"Maszyny myślące"?

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

"Maszyny myślące"?

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 10 sty 2009, 01:46

Znalazłem w podręczniku do GSów taką perełkę
Opis al-Malików: Niektórzy członkowie rodu posiadają nawet osobiste myślące maszyny (które al-Malikowie określają tajemniczym mianem "komputerów".

Ja rozumiem, że po upadku Drugiej Republiki technologia wpadła w niełaskę, ale jakim cudem ci ludzie obchodzą się bez komputerów? Jestem w stanie zrozumieć biednych wieśniaków, którzy nie widzieli na oczy technologii bardziej zaawansowanej od motyki, ale co z dużymi miastami? A przede wszystkim - co z nawigacją na statkach? Jakim cudem oni są w stanie latać bez asysty komputerów? Jak uruchamiają silniki, jak nawigują, jak trafiają w Gwiezdne Wrota, jak, jak, jak?

Pomocy...?
Rycerz Astarotte
Avatar użytkownika
Kristof Dernhest Eidenfel
 
Posty: 4055
Dołączył: 16 paź 2004, 09:24
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury

Postprzez Misiekh » 10 sty 2009, 12:50

ale co z dużymi miastami?

Zależy, którymi. Na Criticorum, Ligheim czy Byzantium Secundus komputery i światowa sieć istnieją i mają się dobrze, choć i tam biedota nie ma do nich dostępu (a u nas ma? też nie :P tylko że w świecie GS ludzi naprawdę ubogich jest duuużo więcej). Ale są też biedne, zacofane planety, na któych komputerów jest mało i sieci po prostu nie ma z czego tworzyć ;)

A przede wszystkim - co z nawigacją na statkach? Jakim cudem oni są w stanie latać bez asysty komputerów? Jak uruchamiają silniki, jak nawigują, jak trafiają w Gwiezdne Wrota, jak, jak, jak?

Statki kosmiczne to jeden z ostatnich "nietkniętych" rezerwuarów technologii. O ile życie na planetach, zwłaszcza na prowincji, jest bardzo prymitywne, o tyle statki kosmiczne niewiele odbiegają od tych, które budowano za II Republiki (tak po prawdzie, to część ciągle latających statków pamięta tamte czasy ;) ). Mają pokładowe maszyny myślące - pod koniec podstawki masz nawet dość wyczerpujący opis najpopularniejszych rodzajów oprogramowania ;)
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa


Powrót do Gasnące Słońca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 02:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron