolejnych listach pisać coś o tym, że kościół zdradza, że jest częścią gildii inżynierów (jest odwrotnie, ale mniejsza z tym:)) i nie stosuje się tym samym do prawa proroka itd. Jak znam, życie, to zacząłby mówić o tym z przełożonymi, co mogłoby skończyć się jego śmiercią, jeśli byłby zbyt nachalny. Wtedy trzeba by dać do opinii publicznej informację, że "buiedny kadet kościoła wszechświatowego został zamordowany przez przełożonych w poszukiwaniu prawdy".

Adept chyba.
Nie wiem, mi się to kupy nie trzyma, po pierwsze - Kto by uwierzył że kościół jest częścią gildii
No, i kto by się przejął śmiercią płotki
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Avatar użytkownika
Balduran De'Arnise
 
Posty: 1518
Dołączył: 28 sty 2005, 15:52
Lokalizacja: Forteca Żalu

Poprzednia strona

Powrót do Gasnące Słońca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 02:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron