Zużywanie się broni.

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Zużywanie się broni.

Postprzez Dalien » 3 sty 2008, 00:19

Przed chwilą naszło mnie, że nigdy na naszych sesjach nikomu nie wyszczerbił się miecz itp. Pamiętam że zbroja uszkodziła się w walce ale gracz poszedł do kowala i ją naprawił. Ile takie naprawy kosztują? Jaka jest wytrzymałość broni białej? Jak często trzeba takową ostrzyć?? Są jakieś zasady co do tego?
Obrazek
Dalien

Postprzez naimad » 3 sty 2008, 16:30

Hm... można by powiedzieć, że w dedeku znajdą się zasady na wszystko - choćby tylko po to, żeby sobie były, nawet jesli ludzie nie mieliby z nich korzystać ;). Nie wiem, czy są reguły dotyczące konserwacji broni, na pewno zaś istnieje coś takiego jak jej trwałość - coś na kształt punktów wytrzymałości, gdy liczba spadnie do zera, broń zostaje zniszczona. Przy odrobinie czasu zajrzę do podręcznika i napiszę coś więcej na ten temat...
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez RuFuS » 3 sty 2008, 21:53

Hmm... jeśli chodzi o DDki to gracze zabijając czas np do zmroku, ostrzyli bronie, ale miałem tylko jedną taką drużynę. Broń psuła się też w walce z potężniejszymi wrogami, golemami czy przeciwnikami o prawdzie wytrzymałej zbroi. Jednak nigdy nie zwracałem na to uwagi zbytniej. Krytyczne rzuty kończyły się wypadnięciem broni, złamaniem, urwaniem cięciwy czy czymś takim.:)

W świecie Woda oczywiście, bronie psują się średnio raz na sesję, któremuś z graczy, albo się zacinają.
Obrazek

"Czasami Na Drodze, Którą Wybraliśmy Możemy Spotkać Rozdroże."
RuFuS

Powrót do Dungeons & Dragons