Półdrow?

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Postprzez naimad » 2 sty 2008, 10:59

Przyznam, że po raz pierwszy słyszę o czymś takim jak półdrow. Pytasz, Rizzenie, skąd się biorą i prosisz o niepisanie, że ze związku drowa z nie-drowem. Ale tylko to mi przychodzi do głowy. Drow + elf = półdrow. Tak mi się przynajmniej wydaje.

A co do postrzegania... myślę, że drowy nie spoglądałyby na półdrowa zbyt przychylnie. Ich nienawiść do elfów z powierzchni jest zbyt silna. Sądzę, że nie zaakceptowaliby półdrowa w swoim społeczeństwie. A jesli chodzi o elfy z powierzchni, to wręcz przeciwnie. Wiadomo, że taki mieszaniec budziłby u nich mieszane uczucia, ale koniec końców jeśli półdrow szukałby tolerancji i akceptacji, to moim zdaniem prędzej znalazłby ją u elfów z powierzchni, niż u drowów.

A tak btw to w pewnym sensie zgadzam się z wronkiem - co za dużo, to niezdrowo. Jeśli coś takiego jak półdrow rzeczywiście istnieje, to moim zdaniem zjawisko to powinno być bardzo, bardzo 'niszowe' - przede wszystkim ze względu na to, że drowy gardzą elfami z powierzchni i na odwrót. Tak więc jak dla mnie półdrowy występować sobie mogą, o ile są zjawiskiem naprawdę bardzo rzadkim.
www.bezkompleksow.com.pl Energia. Pasja. Polska.
naimad

Postprzez Rizzen » 2 sty 2008, 19:46

Ale - swoją drogą - ciekawy pomysł na postać. Nigdzie nie lubiany, nie chciany wyrzutek. Może jakiś wyrozumiały MG by się na takie coś zgodził :D Mogłaby wyjść z tego naprawdę ciekawa, unikatowa postać.

naimad napisał(a): koniec końców jeśli półdrow szukałby tolerancji i akceptacji, to moim zdaniem prędzej znalazłby ją u elfów z powierzchni, niż u drowów.

poszukiwałby akceptacji - a jeśli nigdzie by jej nie znalazł, mógłby w gniewie obrócić się przeciw całemu światu :D

Podsumowując - chyba muszę kiedyś stworzyć taką postać :)
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez Atena » 2 sty 2008, 20:04

Ja tam nie lubię żadnych połówek. Zawsze kiedy o nich słyszę, odnoszę wrażenie, że autor nie miał pomysłu na rasę i stworzył taką połowkę żeby było oryginalnie.
A jeśli chodzi o akceptację w społeczeństwie to i tu, i tu półdrow mógłby się zaklimatyzować, tylko w obu przypadkach musiałby się wykazać pełnym przywiązaniem do rasy, ale zawsze byłby traktowany jak coś gorszego.
Atena

Poprzednia strona

Powrót do Dungeons & Dragons