Półdrow?

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Postprzez naimad » 2 sty 2008, 10:59

Przyznam, że po raz pierwszy słyszę o czymś takim jak półdrow. Pytasz, Rizzenie, skąd się biorą i prosisz o niepisanie, że ze związku drowa z nie-drowem. Ale tylko to mi przychodzi do głowy. Drow + elf = półdrow. Tak mi się przynajmniej wydaje.

A co do postrzegania... myślę, że drowy nie spoglądałyby na półdrowa zbyt przychylnie. Ich nienawiść do elfów z powierzchni jest zbyt silna. Sądzę, że nie zaakceptowaliby półdrowa w swoim społeczeństwie. A jesli chodzi o elfy z powierzchni, to wręcz przeciwnie. Wiadomo, że taki mieszaniec budziłby u nich mieszane uczucia, ale koniec końców jeśli półdrow szukałby tolerancji i akceptacji, to moim zdaniem prędzej znalazłby ją u elfów z powierzchni, niż u drowów.

A tak btw to w pewnym sensie zgadzam się z wronkiem - co za dużo, to niezdrowo. Jeśli coś takiego jak półdrow rzeczywiście istnieje, to moim zdaniem zjawisko to powinno być bardzo, bardzo 'niszowe' - przede wszystkim ze względu na to, że drowy gardzą elfami z powierzchni i na odwrót. Tak więc jak dla mnie półdrowy występować sobie mogą, o ile są zjawiskiem naprawdę bardzo rzadkim.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
Avatar użytkownika
naimad
 
Posty: 2927
Dołączył: 19 kwi 2004, 12:36
Lokalizacja: Kraina Podziemnych Pomarańczy

Postprzez Rizzen » 2 sty 2008, 19:46

Ale - swoją drogą - ciekawy pomysł na postać. Nigdzie nie lubiany, nie chciany wyrzutek. Może jakiś wyrozumiały MG by się na takie coś zgodził :D Mogłaby wyjść z tego naprawdę ciekawa, unikatowa postać.


naimad napisał(a): koniec końców jeśli półdrow szukałby tolerancji i akceptacji, to moim zdaniem prędzej znalazłby ją u elfów z powierzchni, niż u drowów.


poszukiwałby akceptacji - a jeśli nigdzie by jej nie znalazł, mógłby w gniewie obrócić się przeciw całemu światu :D

Podsumowując - chyba muszę kiedyś stworzyć taką postać :)
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Avatar użytkownika
Rizzen
 
Posty: 127
Dołączył: 5 sty 2005, 16:51
Lokalizacja: Menzozberranzan

Postprzez Atena » 2 sty 2008, 20:04

Ja tam nie lubię żadnych połówek. Zawsze kiedy o nich słyszę, odnoszę wrażenie, że autor nie miał pomysłu na rasę i stworzył taką połowkę żeby było oryginalnie.
A jeśli chodzi o akceptację w społeczeństwie to i tu, i tu półdrow mógłby się zaklimatyzować, tylko w obu przypadkach musiałby się wykazać pełnym przywiązaniem do rasy, ale zawsze byłby traktowany jak coś gorszego.
Avatar użytkownika
Atena
 
Posty: 14
Dołączył: 16 gru 2007, 15:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia strona

Powrót do Dungeons & Dragons

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 01:37 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA | Forum: PHPBB
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka

cron