FR czy Greyhawk ??

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Postprzez Rizzen » 14 sty 2005, 19:21

Zdecydowanie FR. Jak dla mnie jest o wiele ciekawsze niż GH. No a poza tym FR jest popularniejsze :) To już dwa plusy. Choć z drugiej strony GH ma w panteonie Bacoba ;) ( w FR jest Mystra -> Elminster :evil: )

No ale JA daję 2 : 1 dla FR
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez naimad » 16 sty 2005, 12:10

FR rzeczywiście jest o niebo lepsze... ale jakby na to nie patrzeć GH też do najgorszych nie na;eży. Fakt że tylko jeden podrecznik do niego zostal w Polsce wydany + 2 chyba przygody,wcale go nie skreśla... ja uznałem że źle go oceniłem jak tylko zagrałem w cRPG Świątynia Pierwotnego Zła...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez allah » 4 maja 2005, 07:55

Ja nie gram w żadnym ze standardowych światów, jedynie trochę FR się interesuje ale i tak nie gram. Jak już to albo świat autorski albo Ravenloft, ale co do tego drugiego to rzadko mam okazję grac, ostatnio wlasciwie wcale, bo nie mam już podręcznika
allah

Postprzez Kurwik » 18 lip 2005, 11:02

Zdecydowanie FR. Podoba mi się tn świat bo jest dosyć rozbudowany, fajną ma mapą świata, pełen jest..nie wiem jak to nazwać...tego czegoś :roll: .
Who dare to care...
Kurwik

Postprzez wronek » 22 lip 2007, 12:06

Podreczniki wydane do dnd 3.0 czyli pg, pmg itd sa oparte na Greyhawku a nie na FR :) Ale ja i tak woel PS albo RL :)
dla wszystkich bless, gorące jak afryka!
wronek

Postprzez Gris » 23 lip 2007, 16:33

FR praktycznie nie znoszę. Jak dla mnie jest to wysłodzony świat, pokazujący wszystko jako czarne albo białe. Po za tym prowadzi ludzi za rączkę opisując rzeczy całkowicie niepotrzebne, co jednak ludzie kupują bo " należy to mieć ". I na dokładkę większość gra we właśnie tym świecie, co dla mnie go wyklucza.
GH jest lepsze pod wieloma względami lepsze. Szorstki świat, który daje potrzebne informacje, zarazem pozostawiając swobodę MP.
A na koniec powiem, że gram w świecie z lekka opartym na GH jednak wykorzystując z niego mniej więcej 10 % - reszta to pseudo - autorka.
Gris

Postprzez wronek » 23 lip 2007, 18:10

I na tym polega plus albo i minus calych dedekow. sa juz tak cholernie rozlegle opisane ze trudno grac jakoby w jednym uniwersum.
dla wszystkich bless, gorące jak afryka!
wronek

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 23 lip 2007, 18:21

Moim zdaniem problem DDków jest taki, że gdyby grać wg wszystkich dodatków, to by wyszła taka miazga, że ani się to kupy nie trzyma ani nie ma krzty klimatu. Ale cóż, mój stosunek do DD, FR i wszelkich innych tego typu jest bardzo skrajny.
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Poprzednia strona

Powrót do Dungeons & Dragons