Psionika

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Psionika

Postprzez naimad » 18 lis 2004, 21:14

Co sądzicie o tej nietypowej odmianie magii? Uważacie ją za dobrą rzecz czy zbędny materiał na zrobienie kolejnego podręcznika?

Ja nie zapoznaem się z tym zbyt dobrze, aczkolwiek sam pomysł nowej odmiany magii polegającej na naginaniu praw fizyki samą siłą woli uważam za ciekawy.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez shira_ » 19 lis 2004, 17:42

nie za wiele o tym wiem...ale jak grałam z psionem...to wydawało mi się że nie jest on zbyt silny:)...ale kto tam wie.......moze na 54lvl bedzie najlepszy ze wszystkich...<wcale nie ironizuje :twisted: >
shira_

Psionika

Postprzez Rybson » 20 lut 2005, 02:23

Tylko nie odmiana magii :) to sila umyslu.. bla bla bla :)
Ogólnie dodatek ciekawy, zwieksza mozliwosci kreacji bohatera. Psi-kryształy z zamkniętą w sobie cząstką duszy gracza to świetny pomysł. Również moce psioniki, mimo ze mniej ofensywne od magii, są ciekawe.
Psychowarrior to bardzo ciekawa postać, taki wojownik z całą masą ciekawych umiejętności... osobiście polecam ogniowego genasi/psychowoja, by później wziąść PrC Piromanty. Jeszcze nie probowalem ale mam zamiar :) .... podwojny płonący miecz.... ahh :D
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez shira_ » 20 lut 2005, 10:59

no to nam przybliżyłes..jak cholera RYBCIU:P.....hehe..masa ciekawaych..i ma takie fajne...i zadnych konkretów..mógłnbyś sie bardziej postarać...człowiek z Twoją wiedzą i po przestudiowaniu tylu podręczników powinien tu rzucać fachowa terminologia :P...no i owszem duzio nazw rzuciłes...ale mi nic nie przybliżyłeś....wiem tylko że nie jest to takie całkeim do D :roll:
Ja - płód wojny
mam prymitywne sny
i samotnych rodziców
Urodziłem się aby umrzeć
shira_

Psionika

Postprzez Rybson » 20 lut 2005, 11:08

konkrety, powiadasz?

Klasa psiona dzieli się na 6 odrębnych klas, każda jako swój główny atrybut bierze inną ceche postaci (sila, zrecznosc...)

Eh ale przeciez od tego zeby tlumaczyc zasady psioniki nie jestem ja tylko podreczniki :)

Po prostu ciekawa opcja z klas psionicznych.
Nie wiem jakie jeszcze konkrety moznaby pisac :)
I w sumie zadną zaasansowaną terminoligią nie rzucilem :)
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez shira_ » 20 lut 2005, 11:24

i tym sposobem zmuszasz mnie do zajrzenia w ksiązki tak?....no może jak kiedyś dorwe je to zajrzę choć myśle że barsziej będe musiała zając się innymi klasami...:)..i wogóle zdecydowac sie na jakaś:)....narazie kończe udzielanie sie w tym topicu póki nie zasięgne jakieś informacji:P bo zaraz powiesz że tylko se nabijam posty:)
Ja - płód wojny
mam prymitywne sny
i samotnych rodziców
Urodziłem się aby umrzeć
shira_

Postprzez Wincenty Kowal » 19 mar 2005, 11:23

Psionika daje bardzo ciekawe możliwości fabularne. Miałem kiedyś psionika gnoma, odludka, nieco niezrównoważonego umysłowo i strasznego rasistę. Psion to moja ulubiona klasa postaci, a najbardziej podoba mi się elitarność tych mocy. Zdarzają się one bowiem bardzo rzadko, i nie byle kto może nimi władać :) .
http://fizyka2005.fuw.edu.pl/index2.php

"I właśnie tym sposobem podbiję cały świat, jakem Carloff von Dragonfang! Moje nieumarłe legiony naprzód!!! "
Wincenty Kowal

Postprzez sirlan » 9 kwi 2005, 09:00

Owszem możliwości fabularne daje i to duże.
Odpowiadając na pytanie z tematu - oczywiście że psionika pasuje do D&D. Pasuje i to doskonale. Można jedynie odnieść wwrażenie że to kolejne udziwnienie wprowadzenie na siłę.
sirlan

Następna strona

Powrót do Dungeons & Dragons