Klasy prestiżowe

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Klasy prestiżowe

Postprzez Rybson » 20 lut 2005, 02:26

Jakimi PrC gracie? Uzywacie ich wogole, czy tez rozwijacie swoje bazowe klasy do konca?
Preferujecie gotowe PrC czy tworzycie własne (bądź modyfikujecie te, które są)?
Martwicie się tym, jak fabularnie usprawiedliwić to, ze bohater, podróżując przez jakies wypizdziewie, zaczyna stawać się Samurajem czy Ninją? Czy po prostu to akceptujecie?
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez naimad » 20 lut 2005, 14:58

1) różnymi... ale preferuję Rzeżników znanych z Miecza i Pięści
2) używam ich owszem, ale raczej z rzadka, zazwyczaj rozwijam postać właśnie do końca bazowych leveli
3) tworzę sporo własnych, ale raczej nimi nie gram - jesli już to biorę ogtowce z podręczników. Niemniej jednak kiedyś przez raptem trzy sesje grałem postacią która miała prestiżówkę mojego autorstwa (Kat)
4) U mnie jest tak, że jesli coś nie może być usprawiedliwione fabularnie, po prostu nie pojawia się podczas gry...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez maestro » 14 kwi 2005, 22:06

1) raczej rozwijam bazowe klasy
2) patrz wyżej 8)
3) patrz wyżej :P

Wiem że klasy prestiżowe to bardzo ciekawa rzecz, i niekiedy bardzo przydatna, zwłaszcza dla Mistrza Podziemi. Mnie to jednak średnio odpowiada, i dlatego staram się raczej rozwijać bazową klasę...
maestro

Postprzez Power » 25 lip 2005, 00:18

Prestiżowe jak najbardziej, urozmaicenie fabularne postaci, zdobywanie ciekawych umiejetnosci i zdolnosci bojowych, aktualnie mam w planie Tancerza Miecza jednak wezme go dopiero na wysokim poziomie :wink:
Power

Postprzez Rybson » 6 lis 2005, 18:00

Nigdy nie rozwijam bazowych do końca. Prosty wojownik po 10 czy 12 levelu nie zyskuje już nic, ma mase atutów (człowiek woj 12 ma ich 13, czyli juz w zasadzie wszystko, co trzeba) i wypada nim wziąść jakiegoś prestiża :) nie samymi atutami człowiek żyje :) na najbliższej sesji zaczynam grę swoim zabójcą smoków... (łowca wrogów z obrońców dziczy), zobacze jak to będzie. Zawsze prestiże, jakimi gram, są raczej wszechstronne, ten jest kompletnym przeciwieństwem, jest bardzo ukierunkowany. A wy jak teraz gracie?
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Bulivion » 19 mar 2006, 09:08

Mój kumpel stworzył sobie świat, klasę prestirzową, dokładne mapy krasnoludzkiego miasta, wiele armii i takie inne. Gramy na tych mapach i jesteśmy członkami armii "Paktu gór zamkniętych" i ostatni nawet broniliśmy paktu przed orkami. Spróbuje załatwić jego notatki i i mapy i wtrzuce je na forum
Na pohybel skur....om
Bulivion

Postprzez Gris » 1 sty 2007, 18:43

Zazwyczaj rozwijam druida do końca, ale różnokształtny z szablonem divine minion jest też ciekawy ( w dodatku jest najsilniejszą postacią w D&D )
Gris

Postprzez naimad » 4 sty 2008, 10:18

Od czasu ostatniego posta mój pogląd na prestiżówki uległ pewnej zmianie - wówczas grałem paladynem i doprowadzałem go do 20 poziom. Ostatnio jeśli prowadzę jakiegoś bohatera, to raczej nie do końca bazowych poziomów. Koło 15 poziomu wybieram sobie jakąś prestiżówkę, z powodów podanych przez rozmówców powyżej - urozmaicenie fabularne to raz, a ciekawe zdolności i cechy to dwa.

Ostatnio wróciłem do mojego dawnego paladyna - skonczylem grać właśnie na 15 levelu, teraz jest Strategiem - klasa zaczerpnięta z któregoś z classbooków
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Następna strona

Powrót do Dungeons & Dragons