Broń "konfesjonalna" w GS

Rzekł wówczas Zebulon do Horacego Apostoła: "Wiedza jest darem Wszechstwórcy, zatem czcząc wiedzę czcisz Wszechstwórcę. On jest bowiem wiedzą prawdziwą."

Postprzez Gizbar aka Bocian » 11 kwi 2006, 08:37

Waszym zdaniem, jak wygląda broń w czasach GS? Czy może tak jak na rysunkach, czyli m/w jak stuff z czasów rekonesansu, renesansu znaczy, czy może jak broń współczesna, albo jezscze inaczej- kllimaty Aliena itp?
"... gdzie śmierć mi siostrą, a cierpienie bratem"

Li!!Olota plynn d'jal, Rivill!
Gizbar aka Bocian

Postprzez Balduran De'Arnise » 11 kwi 2006, 08:39

Urmm... Jeśli chodzi o pistolety i ogólnie pojęte karabiny, to w podręczniku było napisane że wyglądają jak te ozdobne Renesansowe pistolety skałkowe i takie tam (Przynajmniej ta szlachecka).
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Misiekh » 11 kwi 2006, 09:15

Jak zobaczyłem tytuł topica to myślałem, że chodzi o broń używaną przez Avestian-spowiedników :lol:

IMO broń pojedynkowa jest bogato zdobiona - w końcu pokazanie klasy jest co najmniej równie ważne jak wynik pojedynku.

Za to broń używana na polach bitew to już czysta funkcjonalność, na dodatek produkowana seryjnie i masowo. Każdy milimetr powierzchni i każda krzywizna jest dobrana tak, by jak najbardziej zwiększyć skuteczność (celność, zasięg itd) ognia. Jeśli miałbym narysować np. karabin cesarski, to narysowałbym broń przypominającą z formy współczesny karabin szturmowy, ale z paroma bajerkami (w rodzaju składany ekranik i minikamerka pokazujące, co jest za załomem muru itd).
Misiekh

Postprzez Gizbar aka Bocian » 25 kwi 2006, 08:27

Co do broni pojedynkowej, to się zgodzę, tradycyjna broń pewnie też wygłąda jak żeś rzekł Misiekh, ale co do "Cesarki"- o, to będę się kłócił. Zwróć uwagę, że ta broń jest kalibru 0.40, co daje niewielkiego rozmiaru pociski. Poza tym w magazynku jest ich tylko 10, więc do szturmówki to jej daleko... A na koniec dodam, że ta broń jest robiona taśmowo i tanim kosztem, więc bardziej porównałbym ją do Garanda M1 or such.

Gizbar aka Bocian

Postprzez Balduran De'Arnise » 25 kwi 2006, 08:30

W sumie to jeszcze zależy od układu, na przykład na Istakhr broń jest pewnie ozdobna, przynajmniej zależy od statusu osoby ;)

PS.
Gizbar -> Dreskel
Ostatnio edytowano 25 kwi 2006, 12:10 przez Balduran De'Arnise, łącznie edytowano 1 raz
Dołącz do kultystów Zła!

[url=http://www.baldurandearnise.deviantart.com]Am i deviant?[/url]
Balduran De'Arnise

Postprzez Gizbar aka Bocian » 25 kwi 2006, 08:40

Ja osobiście wolę broń współczesną. Na sesji cały mój osobisty arsenał wygląda jak ówczesne odpowiedniki broni- snajperka jako PSG-1, Dreksler jako Pancor Jackhammer, pistolet 0.40 jako Desert Eagle, a strzelba o.40 slug jako S.P.A.S. 12. Mam fioła na punkcie takiej broni, nie mogę jakoś wyobrazić sobie komandosa biegającego z bronią bardziej wyglądającą na ozdobny antyk niż taką, która ma robić "kuku":)

Gizbar aka Bocian

Powrót do Gasnące Słońca