Opinie o GS

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Opinie o GS

Postprzez Muscat » 10 sty 2009, 11:03

To powinno Ci podpowiedzieć, ile wart jest ten system.
Można w to, ostatecznie, zagrać, ale nie rozumiem, jak można się tym zachwycać. Nawet świat SW jest bardziej logiczny i spójny.

Wydzielone z tematu "Maszyny Myślące" - Misiekh
Muscat

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 sty 2009, 13:53

Muscat napisał(a):To powinno Ci podpowiedzieć, ile wart jest ten system.
Można w to, ostatecznie, zagrać, ale nie rozumiem, jak można się tym zachwycać. Nawet świat SW jest bardziej logiczny i spójny.

Nie no, GSy mają trochę dziur, ale nie jest to nic czego MG nie może wypełnić. Mnie tam się podoba pomysł kosmicznego średniowiecza :)
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Misiekh » 11 sty 2009, 16:29

To powinno Ci podpowiedzieć, ile wart jest ten system.

Eee tam, Muscat, coś ty ;) GSy mają podobną logikę, jak Diuna, dają nawet większy nacisk na technologię niż Diuna, więc tak źle nie jest ;). Trzeba tylko trochę się wczytać.
Misiekh

Postprzez Muscat » 12 sty 2009, 09:43

No tak, rzeczywiście są podobieństwa po względem (braku) logiki. Diuna to w końcu fantastyka socjologiczna czy coś w tym guście i na tym polega jej wartość. Te wszystkie "tarcze" uniemożliwiające użycie lasera i wielkie "tajemnice" Freemenów, że czerw to "stworzyciel" tak mnie wkurzały zawsze...
Tylko, że po co innego się Diunę czyta. Muszę powiedzieć, że kiedyś w LARPie GS grało mi się świetnie (innym razem dużo mniej), ale na sesjach jakoś nie umiałam złapać klimatu :(
Muscat

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 12 sty 2009, 10:22

No fakt, klimat jest złapać ciężko - ale mnie jednak strasznie kręci fakt, że jest ten podział na Szlachtę, Gildie i Kościół. Do tego ekstra wg mnie są motywy np. z symbiontami. Vau też są ciekawi.
A poza tym - każdy system (ba, chyba każdy świat!) ma swoje nielogiczności: mniejsze lub większe. Czasami w historii, czasami u podstaw, różnie to bywa.
Co do "Diuny" - nie znam jej za dobrze, ale na tyle na ile znam (obydwie ekranizacje) podoba mi się i jakoś nic mnie tam specjalnie nie irytowało :)
Rycerz Astarotte

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 27 cze 2009, 00:01

Przekopuję się przez ten podręcznik i jednak napotykam co i rusz trudności. Przede wszystkim - nadal utrzymuję, że mechanika jest okropnie przekombinowana i zupełnie nieintuicyjna. W tej chwili kompletnie omijam zasady, bo po prostu nic z nich nie rozumiem.
Jestem na etapie Techniki, czytam sobie powoli.
Szkoda mi, że opisu świata jest tak mało. Mocno wymieszane z zasadami, a czysto fabularne są tylko dwa rozdziały...
Nie wiem, czy podoba mi się ten system. Z jednej strony świat jest ciekawy, z drugiej wydaje mi się że jest bardzo ograniczający. Dużo czarnych dziur i wydaje się że tylko dodatki je wypełniają...
Powiem co myślę jak doczytam do końca.
Rycerz Astarotte

Powrót do Gasnące Słońca