Półdrow?

Dział o najpopularniejszej grze fabularnej.

Półdrow?

Postprzez Rizzen » 20 lis 2006, 08:25

No właśnie, skąd oni sie biorą? :D Tylko mi nie mówić, że jeśli jedno z rodziców było drowem, to się półdrow rodzi :P

Jakie przykładowe fabularne wyjaśnienie może znaleźć fakt narodzin takiego mieszańca? Jakie konsekwencje takie coś może mieć dla rodziców; jak są postrzegane drowy półkrwi przez inne drowy, a jak prze elfy?

To kilka tylko kilka przykładowych pytań, na ktore próbuję znaleźć odpowiedź :P Gdyby ktoś mi pomógł, byłbym wdzięczny :D
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez atreides » 29 lis 2006, 22:38

Wiele drowow opuscilo podmrok i zyje na powierzchni. Takie mroczne elfy sa ponoc bardziej tolerancyjne jesli chodzi o inne rasy i ze zwiazkow wlasnie tych wygnancow i ludzi powstaly bardzo nieliczne półdrowy. Osobiście jednak wolę perspektywę zwykłych drowów, a nie jakichś połówek stworzonych TYLKO pod system, żeby dzieciaki miały zabawę. Bo w żadnej książce w żadnym świecie DND nie spotkałem się z półdrowami.
http://www.pobt.prv.pl - Po dobrą fantastykę zapraszam tutaj.

Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - Fryderyk Nietzsche
atreides

Postprzez Kristof Dernhest Eidenfel » 30 lis 2006, 12:29

atreides napisał(a):Osobiście jednak wolę perspektywę zwykłych drowów, a nie jakichś połówek stworzonych TYLKO pod system, żeby dzieciaki miały zabawę.

Tu się zgodzę. Z natury nie lubię żadnych "połówek", chociaż Pół-Elfy toleruję (tylko ze względu na Elronda). Natomiast już pół-orki uważam za bardzo słabiutki pomysł... szczególnie że nadają się tylko na jedną profesję.

atreides napisał(a):Bo w żadnej książce w żadnym świecie DND nie spotkałem się z półdrowami.

Wiesz, ja bym się do książek pisanych na licencji nie odwoływał. Weźmy na ten przykład Gwiezdne Wojny - w książkach jest wypisana taka ilość pierdół i kretynizmów, że czasami aż naprawdę chce się płakać (i zabić Lucasa za to, że podpisał wydanie takiego shitu). Ja jestem tradycjonalistą - co jest w podręczniku, to obowiązuje, a reszta jest tylko w światach autorów - w końcu pisząc książkę, trzyma się realiów, ale może dodawać od siebie pewne rzeczy (a te występują tylko w jego wizji realiów, nigdzie indziej).
Rycerz Astarotte
Kristof Dernhest Eidenfel

Postprzez Teemer » 30 lis 2006, 22:08

Z półdrowem można się spotkać w antologii Forgotten Realms o tytule "Krainy Podmroku" w opowiadaniu "Obrzęd krwii". Konkretniej: mistrzyni magii Xandra Shobalar szuka godnego przeciwnika dla swojej uczennicy Liriel Beanre. W tym celu udaje sie do kupca, który prowadzi odpowiedni sklep. Typ kupcem jest półdrow...

@Rizzen
Drowy są kompletnie nietolerancyjne względem innych ras. Szczególnie nienawidzą innych ras elfów, więc wątpie żeby były przyjaźnie nastawione do mieszańca, który miałby w sobie krew ich największych wrogów.
Teemer

Postprzez Gris » 1 sty 2007, 17:50

Witam.

atreides napisał(a):a nie jakichś połówek stworzonych TYLKO pod system,

Połówki są całkowicie normalne. Jeśli rasy nie są do siebie wrogo nastawione to dość często dochodzi między nimi do kontaktów seksualnych.
Jeśli zaś są wrogo nastawione to wtedy w podbitym mieście jedna rasa sobie hula, przy czym może dojść do gwałtu.

Rizzen napisał(a):Jakie przykładowe fabularne wyjaśnienie może znaleźć fakt narodzin takiego mieszańca? Jakie konsekwencje takie coś może mieć dla rodziców; jak są postrzegane drowy półkrwi przez inne drowy, a jak prze elfy?

1. Gwałt na drugiej rasie. Eksperymenty szalonego czarodzieja chcącego znaleźć odpowiedź na pytanie : Co się stanie jak zrobię to ?
2. Takie coś, jak to subtelnie nazwałeś, jest zależne od danej rasy. Rasy są nastawione do siebie negatywnie - zbojkotowanie danych osobników i wyrzucenie ich ze społeczności. Pozytywnie - Nic się nie stanie, a jeśli już to nieprzychylność rasistów z danej rasy.
3. Jeśli chodzi ci o mieszankę drow - elf to :
Przez elfy - Do osobnika rasa nie będzie przyjaźnie nastawiona lecz też nie będzie robić mu większych przykrości prócz nie - akceptowania w społeczeństwie.
Przez drowy - będzie traktowane jak elf. Chyba, że wychowa się między drowami i wykarze się okrucieństwem godnym rasy to wtedy może być akceptowane jako gorszy element - ale jednak akceptowane.
Gris

Postprzez Rizzen » 2 sty 2007, 11:06

Fajnie, poniekąd już mam jaką swoją wizję, dzięki za wsio. :)
Gris napisał(a):1. Gwałt na drugiej rasie.

Np. Drowka na elfie-niewolniku? :D :D :D
Oloth zhah tuth abbil lueth ogglin
Rizzen

Postprzez Gris » 2 sty 2007, 16:01

Raczej nie, tu chodzi bardziej o poniżenie drugiej rasy. Chyba, że drowka byłaby nimfomanką :P
Gris

Postprzez wronek » 22 lip 2007, 11:54

Za duzo ksiazek salvatora. Istneije takei cos jak drow ale ani nie jest on lubiany w Podmroku ani tez na Powierzchni. Skazany na smierc poczawszy od swoich narodzin. Zreszta to jzu glupota wysmlac takie mieszance. A drowy na powierzchni to w ogole bezsens.
Teraz wszysyc graja dobrymi drowami maja pantere i lataja z dwoma sejmitarami =/
dla wszystkich bless, gorące jak afryka!
wronek

Następna strona

Powrót do Dungeons & Dragons