Edycja 4.0 Opinie

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Edycja 4.0 Opinie

Postprzez Rein » 4 sie 2008, 13:09

Wprawdzie do czasu polskiego wydania jeszcze długo i daleko, jednak na sieci dość jest zajawek, artykułów i tym podobnych by zacząć wyrabiać sobie zdanie o nowym nadchodzącym wcieleniu Czwórki.

To ja może zacznę od mojej własnej opinii.

Generalnie 4.0 mi się podoba :)

1. Przechodząc z AD&D wprowadzono w 3.0 sporo uproszczeń - a raczej ujednoliceń, które niczego nie ujmując czynią jednocześnie system bardziej spójnym i łatwiejszym do opanowania. 4.0 jest kontynuowaniem tego kierunku - i to mi sie podoba, gra wygląda na bardziej przyjazną dla początkujących graczy.

2. W 4.0 jest więcej gry w grze. Na pewno będzie miłą odmianą dla wszystkich których nudziło "to ja go tnę", czasami ewentualnie ubarwiane "to ja go tnę z półobrotu w lewy bok". Teraz walka stała się bardziej taktyczna, wymaga myślenia - i nie tylko od maga! Może to nie to co ludziom kojarzy sie z erpegami, ale ja osobiście lubię też literkę G w RPG ;)

A z wad?

Jakoś mi grafika nie pasi, Może zbyt jednolita, zbyt kolorowa i na temat. Jakoś tak nie pobudza wyobraźni. A ta okładka to już wogóle... Chyba każdy inny rysunek Reynoldsa Byłby lepszy...
Rein

Postprzez michsok » 4 sie 2008, 16:26

Osobiście (jako MG) myślę, że kolejna edycja wiąże się z nowymi wydatkami :x
Mimo to będę się ciekawił Polską edycją.
Jestem ciekaw co wniesie nowego. 8) 8)

Jak to mówią okaże się wpraniu 8)
michsok

Powrót do Dungeons & Dragons