O rozwoju postaci

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Postprzez Balduran De'Arnise » 12 kwi 2006, 06:23

Misiekh napisał(a):W GSach są profesje?? Gdzie?? Musiałem coś przeoczyć bo ja tam żadnych profesji nie widzę ;).
Chyba że za takie uznać 'ścieżki rozwoju' w uproszczonej wersji tworzenia postaci ;)

No wiesz, OGÓLNT system był - Przewoźnik, Amalteanin & such :P
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 12 kwi 2006, 11:39

To przecie nie są profesje tylko po prostu stronnictwa ;). Profesje to są w Młotku, GSy dają pod względem rozwoju postaci prawie całkowitą swobodę (ograniczenia są minimalne i logiczne, np. do niektórych umiejętności dostęp ma tylko Liga) :)

Właśnie, tak korzystając z okazji może spytam, jak rozwijacie swoje postaci? Tzn czy wprowadzacie jakieś dodatkowe ograniczenia (np. "Można rozwijać tylko te umiejki, z których korzystało się na sesji" albo warunek, że trzeba mieć nauczyciela by coś rozwinąć?) ?

A jeśli postać nie ma jakiejś umiejętności, to czy dopuszczacie możliwość zastąpienia jej przy działaniu umiejętnością podobną? (np. wybawienie zaawansowanej techniki zamiast obsługi maszyn myślących)
Misiekh

Postprzez Balduran De'Arnise » 27 kwi 2006, 08:23

Misiekh napisał(a):Właśnie, tak korzystając z okazji może spytam, jak rozwijacie swoje postaci? Tzn czy wprowadzacie jakieś dodatkowe ograniczenia (np. "Można rozwijać tylko te umiejki, z których korzystało się na sesji" albo warunek, że trzeba mieć nauczyciela by coś rozwinąć?) ?

Skoro już założyłem ten temat to wypadałoby się wypowiedzieć :P
Tak czy siak, ja ogólnie pozwalam graczom rozwijać skille bez ograniczeń (Tzn. mogą sobie bez użycia jej na sesji zwiększać, ale muszą mieć PD), ale NOWE umiejki mogą kupować tylko jeśli mieli z nimi styczność.

A jeśli postać nie ma jakiejś umiejętności, to czy dopuszczacie możliwość zastąpienia jej przy działaniu umiejętnością podobną? (np. wybawienie zaawansowanej techniki zamiast obsługi maszyn myślących)

Jeśli gracz to jakoś sensownie wytłumaczy to jasne, bo takie ogólne:
-Masz prowadzenie pojazdów?
-yyy..Nie, ale mogę użyć wybawienia mechaniki!
-No jak?
-eeee....
...Odpada :P Ale jeśli się wykaże inwencją to tak.
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Powrót do Gasnące Słońca