Istota Gasnących Słońc

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Istota Gasnących Słońc

Postprzez naimad » 5 gru 2004, 09:37

Może jakiś fan GS powie mi, na czym polega istota tego świata? Co jest jego myślą przewodnią? Słyszę o nim dużo, zbliża się 24 grudnia i to wielkimi krokami, to nie jestem pewien czy warto by sobie podręcznik sprawić :D ??
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Gremlin » 5 mar 2005, 17:36

odpowiedź mocno spóźniona (nie bywam tu zbyt często, gdyż pusto tu) ale może się przyda. Klimat GS jak dla mnie przypomina Diune. Duże dysproporcje pomiędzy większością mieszkańców światów, a garstką u steru (Gildie, Kościół i Szlachta) utarczki pomiędzy tymi frakcjami i moim zdaniem jedna z ważniejszych spraw - kontrasty! Np: furmanka zaprzężona w woły i prowadzona przez niepiśmiennego chłopa, zawozi bohaterów na wybrzeże gdzie przesiadają się do atomowego okrętu podwodnego należącego do jakiegoś domu szlacheckiego. Jest też oczywiście wiele innych wątków w stylu obcych i pioników. Ale ja w tym świecie najbardziej lubię właśnie społeczeństwo - to jak jest skonstruowane i jak się w nim żyje. Ciężko być zdeklarowanym ateistom jak przed każdym lotem w kosmos "powinno" się wyspowiadać inkwizytorowi. Oczywiście nie trzeba ale po co być od razu podejrzanym? Wybory, wybory i jeszcze raz wybory - i za to kocham ten system.
...From the Darknes, I Walk Into The Light...
...From the Day, I Walk Into The Night...
Gremlin

Postprzez Misiekh » 20 mar 2005, 19:00

Dorwałem w sobotę podręczniki do Gasnących Słońc i jestem po przeczytaniu prawie podstawki (mam zamiar za tydzień albo góra 2 zacząć prowadzić GS), więc pozwolę sobie uzupełnić wypowiedź Gremlina 8)

GS są jakby połączeniem świata dark i opowieści w stylu epickim/heroicznym.

Ludzki wszechświat chyli się ku upadkowi, szlachta jest dekadencka, gildie chciwe i bezwzględne, Kościół bez oporów miesza się do polityki a większość ludzi to niewykształceni, zabobonni robole i chłopi pańszczyźniani. Większość ras Obcych nie lubi ludzi, z których rąk dawniej wiele wycierpieli. Na obrzeżach Znanych Światów trwa wojna z symbiontami, najpotężniejsza rasa w znanym wszechświecie - Vau - z jakiegoś powodu stara się wybadać silne i słabe strony ludzi, antynomiści (demonolodzy) przyzywają mroczne moce, piraci zagrażają szlakom handlowym, barbarzyńcy ze światów, które odcięły się od Cesarstwa, przeprowadzają swoje łupieżcze najazdy... No a na dodatek z jakiegoś, nieznanego powodu gasną słońca.

Sama gra w tym świecie nie jest jednak rozgrywką w stylu Warhammera, gdzie (przynajmniej teoretycznie) BG powinni żyć w poczuciu beznadziejności, a cały świat sprzysięga się przeciw nim. Tutaj bohaterowie graczy mają szansę - i powinni - stać się prawdziwymi bohaterami, sławnymi z takiego czy innego powodu - sławnymi żołnierzami, niezwykłymy psychonikami, wybitnymi misjonarzami itp.
Misiekh

Postprzez Diabellus » 21 mar 2005, 07:11

Powiem Miśku, ze zrobiłes mi wielka chrapke na gre w ten system. Czytaj szybciej, to może uda sie nam w świeta zagrac ;) .
Diabellus

Powrót do Gasnące Słońca