Hira

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Hira

Postprzez Misiekh » 5 lis 2006, 18:59

W podstawce jest wzmianka, że na Hirze rządzi ród Shelit, który sprzymierzył się z Hazatami. Teraz Shelitowie i Hazaci tłuką się o Hirę z Kurganami.

Co jest jednak takiego cennego w Hirze, że Hazaci i Kurganie walczą o nią bez przerwy już od n lat? ;)

Rozumiem, że poddanie się jest dla honorowych Hazatów nie do pomyślenia. Czemu jednak nie osiągnięto jakiegoś kompromisu, a zamiast tego Hazaci i Kalifat wykrwawiają się w bitwach o tą planetę? Przecież oficjalnie wojna z Kalifatem nie jest (jeszcze) świętą wojną.

I jak reagują na to, co się dzieje, sami mieszkańcy? Czy dochodzi do jakichś rebelii stronników jednej lub drugiej strony?

Ja bym to widział tak, że przeciw przymierzu Shelitów i Hazatów wybuchło powstanie mieszkańców Hiry, którym Kurganie obiecali korzyści dla ich planety -autonomię, pieniądze, broń itd. Tylko że po tylu latach walk powstańcy pewnie już się zorientowali, że coś tu śmierdzi - gdyby Kalifat naprawdę chciał wypędzić Hazatów z Hiry, zrobiłby to bez większych problemów - dysponuje przecież co najmniej 2 razy większą liczbą światów, a więc też odpowiednio większymi pieniędzmi i armią. Hazaci zaś ciągle nie mogą się doprosić o jakiekolwiek wsparcie ze strony cesarstwa, a na dodatek dostali niezłego łupnia w czasie Wojen o Tron. Pokonanie ich leży jak najbardziej w zasięgu możliwości Kalifatu :).

Co więc powstrzymuje kalifa przed rozłożeniem Hazatów na łopatki? Czemu Hira ciągle jest terenem spornym? I jak wygląda życie i stosunki na niej panujące? Jak myślicie? :)
Avatar użytkownika
Misiekh
 
Posty: 2289
Dołączył: 20 kwi 2004, 15:25
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Balduran De'Arnise » 18 lis 2006, 18:58

Wiesz co, wydaje mi się że Kurganie po prostu nie chcą wkurzyć reszty znanych światów, w końcu Cesarstwu by się nie spodobało że jakaś zewnętrzna siła zniszczyła główne siedziby jakiegoś rodu i przejęła 3 planety, prawda?
Moim skromnym zdaniem to na tym polega.
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Avatar użytkownika
Balduran De'Arnise
 
Posty: 1518
Dołączył: 28 sty 2005, 15:52
Lokalizacja: Forteca Żalu


Powrót do Gasnące Słońca

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 04:01 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron