Drowy

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Drowy

Postprzez Rybson » 20 lut 2005, 11:42

Nie zauwazylem zadnego toppica o Mrocznych Elfach, wiec sie was zapytuje - co o nich sadzicie? Graliście nimi? Jak wychodzi wczuwanie sie w nie?
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez naimad » 25 mar 2005, 14:05

Jakby nie mówić, mroczne elfy to jedna z najlepszych jesli nie najlepsza rasa w D&D. Nie chodzi mi tu o statystyki, ale o samą ich istotę. Są na wskroś złe, z pewnymi wyjątkami, a to mi odpowiada. Przyjemnie się nimi gra, zwłaszcza w ich ojczyźnie, czyli Podmroku.
Wczuwanie się w postać mrocznego elfa wbrew pozorom nie jest trudne, a wręcz przeciwnie. Wystarczy poczytać kilka książek z nimi w roli głównej (polecam Wojny Pajęczej Królowej z FR), inie powinno być z tym żadnych problemów...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Gris » 20 paź 2007, 11:16

Osobiście dostaję cholery kiedy widzę ograniczenia rasowe co do charakteru. Każdy ma swoją własną osobowość, a u drowów jest to skrajnie pomijane. Są niby jednostki dobre ( jeden na 10 tys. ), ale to dużo za mało. Bycie złym z urodzenia jest po prostu słabym pomysłem co odpycha mnie od wybrania tej rasy do gry.
Gris

Postprzez Fraa » 20 paź 2007, 12:44

Zgadzam się z przedmówcą. :)
W ogóle jakoś mam wrażenie, że bycie takim tró i mhrocznym drowem jest jakieś... tandetne, ot co. :P A może nie spotkałam się nigdy z przypadkiem naprawdę dobrze odegranego mrocznego ylfa. Bo w większości to był kicz przemieszany z patosem i tyle. ;) Żadnej głębi i własnego wkładu w tworzenie charakteru takiej postaci.
No i w rezultacie drowy omijam szerokim łukiem. :)
"A za to, żeś mienił się moim panem, jeszcze mi odpokutujesz!"
[scytyjskie powiedzenie]
Fraa

Postprzez Dalien » 21 paź 2007, 15:15

Powiem krótko: Z kim przystajesz takim się stajesz...
Obrazek
Dalien

Postprzez naimad » 1 sty 2008, 21:23

Gris napisał(a):Osobiście dostaję cholery kiedy widzę ograniczenia rasowe co do charakteru. Każdy ma swoją własną osobowość, a u drowów jest to skrajnie pomijane

Ano właśnie. Dlatego też warto, a niekiedy wręcz należy modyfikować mechanikę gry. To, co najbardziej ciągnie mnie do RPG, to wolność, jaką daje granie - dlatego też podczas gry nic, nawet mechanika, nie może mnie ograniczać. Z takiego wychodzę założenia. I jeśli przełożyć to na przykład elfów - owszem, kiedy robimy z naszą ekipą przygody lub kampanie z drowami, albo ogólnie odbywające się w Podmroku, to większość drowów to istoty złe - bo takie jest założenie, i ogólnie trudno mi wyobrazić sobie jakąkolwiek społeczność drowów, która ogólnie byłaby bardziej dobra niż zła. Ale jeśli komuś to pasuje, to czemu nie? Nie warto ograniczać się wtedy zasadami.

Myślę jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by pozwalać graczom na granie drowami innymi niż złe. Myślę, że niejeden drow jest z np. z natury praworządny neutralny. Ale wychowanie w złym społeczeństwie czyni go takim, jakimi drowy są powszechnie widziane - źli, zdradliwi, przebiegli i lubujący się w przemocy. Jak na mój gust, nie każdy drow musi urodzić się zły. Większość jednak się takimi staje, nie znając bądź nie chcąc poznać alternatywy.

[/list]
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Powrót do Dungeons & Dragons