Pytania o mechanikę gry

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Postprzez Rybson » 11 lis 2005, 01:46

I ja mam pytanie :)
Jak to jest z akcją całorundową? Jest to takie coś, że stoje w miejscu, i moge wykonać wszystkie ataki, czy tylko jeden? Czy przysluguje mi 1,5 metrowy krok?

Bo np taki atut 'nieczysta walka' z MiP dodaje do ataku bronia wrecz +1k4 gdy stosujemy akcje calorundowa. czyli bedac na jakims tam 12 levelu, stojąc w miejscu i waląc po łbach dostaje 3k4?
Bronie D&D - zawodowo. Ot, jakby ktoś nie wiedział :)

Dobry smok to martwy smok.
STZJ - Stowarzyszenie Tępienia Złych Jaszczurów

(\/)
(O.o)
(> <) This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Rybson

Postprzez Dalien » 4 sty 2008, 10:39

Czy postać, która ma 2 ataki i atut szybki strzał dokładając do tego elficki podwójny łuk może w ciągu jednej tury wystrzelić 4 razy z łuku? To daje nam 1,5 s na jedną strzałę ;)
Obrazek
Dalien

Postprzez Gris » 26 sty 2008, 17:34

Nie, nie może. Atut " szybki strzał " pozwala nam na wykonanie jednego strzału więcej w rundzie w zamian za modyfikator do testu ataku - 2. Każdy szanujący się strzelec musi go mieć bo po prawdzie nikt nie pogardzi praktycznie darmowym atakiem.
Z drugiej strony mając dwa ataki bazowe można wykonać 4 strzały. @ bazowe + szybki strzał + przyspieszenie broni lub furia szalonego berserkera.

Strzelec jest chyba postacią, która w D&D atakuje z największą częstotliwością. Np. Gdy ktoś rzuci na nas przyspieszenie to możemy wypuścić z łuku aż 10 strzał ( od 16 poziomu wzwyż ) łącząc kilka atutów.
Gris

Poprzednia strona

Powrót do Dungeons & Dragons